Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi idős...

Szerintetek mennyi idős korban érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha már megvan a "nagy Ő", vagy ha még nincs meg, de már 30 elmúltál, érdemes-e mesterségesen bevállalni, ha mindenképp szeretnél gyermeket?

2018. szept. 24. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
32,5
2018. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Nincs olyan, hogy "mikor érdemes".

Sose tudhatjuk mi fog történni 1,3,5 év múlva. Azt kell nézni, hogy épp mi van körülötted. Kell-e tartanod a munkahelyi gondoktól? Éppen elkezdtél egy munkahelyen dolgozni vagy már évek óta ott vagy? Egyedül vagy pároddal válalltok gyereket? Stb stb.


Nekem a 25 volt az ideális (eddig úgy tűnik még mindig), mert évek óta dolgoztam az akkori munkahelyemen, nem volt rizikós a munkanélküliség a gyed-gyes végén és tudtam, hogy váltani akarok majd, így inkább azon a munkahelyen szülök két gyereket x éven belül és majd utána váltok azzal a bizalmi helyzettel, hogy: "ne aggódjatok, 2 gyereket akartam, meg is születtek, én nálatok szeretnék dolgozni, tök jó lesz!" Viccesen hangzik, de érted.


Másik az egészségügyi kérdések: 40 felé már esélyesebb a Down szindróma például. Én ezzel nem játszok. Másokat nem zavar. Ez is egyéntől függ.

2018. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Légy minimum annyi, hogy el merj menni kisérő nélkül a vizsgálatokra (lásd párral arrébb).


A másikra: nem vagyunk egyformák, de ha én nem találtam volna meg a "nagy ő"-t, soha nem vállaltam volna gyereket. Mert nem csak egy gyerekre vágytam, hanem egy konkrét ember gyermekére, akit közösen nevelünk.

2018. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biologiailag 20-25 kozott, lelki erettseg szempontjabol meg szemelyfuggo. Nekem 26 evesen jott a vagy, hogy nagyon szeretnek, 28 evesen szultem. Ha mar 18 eves koromtol dolgoztam volna, akkor 21 korul mar szivesen vallaltam volna megfelelo tars, es 6 honap koltsegeire eleg felretett penz mellett akar alberletbe is. Ha pedig egyetem, akkor vegzes+2 ev munkaviszony utan. Igy is vallaltuk egyebkdnt, csak palyat modositottam, ezert is csuszott a gyerekvallalas, mert akartuk, hogy meglegyen a kb 2 ev munkaviszony.
2018. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Soha.
2018. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%
Nekem ez 25-33 közé tehető. Számomra nem fért volna bele akár 35 felett, öregnek érezném magam.
2018. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 36 évesen szültem, nekem biztosan nem lett volna jó mondjuk 26 évesen szülni, egyszerűen nem olyan volt az életvitelem, hogy egy gyerek belefért volna, nyilván van olyan is, aki már a huszas évei elején vágyik rá, teljesen egyéni szerintem, biológiai szempontból jobb a huszas években.
2018. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!