Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire kemények az...

Tényleg ennyire kemények az első napok/hetek egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 1 hete szült. Se éjszakájuk, se nappaluk... Szoptatás, fejés, sterilizálás a napi körforgás. Aludni kb semmit, a gyerek csak az anyja hasán fekve alszik. Totál kivannak. Anyuka sokat sír. Nagyon fáj, gyulladt a melle, császáros volt, fáj a sebe is piszkosul.

Így kívülről kész horrornak hangzik.

Borzasztóan vágyunk mi is gyerekre a férjemmel, teljes gőzzel vagyunk rajta a babaprojekten, de őszintén szólva, kicsit megijesztett, mert most először látom ennyire közelről, hogyan is zajlanak ilyenkor a napok...

Nagyon rosszul viselem az alváshiányt. Nem mennék most ebbe bele részletesen, de elég komoly problémákat okoz nálam, sajnos.


2018. szept. 29. 15:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
A kislányom az elején 2x nagyon ritkán 3x kelt éjjel akkor is csak peluscsere, hami 10 perc és aludt tovább. Az első másfél hónapban nappal egész nap aludt szinte csak enni kelt fel. Hasfájós nem volt. Soha nem éreztem magamat fáradtnak, nem sírtam, nem szenvedtem. A szoptatás egyáltalán nem fájt, nem volt mellgyulladásom. Persze fejni kell az elején amíg a kereslet-kínálat be nem áll de nem vészes. Gátvédelemmel szültem, nem volt varrat így nem is fájt, nagyon hamar helyrejöttem. Nem törvényszerű a horror. :)
2018. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Nálunk a másodikkal az első egy év volt ilyen. Horror. Ha előre tudtam volna nem vállalom
2018. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Utolsó!

De megéri, nem?

2018. szept. 29. 16:01
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Igen, horror volt.

Nem akartam szoptatni de igyis hetek, honapok volt mire leapadt a mellem, fajt.

Aludni eleinte nem tudtam mivel rettegtem h baja lesz, bekapcsol a legzesfigyelo. Eleg jo alvo csecsemo volt de minden moccanasara felebredtem. Az elso 1 evben egyszeruen nem tudtam aludni. Mar egyfolytaban rosszul voltam, lebetegedtem, fajt a szemem, a gyomrom, mindenem. Mert ugye a szules is elegge megviselt. Pocsek volt az is. Olyan depresszios voltan h az nem igaz. Kb 1.5 eves koraban kezdett enyhulni. Szerencsere mindig atalussza az ejszakakat,beteg sem volt meg egy kis nathat leszamitva. Szoval nem egy problemas gyerek. Es imadom, de testver sosem lesz az biztos. Es azokat is maximalisan megertem akik nem akarnak gyereket.De akik megis akarnak: ne higgyetek az instas, agyonretusalt, beallitott, profifotos, reklamokbol elo "szuperanyaknak" es a sok rozsaszin hazugsagnak ami omlik ratok a neten.

2018. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
44%

Nekünk közel sem volt ilyen nehéz. Néhány hetes volt, amikor már nekünk kellett felébreszteni, hogy egyen. 6 hetesen már végig aludta az éjszakát.


Az első néhány hétben én is otthon voltam és váltott műszakban felügyeltük a lányunkat.


A feleségemnek a gátmetszés fájdolgált, de 6. hétre rendbe jött. A másik amivel gond volt az a melle. Nem nagyon volt teje és be is gyulladt. Végül tápszeres lett.


Szerintem a fentebbi eset a másik véglet.

2018. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

Azért ennyire szerintem nem vészes, pedig igencsak sírós babát dobott nekünk a gép. :) Igaz, már 3,5 éves, lehetséges, hogy az emlékek is megszépültek valamelyest. De 2-3 héten belül születik a második, majd meglátjuk újra!

Eleinte sokat aludt rajtam, de addig én is pihentem ugye, szóval attól nem kell úgy kikészülni, hogy a baba az anyukáján akar lenni.. Ez ilyen. :) Bele lehet rázódni hamar, gondolom még a hormonok nem segítik szegény anyukát így szülés után egy héttel. Fontos, hogy ne hagyja el magát, beszélgessetek sokat. Az nagyon sokat tud segíteni, ha minden negatív dolgot ki tud adni magából!

