Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgasfejlodesen kapcsolatos...

Mozgasfejlodesen kapcsolatos a kérdésem. 6 hónaposan stabilan ült és mászott a babánk.7honap körül felállt. Most 9 hónapos múlt és egy-egy lépést tesz tárgyak mellett?

Figyelt kérdés
Ez így fejlődésileg rendben van? Nem kellene neki már sokkal többet lepegetnie tárgyak mellett?
2018. aug. 5. 17:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló


Értem mire gondolsz, meg értem mit írsz.Én pld 6 hónapos korában már elkezdtem parázni, mert látszott, hogy előbbre jár.És olvasd el a 2-es hozzászólását, mert bár le lett pontozva(nem általam), bizony előfordulhat, hogy valamelyik az ott felsoroltak közül esetleg tényleg beüt nálunk, akkor vajon irigyelnél e?

És igen én pld tényleg félek, hogy hiperaktív, figyelemzavaros, ADHDs, lesz tanulási nehézségei lesznek..Mert pld a gyors mozgásfejlődés lehet akár ezeknek az előszele is.

A másik,hogy a gyors mozgásfejlődésre vezetik vissza, hogy éjjel jobb napokon óránként, amúgy félóránként kelünk.Van mikor pár órát játszunk is mert nem alszik vissza.


Tényleg nincs lemaradva a babád ennek ellenére valahol te is aggódsz ,nekem meg a másik oldalról van aggódni valóm:)Mindketten anyák vagyunk és a legjobbat akarjuk a gyerekünknek és kb fél év múlva ha a 2 gyerkőcöt egymás mellé tennénk az égvilágon senki nem mondaná meg, hogy melyik gyerkőc tudott előbb vagy később csinálni ezt vagy azt.

Kívánok nektek egészséget és boldogságot.Kitartást a tornákhoz és ne szomorkodj mert nincs rá okod!

2018. aug. 7. 16:57
 12/13 anonim ***** válasza:

Én sem pontoztam le a második válaszolót, de nem kellene ebben a kérdésben ijesztgetni. Tudok olyan babáról meg itt is láttam már, hogy 9 hónaposan önállóan jár! Na az tényleg gyors. A kapaszkodva lépegetés 9 hónaposan nem számít gyorsnak, de lassúnak sem, átlagos, 8-11 hónapos kor között szerintem.

1-es voltam.

2018. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11: kösz a biztató szavakat, de apaként írtam és mint apa kicsit jobban érdekel a tanulás és fejlődés része, de nem aggódok a miénk miatt, mert minden statisztika szerint nagyon ügyesen fejlődik és szeretném azt hinni hogy a sok játék, foglalkozás és mozgatós játékok is sokat segítettek.


Nálunk teljesen átalussza az éjszakát és nem igényli az óriási figyelmet, max ha nagyon unatkozik. És megértem a ló másik oldala aggodalmat, de szerencsére hiperaktivitás ellen (főleg ha gyenge) lehet sok dolgot tenni

2018. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!