Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan miért mondják, hogy...

Sokan miért mondják, hogy hány hónapos a gyerek? Miért nem években beszélnek?

Figyelt kérdés
Az még oké, ha néhány hónapos, de amikor már egy éven felüli, akkor miért kell még azt mondtani, hogy pl. 23 hós, miért nem lehet, hogy 2 éves? Most láttam, hogy valaki, azt írta, hogy 32 hónapos.... Van egy olyan érzésem, hogy még kisbabának akarják látni a gyereket, mert aki már "éves" az már nagy.
2010. jún. 26. 20:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen,még nem volt babám addig én is értetlenül álltam ,hogy miét hónapokban számolnak! De most már van egy gyönyörű 20 hónapos lányom ,aki még nincs 2 éves tehát nem fogom azt mondani! Egyszerűbb mint azt,hogy 4 hónap múlva lesz 2 éves vagy 1 éves múlt 8 hónapja :)
2010. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Én is 2 éves koráig fogom hónapokban mondani utána már években.

Az indokom az hogy a kötelező oltások is még hónapokban számitandók, pl:15, 21 hónapos oltás..

De azt tuti nem mondanám már hogy 29 hónapos.

2010. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Meg is lepődtem, hogy milyen sokan írtatok ilyen rövid idő alatt. Az én fiam 3 hónapos, kíváncs i leszek, hogy meddig fogok hónapokban számolni. De valóban a fejlődésre visszavezetős válasz tetszik.
2010. jún. 26. 20:43
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
Az én kislányom 15 hónapos, amikor 1 éves kor körül volt akkor években mondtam mikor megkérdezték mennyi idős, majd ha 18 hónapos lesz akkor is úgy fogom mondani,hogy másfél éves. Most azért mondom hónapban,mert így egyszerűbb, 1 évesnek már nagy,másfélnek meg még kicsi. A hetes verziót én se értem,miért úgy mondják. Persze az első 4 hétben még érthető, de utána?...
2010. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

sziasztok

23hónapos a kisfiam, de következő hónaptól 2éves lesz.szerintem eddig volt különbség.mert ugye most még nem 2éves ,akkor azt kellenne mondanom, hogy 1éves?ahhoz képest meg sok külünbség van.

2010. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
2 évesig érdekes ez sztem is. Enyém is most lesz 2, onnantól kezdve már csak 2, 2 és fél, mjad 3 évesnek fogom mondani.
2010. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%

Mar megint csak sok az okos valasz. Attol meg, hogy a terhesseg 9 honap a köztudatban az 40 het, es mindenhol ugy szamoljak!!! Ez is ugyanolyan, azert mert a köztudat evekben szamolja a kort, egy kisbabanal, kisgyereknel egy-egy honap hatalmas valtozasokat hoz, ezert 3 eves korig a kisgyerekeknel honapokban szamoljak a korukat. Tehat oviskorig valahany honapos, utana lesz harom eves, aztan 3,5 stb stb...

Ez ennyire egyszerü.

2010. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
57%
Neked meg az első mondatod sikerült baromi okosra :)
2010. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%

Én is úgy gondolom, hogy 2 éves korig nagyon is számít 1-2 hónap. Addig én is hónapokban mondom/mondtam. De utána már csak annyit, hogy 2 éves múlt, vagy 2,5 éves lesz stb..

Az egész és fél éveket számolom csak.

(aug.-ban lesz 3)

2010. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
41%
Es minek kellett lepontozni...mindegy......
2010. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!