Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a kistesó neve?

Mi legyen a kistesó neve?

Figyelt kérdés

“Nagytesó” Botond, 2éves lesz mikor várhatóan érkezik a picur. Ez 2 hónap múlva lesz, de a fiúnév en még mindig nem jutottunk dűlőre. Nem tudjuk a baba nemét, lány nevünk már van!

Viszont ha esetleg öcsi lesz, az alábbiak jelenleg amik férjemmel kb. tetszenek: Viktor (nekem ez 10/10, csak már van a családban-bár olyan akivel évente 1* ha találkozunk, férjem féltestvérének a felnőtt fia-ezért a férjem nem akarja), Ármin (csak ezt valahogy a Botond mellé túl cifrának találom v hogy mondjam...olyan 10/8), Márk (elég sok unszimpi Márkot ismerünk ezért kb 10/7), Zsombor (tetszik de elég gyakori felénk és ha külföldre sodorná az élet nem tudom hogy mondanák ki a nevét...kb 10/7 ez is)

Vezetéknevünk Sallai. A rokonságot nem vonjuk bele mert olyanokat tudnak mondani h feláll a szőr a hátunkon és erőszakoskodnak...De kivancsi lennek masok velemenyere! Ha van egyeb otletetek azt is varom!



2018. szept. 14. 15:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahogy érzed. Ha a Viktort érzed legbelül jónak, ne engedj belőle. Én mondjuk nem adnám a miniszter miatt nem tudnék elvonatkoztatni.

Nekünk két gyerekünk van és egy még pocakban.

A második gyereknél elkovettem azt a hibát hogy nem hallgattam a szívemre mert sok hülye lebeszelt a vágyott nevrol ( valóban kicsit nyelvtoro volt a vezeteknevvel na de az esetek 10%ban mondja egyben a nevét az életben, a többinél csak az utóneve van de mindegy).

Mai napig bánom kicsit.

Most a babám Ármin lesz mert ezt érzem jónak és kész. Pedig nálunk is egy nagyon közeli ismerosnek az a gyereke ráadásul nemrég született, dehat erről én nem tehetek, egyik név sincs levedetve.

2018. szept. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Boti és Viktor (Viki?), Boti és Ármin (Ármi?, Árminka?, Mini?), Boti és Márk (Márkó?), Boti és Zsombi - szerintem ebből így kimondva az utolsó a legjobb, mert ugyanolyan logikával lehet becézni, na meg szintén magyar. Mivel az volt a kérdés, hogy a nagytesó neve mellé mi illik - egyébként persze ők külön fogják használni, csak ti fogjátok egy darabig sokszor együtt. Ajánlatom még a Levente - hasonlóan régi magyar és férfias jelentésű, ugyanannyira gyakori, becézhető, de nincs benne külföldinek kimondhatatlan, és szerintem jól megy a vezetéknévhez meg "Boti és Levi"-ként jól lehet majd mindkettőt becézve utánuk kiabálni.
2018. szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Koszi! :) Utolso nagyon jokat irtal-annyi csak h a Viktort en nem nagyon beceznem, amig baba addig mondjuk a Viko szerintem cuki :) A Botondot is egyre kevesbe becezzuk-persze amig baba vt Boti baba, de most hogy kezd kispasi lenni a Botond jobban tetszik igy kimondva.

A Levente a hugom kedvenc neve, evek ota mondja h azt szeretne a fianak-persze meg nincs neki es lehet nem is lesz, de annyira nem tetszik azert hogy “ellopjam”, raadasul vele surun talalkozunk szoval ott a nevazonossag zavaro lenne nem ugy mint a Viktornal.

Utolso elotti: nalunk is ez volt az elso babanal, nekem ott vt az Armin a favorit, engedtem magam lebeszelni-most kezdem kiheverni, ezert nem akarom megegyszer ezt elkovetni, nem beszelem meg a neveket senki rokonnal!

2018. szept. 15. 10:17
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Sallai Zsombor
2018. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak a vezetéknév-egyezés miatt érdekességként leírom: Lányom gimis osztálytársának Sallai Benke volt a neve.
2018. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Viktor szépen cseng a vezetéknévvel de a Botond "mellé" nekem fura, ahogy te is írtad egy példában.

Zsombor sokkal jobban illene hozzá.

Esetleg még illene az Ákos, Csaba, Csongor, Nándor, Szabolcs, Vilmos.

2018. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Az eddigi összesből számomra a Sallai Zsombor, Sallai Csongor vagy a Sallai Barnabás a legszimpatikusabb. De szerintem te már ezt eldöntötted magadban, hogy Sallai Viktor lesz, kedves Kérdező. Esetleg, ha két nevet adnátok neki, az úgy még szerintem passzosabb is... :)


Pl. Sallai Viktor Zsombor

Sallai Viktor Barnabás

Sallai Barnabás Zsombor


Persze ezek csak példák, a kreativitás határa a csillagos ég! :)

2018. szept. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :) Habár még van 2 hónapunk, ezalatt változhat a dolog de a Zsombor-ban maradtunk a férjemmel - őt nagyon zavarná a névegyezőség családon belül.

Aztán lehet kislány lesz és az egész mizéria hiábavaló volt 😂 (az első babánknál nem, de most meglepetésnek tartogatjuk a nemét) :)

2018. szept. 25. 19:08
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi lett a picúr neve? Fiú? Lány? :D
2020. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!