Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjek gyereket vállalni, ha...

Merjek gyereket vállalni, ha a férjem jobb szülő, mint én?

Figyelt kérdés

Ugye a kérdésből egyértelmű, hogy nekünk még nincs saját gyerekünk, de egyébként tervben van. Viszont a barátaink közül majdnem mindenkinek van (akár több is), és előszeretettel kérnek fel minket babavigyázásra, amikor egyértelműen látszik, hogy a gyerekek (legalábbis 1+ évesen) a férjemmel alszanak szívesebben, vele szeretnének inkább játszani, ő az, aki mellett hamarabb megnyugszanak. És igen, nyilván én is érzem, hogy ő jobban megtalálja velük a közös hangot, jobban ráérez az igényeikre, mint én. Persze, egy 5 hónapos babával, akinek gyakorlatilag mindegy, ki pelenkázza meg tartja a cumisüveget, én is tök jól elvagyok, de azért fáj, hogy ő ilyen látványosan ennyivel jobb szülő lenne, mint én.

Amúgy én is szeretem a gyerekeket, szívesen vinném őket altatni meg játszani, de aki már tud beszélni, az szóban, aki meg még nem, az a sírás hiányával jelzi, hogy a férjemmel jobban érzi magát. Komolyan, én a barátaink macskáival jövök ki a legjobban, nem a gyerekeikkel.

Merjek így szülni? Éljem azzal az életem, hogy alkalmatlam vagyon anyának, és inkább hagyjam, hogy a férjem nevelje fel a gyerekeinket, mert ő természeténél fogva jobb benne? Fantasztikus apa lesz, ezt már most látom, de én rettegek, hogy ez alapján alkalmatlan vagyok az anyaságra...

Mit gondoltok? Változhat ez idővel? Saját gyerekkel vajon más? Ami most nem jön zsigerből, az egy év múlva jönne?


2018. szept. 18. 21:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az apukák legtöbbször sokkal izgalmasabb, viccesebb játszópartnerek, az anyukák inkább az értelmesebb részében ügyesebbek. Mondókák, ölbéli játékok, összebújás. Nem azt mondom, hogy a egyik nem csinálhatja a másikat és fordítva, de hamarabb kapható egy férfi a bohóckodásra egy nő meg az éneklésre.

A szükségletek kielégítését hagyjuk is, mert a szoptatáson kívül mindent el tud más is végezni az anyám kívül.

Nálunk a bújócskázás, birkózás, kukucsolás, kergetőzés sokkal nagyobb viháncolással, hangzavarral, élvezettel megy ha apával teheti, velem is szeret de kb szamár vagyok ló helyett. Viszont ha mondókákról, éneklésről vagy meseolvasásról van szó azoknál én vagyok a “menő”. Vannak olyan játékok is amiknél mindegy hogy ki van ott, pl építő, kisautó, forma bedobó.

Ezek is fontosak a gyereknevelésnél, de nem csak ennyi teszi a jó szülőt.

Saját gyerekkel minden más. Az én férjem is nagyon jól megértette magát világ életében a gyerekekkel, de mégis más volt mikor a kisfiúnk megszületett. Egyikőnk ez se látom jobb szülőnek a másiknál.

Amíg a kicsi boldog, kiegyensúlyozott és magabiztos, addig vmit biztos jól csinálunk.

2018. szept. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Képzelj el két helyzetet.

-Az egyikben pl sír a gyerek, nem boldogulsz,feszült vagy a kialvatlanságtól a férjed az apa,és ha elbizonytalanodsz,támogat segít, átveszi a babát,és kitart melletted.

-vagy egy másik férfi a gyereked apja, sír a gyerek,nem boldogulsz mert kimerült fáradt vagy a nemalvástól,és a pasikád beugat, hogy ku..soltasd el a gyereket már végre mert ő aludni akar/meccset nézni akar,és hogy lehetsz ilyen béna,hogy sír a gyerek.


Nekem az a kérdésem, hogy attól mert még egyelőre bizonytalan vagy,miért nem akarsz jó apát a gyerekednek?


Különben meg nagyon könnyű "jó apának" lenni pár órára.


Én mielőtt megszületett a gyerekem, egyszerűen tartottam a kisgyerekektől,az iskolás korúaktól meg rettegtem.Nem tudom miért.

A saját gyerekemet imádom,és szerintem jó anya vagyok.És igen a férjem jó apa abban a 2-3-4 órában amíg találkoznak,de pl egy egész nap az kb káosz,üvőltés sírás,kupleráj.(a férjem rendmániás,mindennek élére állítva kell lenni,és ez egy 21 hónapossal lehetetlen).

A saját gyerekednek TE és a FÉRJED lesz a legjobb.

Bízz magadban.

Különben hány éves vagy?

2018. szept. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
26 vagyok. Télen kezdünk neki a próbálkozásnak, szóval még ha egyből is összejön, akkor is 27 leszek, mire megszületik.
2018. szept. 19. 07:37
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk fordítva van. A férjem semmit nem tud idegen babákkal kezdeni, nagyobb gyerekekkel már igen, ha már tudnak kommunikálni.

