Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjek gyereket vállalni, ha...

Merjek gyereket vállalni, ha a férjem jobb szülő, mint én?

Figyelt kérdés

Ugye a kérdésből egyértelmű, hogy nekünk még nincs saját gyerekünk, de egyébként tervben van. Viszont a barátaink közül majdnem mindenkinek van (akár több is), és előszeretettel kérnek fel minket babavigyázásra, amikor egyértelműen látszik, hogy a gyerekek (legalábbis 1+ évesen) a férjemmel alszanak szívesebben, vele szeretnének inkább játszani, ő az, aki mellett hamarabb megnyugszanak. És igen, nyilván én is érzem, hogy ő jobban megtalálja velük a közös hangot, jobban ráérez az igényeikre, mint én. Persze, egy 5 hónapos babával, akinek gyakorlatilag mindegy, ki pelenkázza meg tartja a cumisüveget, én is tök jól elvagyok, de azért fáj, hogy ő ilyen látványosan ennyivel jobb szülő lenne, mint én.

Amúgy én is szeretem a gyerekeket, szívesen vinném őket altatni meg játszani, de aki már tud beszélni, az szóban, aki meg még nem, az a sírás hiányával jelzi, hogy a férjemmel jobban érzi magát. Komolyan, én a barátaink macskáival jövök ki a legjobban, nem a gyerekeikkel.

Merjek így szülni? Éljem azzal az életem, hogy alkalmatlam vagyon anyának, és inkább hagyjam, hogy a férjem nevelje fel a gyerekeinket, mert ő természeténél fogva jobb benne? Fantasztikus apa lesz, ezt már most látom, de én rettegek, hogy ez alapján alkalmatlan vagyok az anyaságra...

Mit gondoltok? Változhat ez idővel? Saját gyerekkel vajon más? Ami most nem jön zsigerből, az egy év múlva jönne?


2018. szept. 18. 21:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mertem. :)


Hasonló dilemmában voltam, mint te (és én is jobban szeretem a macskákat:XD), de nálunk már az idő is szorított (ketyegett a biológiai órám erősen) és mivel imádom a férjemet, így bevállaltam.


Most már két embert imádok. :D


Azért egy saját gyerek az más!


Amikor rám néz, rám nevet a picúrom, akkor minden gondom háttérbe szorul és kár lett volna kihagyni ezt az élményt!


Tudod te, hogy milyen ritka az olyan férfi, aki tényleg apának való?!


Szerintem becsüld meg a párod és nem baj az, ha ő jobb szülő lesz, mint te, de te is szeretni fogod a gyermeked és mindent megteszel érte és az is jó szülő, nem baj, ha te nem tudsz "gyereknyelven"! Nem mindenkiből lesz animátor, de mindenkiből lehet szülő....


Azzal viszont számolhatsz, hogy ha ő nagyon vágyik gyerekre, te pedig nem adod meg előbb-utóbb gond lesz, mert ez egy olyan sarkalatos kérdés a párok életében, amiben muszáj közös nevezőre jutni vagy úgy, vagy így....


És igen, ami nem jön zsigerből, az később sem lesz zsigeri, de mindenképpen változni fogsz, ezt garantálom! :)

2018. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Elmondom neked, hogy a gyerekeink születése előtt én nem is vigyáztam kisgyerekekre, babákra még 10-15 percekre sem. Nem találtam velük a közös hangot, nem érdekelt a Bogyó és Babóca könyv, amiket olvasgatni kellett volna, nem akartam arra figyelni görcsösen, hogy mindent a kedvük szerint csináljak, nehogy elkezdjenek ordítani, amíg nálam vannak. Teljesen más a saját gyerek...


Van egy 2 és fél évesem, és egy 4 hónaposom, imádom őket és bármit megteszek értük.

2018. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!