Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire kemények az...

Tényleg ennyire kemények az első napok/hetek egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 1 hete szült. Se éjszakájuk, se nappaluk... Szoptatás, fejés, sterilizálás a napi körforgás. Aludni kb semmit, a gyerek csak az anyja hasán fekve alszik. Totál kivannak. Anyuka sokat sír. Nagyon fáj, gyulladt a melle, császáros volt, fáj a sebe is piszkosul.

Így kívülről kész horrornak hangzik.

Borzasztóan vágyunk mi is gyerekre a férjemmel, teljes gőzzel vagyunk rajta a babaprojekten, de őszintén szólva, kicsit megijesztett, mert most először látom ennyire közelről, hogyan is zajlanak ilyenkor a napok...

Nagyon rosszul viselem az alváshiányt. Nem mennék most ebbe bele részletesen, de elég komoly problémákat okoz nálam, sajnos.


2018. szept. 29. 15:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
62%

Jo, de ugyis varatlanul fogja erni a kerdezot. Erre a fajdalomra nem lehet felkeszulni. A lelki reszre sem igazan. Ha meg keszulsz akkor tulajdonkepp vegigretteged a terhesseget.

De az biztos h az a jo ha minel fiatalabban szulsz. En kb 18 es 23 eves korom kozott alig aludtam ejszaka. Egy ejjeli bagoly voltam, direkt vallaltam ejjeli munkat is, es egyaltalan nem voltam faradt. Na, akkor kellett volna gyereket vallalni!! 25 eves korom ota nem birom az ejszakazast, es 28 evesen szultem. Komolyan mondom azt hittem belerokkanok az alvashianyba. Pedig azt hittem a 28 evemmel h fiatal vagyok. De nem. Azt a lenduletet ami olyan 18 es max 25 eves korod kozt van, semmi nem hozza vissza.

2018. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo igen erre fel kell keszulni. Barmi kozbejohet, nekem nagyon nehez es komplikalt szulesem volt. 18 orat vajudtam fajasgyenge voltam vegul termeszetes uton megszultem a nagy lanyom. Utana begyulladt a gatsebem 4 honapig szenvedtem vele. A 6 hetes kontrollon nemhogy jol nem voltam, de kb rosszabbul mint szules utan.

A lanykam a vakumos fogos szules miatt allandoan sirt, idegea nyugtalan bebi colt. Csak a hasamon fekve volt el ejjel es nappal. Honapokig rajtam tudott csak aludni. Es en mit tehettem volna hagytam (nem fogok egy csecsemot csak azert elpaterolni a kisagyba higy nekem kenyelmes legyen)

Aztan egyszer csak 7 hetesen aludt 7 orat hosszaban. Utana 8at majd 10-12ot. Fel eves koraban meg neki allt fogzani azert nem aludtunk. 1 even at fogzott, minfen fognal egy betegseg. Utana jott a ket szeparacios szorongas akkor amiatt keltunk ejjel 6x.

Most 3 evey az ovisbetegsegek miatt nem alszunk.

Egy gyerek ezzeljar. Es ennel vannak durvabb esetek is.

2018. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

22es vagyok.

Na igen az alvashiany. En ha nem alszom napi 10-12 orat akkor meghalok. Almos faradt vagyok hanyingerem van remegek szedulok.

Napi 9 oraval vagyok el ugy epphogy.

Na amikor ejjelente 6x keltem hat en teljesen kikeszultem. Borzalmas erzes ez annak akinek nagy az alvasigenye.

2018. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!