Nem horror egyáltalán. Az első pár hét után egyre könnyebben megy. És megéri! ;)

2018. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az első 2 hetem túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen. Igény szerint szoptattam, a baba evett meg aludt, a császáros hegem sem fájt. Már kezdtem elbízni magam, hogy megy ez nekem, mint a karikacsapás. Aha... a harmadik héten kezdődött a "ha leteszem a gyereket akkor üvölt" cirkusz. A második babus kicsit rémtörténet, arra most nincs szükséged. A lényeg: a gyereknevelés első 20 éve nehéz. Minden szülőpár máshogy küzd meg a nehézségekkel. Nekünk azóta könnyebb, amióta megtanultunk sodródni az árral. Csak kézben van el a gyerek, hát akkor csak kézben van el. Az első randijára már tuti nem kell kézben vinni. Most sa 2 éves azt se akarja engedni, hogy fogjam a kezét az utcán. Pedig az első fél évben úgy éreztem, ez a gyerek örökre rám ragadt. Nincs egy percem se magamra, hát akkor nincs. Majd eljön annak is az ideje.
2018. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

Én is császáros voltam; és az bizony még hetekig fáj. Igaz, csak az 1. hét volt igazán rossz. Utána már egyre jobb lett.

Nekem csak a kórházi napok voltak szörnyűek: a nagy fájdalom, mellette a baba ellátása, amiben teljesen magamra voltam utalva császár után 12 órával -a csecsemősök nem vették be a gyerekem rooming in címszó alatt.

Otthon már sokkal jobb volt: a férjem átvette tőlem a baba sétálgatással való nyugtatását, így tudtam pihenni, és a hasam is kevésbé fájt.

Én nem fejtem. Anyatejet + tápszeres pótlást kapott a lányom 3 hétig, mert akkorra lett igazán tejem. Aztán szépen elhagytuk a tápszert. A sterilizáló sem megy állandóan. Heti 1x sterilizálok, máskor forró vízzel elmosom, amit kell.

Alvás terén nekünk nagyon szerencsénk van: csak a legelső éjszakán nem aludt a babám, ahogy hazajöttünk, akkor rájöttünk, hogy Ő pólyában szeret aludni, mert azt szokta meg a kórházban. Onnantól kezdve minden éjszaka 7-8 órát alszik pólyában. Most 2 hónapos a kislányom. A hasam teljesen meggyógyult, éjszaka mindenki alszik, nappal sokat megyünk, a kislányom csak indokolt esetekben szokott sírni, de akkor is könnyen megnyugtatható.

Sokkal kipihentebb vagyok, mintha dolgozni járnék.

Az egészben nekem csak a császárból felépülés volt nehéz, minden más nagyon könnyen megy (eddig).

2018. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Coffelia ***** válasza:
90%

Hát alvás szempontjából az első két honap nekünk is horror volt...

Eleve iszonyú kimerülten jöttem vele ki a kórházból, annyira lefárasztott a szülés, és olyan vashiányos voltam, hogy nem tudtam dolgokat hosszútávon megjegyezni, folyékonyan beszélni, kerestem a szavakat, és folyton szédültem. Ehhez hozzájött 4x félóra kelés minden éjjel. Ha lett volna egy császárhegem, szerintem idegösszeroppanást kapok, de így csak a gásebem kellett túlélni. Aztán jött két hónap nyugi, 7 órányi alvások éjjelente :))))) A férjem rengeteget segített, volt olyan, hogy reggel a számba kanalazta a somlói galuskát, és hozta a kávét, hogy egyáltalán fel tudjak ülni.

De a lényeg az, hogy szülésfüggő, gyerekfüggő, nem kell mások tapasztalatai alapján előre vízionálni, mert jobb és rosszabb is lehet majd. Segítseget kell kérni, nem szabad bele fizikailag és idegileg tönkremenni, mert amúgy egy idő után attól is könnyebb lesz, hogy átáll a szervezet erre az életmódra, de addig jó, ha nem merülünk ki mondjuk betegségig vagy depresszióig.

2018. szept. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
85%

Pontosan ilyen. És erre készülj, ezt beszéld meg a férjeddel, a nagyszülőkkel, hogy ki mennyit tud/akar segíteni, hogy a legrosszabb részéből kire mit tudsz átpakolni. Gondold meg százszor, és ne virágos babaruhákat nézettek együtt, hanem abban állapodjatok meg, hogy mi lesz veled akkor, mikor már hallucinálsz a kialvatlanságtól.


Soha nem értettem, miért a legjobbra készülnek az emberek hitel felvételekor és gyerek vállalásakor, mikor célszerűb a legrosszabbra felkészülni, hogy semmi ne érjen váratlanul, ne legyen eszetlen kapkodás.

2018. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!