Most várom első babánkat és ugyan kissé izgul hogy milyen lesz, de nagyon várja hogy megszülessen és foghassa. Mert ez az ő gyereke lesz ami teljesen más.


Én jól elvagyok gyerekekkel, bátyám gyerekei itt is szoktak aludni és pár napig vigyázok rájuk, ugyan már nem kicsik (9 és 6 évesek)

De még így is aggódom más azért 24/7 be az év minden napján, főleg újszülöttel. De biztos megoldjuk majd, belerázódunk :)

Ha szeretnél gyereket és úgy ugrasz neki, hogy tudod rengeteg munka és lemondás de szeretnéd és szívesen csinálnád akkor hidd el jó leszel benne :)

38hkm

2018. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a "rágódni akarok valamin, áhh ez pont jó lesz!" példája.

A saját gyerekednek jó anyja leszel. Mások gyerekeinek ehhez semmi köze...imádom a gyerekeimet holott másokéval sosem tudtam mit kezdeni, sokszor idegesítettek is. A sajátjaim SOSEM.


Felesleges ezen nyaralnod. Anyának lenni nem atomfizika, hanem ösztön.

2018. szept. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Haveri körünkben van két olyan apuka is, aki irigylésre méltóan ügyesen és kreatívan bánik, játszik a gyerekekkel, komolyan, akár animátornak is elmehetnének (na meg má délután ráérnek játszózni). Az én férjem is szokott pl. fogócskázni, amikor ő a szörny, de azért nem ilyen töményen bulis és nem fogadja üdvrivalgás mások gyerekei által is a játszótéren, sőt olykor a mieink is azokat az apukákat nyúzzák csatlakozva a bandához. Ettől még nem hiszem, remélem:), hogy a gyerekeink lecserélnék a szüleiket, hiszen pl. én kellek altatáshoz, apa palacsinta-sütéshez, én kellettem neki, amikor kórházba került, és igazán csak apa dicsérete számított, amikor megnyerte az első hivatalos meccsét... és még van pár szupererőnk nekünk is, de a lényeg, hogy hozzánk kötődnek.
2018. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Off: Az meg szerintem nem egy feltétel nélküli, kölcsönös "úgy-ahogy-vagy" szeretet, szerelem, ahol elhagyna a párod - még ha most ezt csak elképzelt önfeláldozásból is írtad netán - ha nem lehet gyereked. Ha tényleg szeret, és ezért elhagyod, neki sem lesz jobb. Az életnek először önmagadon belül van értelme, magadnak legyél értékes, utána a pároddal érdemes így egységet alkotnod, és utána jöhetnek a gyerekek (akiknek persze, amíg kicsik, nagyobb szükségük van rátok fizikailag is, és változhat a fontossági sorrend), de később megint ketten, majd lehet, hogy újra megint egyedül maradsz. Persze ez most nem divatos hozzáállás, de szerintem ez lenne az egészséges és ideális, ha minden kockázat ellenére erre készíti magát az ember.
2018. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

Megis honnan tudod, milyen szulo vagy, ha nem vagy szulo?? :D

Ezen kar aggodni.Engem a mai napig idegesit az osszes idegen gyerek (beleertve a rokonokat is), es megis imadom a sajatomat. Szoval nem art szulove valni, mielott leirod magad szulokent :D

2018. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Tök más a saját gyerek. Én pl. nem is annyira szeretem a gyerekeket, max a piciket (2 éves korig), és sose tudtam más gyerekével mit kezdeni, zavarban voltam tőlük. Ennek ellenére mindig akartam sajátot. A férjem viszont sokkal jobban elvan a többi gyerekkel, és valamiért szokták is szeretni, bár ő se az a más gyerekekkel szívesen játszó fajta. A lányunk 3 éves, vele mindketten szuperül elvagyunk az elejétől kezdve, sose volt, hogy nem tudtunk mit kezdeni vele, könnyen megtaláltuk a közös hangot azonnal. Annyira bejött a dolog, hogy már úton van a kisfiunk is :) ja, és igen, apa menő, vicces, bulis, vele lehet hülyülni. Anya meg megpuszilja a bibit, ha játék közben elesett, anya altat, ha elfáradt a kisasszony, anya vigasztalja, ha nyűgös. Más a szemében a szerepünk, de ez nem baj :)
2018. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A saját gyerek tényleg más ügy. Nálunk a férjem türelmesebb, nyugodtabb típus eleve, nemcsak a gyerekkel. Emiatt mondhatni, hogy jobb szülő, bár én nem szoktam így méregetni magunkat. Nálunk úgy alakult az élet, hogy kb. ugyanannyi időt voltunk a gyerekkel (megosztottuk a GYED-et). Egyébként ha tényleg jobb szülő lenne a férjed, az sem baj, a gyereknek mindenképpen ajándék egy jó szülő. Én inkább az elég jó szülőkben hiszek, nem a csodaszülőkben, mi szerintem elég jók vagyunk, próbálunk megtenni mindent magunkhoz mérten. A macskákat mi is szeretjük!:))
2018. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!