Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom banánt adott alig 5...

Anyósom banánt adott alig 5 hónapos fiamnak?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem a kóstoltatást, almalevével aztán almával , burgonya, őszibarack.

A sárgarépát akartam készíteni, amikor mondja h hagyjam holnapra, ma már kapott banánt?!


Nagyon jóban vagyok anyósommal. Nem néztem ezt ki belőle (mondjuk bocsánatot kért azonnal) de mondtam neki hogy csak ismerkedik az ízekkel, nem kéne neki egy egész banánt oda adni..meg úgy tudom 6hónapos kortól ajánlott.

Megbeszeltuk,maskor szól/kérdez elötte..dd a lenyeg nem is ez.

Azóta nem kakilt, vagyis ma egész nap. Gondolom más baja csak nem lesz tőle?

Vagy rosszul tudom, hogy 6hós kortól ajánlott?


2018. aug. 1. 21:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem miért tesz dolgokat a szemed fényével a tudtod nélkül...?
2018. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sosem tett... furcsállom is.
2018. aug. 1. 21:11
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Amiket adtál neki eddig az is 6 hós kortól javasolt. A banán kicsit hasfogó hatású amúgy, majd kakil a babád. Ha pukizni tud, akkor ne aggódj.
2018. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Pár nap alatt többféle ételt is kapott. A répa is halfogó, ahogy a krumpli is. És ha most banánt kapott, akkor mi van? Azért 6 hónapos kortól ajánlott, mert az előtt nem kezdik a hozzátáplálást. De ha egyszer már elkezdted, akkor nyugodtan ehet banánt.

Ha nincs kaki, akkor egy kis őszibarack sokat segít, most úgy is szezonja van. Elèg először csak a leve.

Anyóssal meg beszéld meg, hogy milyen elv alapján táplálod a picit, mi a sorrend, mit ehet, mit nem. Legközelebb pont ekkora örömmel fogja répával etetni, ha előre tisztázod, hogy azt lehet.

2018. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%

Én a kettes valaszoloval érték egyet.Az alma stb ezek mind 6-hos kortól ajánlottak.Amugy a banán az első bevezethető gyümölcsök között van,szóval semmi tragédia nem történt.

Kérd meg anyosod, hogy legközelebb ha adni akar valamit neki legalább kérdezzen rá nálad, hogy mehet e és mennyi.Nalunk anyum csinált hasonlót,de nem vitáztam vele érte mert semmi rosszat nem csinált bevezethetőt adott neki csak sokat, simán elkapta a hév hogy újra babát etethet.

2018. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az gáz, hogy anyósod így önállósítja magát. A banántól semmi baja nem lesz, ha jól emlékszem már adtam 5 hósan.
2018. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

A 4 honapos kortol adhato bebietelben van ( kulfold )

5-6 honaposan egesz banant evett a fiam, semmi gond nincs ebbol. Max megfogja a hasat kicsit, de ez sem torvenyszeru.

2018. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
Azért ez nem akkora baklövés, mint ha pörkölttel tömte volna meg. Semmi baja nem lesz, a banán simán adható 6 hónapos kortól, de sok esetben a hozzátáplálást is csak ekkortól ajánlják. Szerintem beszélgess anyós pajtival, hogy hol tartotok a hozzátáplálással, hogy ne kezdjen újabb magánakcióba majd.
2018. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A pár nap, 6napot takar , de egyiktől sem fájt a hasa, csak kóstolt mindent, az alma be sem jött Neki igy kb 2 kanállal ment le. A burgonyától sem lett székrekedése.:)

De nem hozzátáplálási tanácsot kértem, igazából.. a vedono es az orvos is már 4 hónaposan mondta, hogy elkezdhetjuk lassan... Én csak annyit akartam tudni, a banán miatt lehet e más gondja székrekedésen kívül. Köszönök minden választ!


Persze sokkal jobb mint a pöri.:D igazabol nem haragszom anyósomra , csak ha szólt volna akkor megmondom, hogy ne adjon neki. Azért jó tudni mit kap a fiam, mielott valamit ad Neki ( foleg amig ilyen kicsi)


Mindenkinek szíve joga, hogy 5 vagy 6honaposan kezdi el a kostoltatast, hozzátáplálást!:)

2018. aug. 1. 22:45
 10/22 A kérdező kommentje:

4# már reggel mondtam Neki, hogy ma répát mutatjuk meg a picinek.


Már napok óta próbálkozott nálam,hogy kekszet keverjek az almához, hátha úgy szeretni fogja, de mondtam hogy glutént még nem adok Neki, remélem mostmár szólni fog :)

2018. aug. 1. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!