Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értethetném meg a férjemm...

Hogy értethetném meg a férjemmel, hogy ez nekem így nem élet? Minden rám szakad, közben ő semmit nem csinál

Figyelt kérdés

Szeptemberben szültett meg a kisbabánk. Semmi jele nem volt, hogy a férjem ilyen nemtörődöm lesz, hiszen alapból ő akart gyereket, amikor kisbabás, kisgyerekes társasággal voltunk, ő értett jobban szót a kicsikkel. Viszont amióta itthon vagyok, borzalom lett az életem... Nem a kislányunkkal van a gond, mert ő egy mintababa, nagyon szeretem. Hanem a férjemmel... Minden miatt veszekszik velem, a legapróbb dolgok miatt is. Pl. tegnap azért ment egész este az ordibálás, mert az ő autója állt kint a ház előtt, és azzal mentem el. Erre hogy mit képzelek én, hogy beletettem a gyereket, biztos minden tiszta nyál lett és a hordozó nyomot hagyott az ülésen, meg hogy a babakocsi is összevissza verte a csomagtartót tuti, itt rohangált fel-alá, mint egy elmebeteg és ordibált. De úgy, hogy a kicsi a karomban volt és már sírt... És hogy azt nem mondtam, hogy viszem a gyereket is, akkor biztos nem engedi, hogy azzal az autóval menjek. Nem értem, mit gondolt, hogy a gyereket itthon hagytam úgy, hogy neki nem szóltam, hogy legyen vele, figyelje?!

A másik, hogy nem engedi, hogy menjek bárhová is. De tényleg, rengeteg vita van ebből is. Nekem fontos a kinézetem anyaként, feleségként is. Ezért szeretek rendszeresen fodrászhoz, manikűröshöz, kozmetikushoz és pilláshoz járni. Ez a terhességem előtt is így volt, akkor nem zavarta. Most meg hogy kinek akarok tetszeni, és hogyha megyek vigyem a gyereket is magammal, mert ő biztos nem fog rá vigyázni azért, hogy én pihenjek valahol, ez nem az ő dolga. Az én életem 180 fokos fordulatot vett, a rossz irányba. Szerinte én ne járjak sehová, ne beszéljek senkivel, legyek itthon a gyerekkel. Közben az ő élete nem változott semmit, ugyanúgy eljár sportolni. Törődik a hobbijaival, találkozik a barátokkal. Ráadásul már nem is szól ezekről, a barátnőimtől tudom, hogyha pl. sütögetés, összeülés van, és hogy hát mondták a férjemnek, de ő azt mondta, beteg vagyok, vagy a baba rosszul alszik és fáradt vagyok, ezért nem megyek... Tehát ha ők nem szólnának, a férjem simán eltitkolná ezeket és elmenne nélkülem/nélkülünk.


Ha kérem, hogy segítsen már valamit, akkor kétfajta válasz van: "hétvége van, hagyjál már, pihenek", "hétköznap van, fáradt vagyok, hagyjál békén". Csak éppen arra nem fáradt, hogy munka után 2 órát teniszezzen, vagy ússzon. Vagy hogy hajnalig a barátaival legyen. Mikor én mennék el a baba nélkül valahová (nem hajnalig, csak mondjuk altatás utántól éjfélig), akkor húzza a száját és kiabál, hogy milyen anya vagyok, nekem a dolgom, hogy a gyerekkel legyek. Mikor ezeket 1-1 nyugodt pillanatban felhozom neki, akkor azt mondja, hogy ő csak a gyerek érdekeit nézi... De nem így van. Legutóbb felhívott hajnal 3-kor, hogy menjek érte, mert rosszul van és nem akar taxizni (részeg volt). Én aludtam, és kicsit ingerültebben kérdeztem meg tőle, hogy mégis hogy mennék, szerinte addig ki lesz a babával? Erre hogy ő lesz..rja a gyereket, tegyem be a hordozóba, kibírja azt a 35-40 percet és majd úgyis visszaalszik, most egy éjszakába nem fog belehalni.


Az egész terhességem alatt is azt éreztem, hogy ő fogja jobban szeretni a babát, ő várja jobban. Most mégis csak én figyelek rá, én vagyok vele, én csinálok mindent körülötte. Néha úgy érzem, hogy az lenne a legjobb, ha a férjem összes cuccát kipakolnám a ház elé, hogy menjen Isten hírével, mert ígyis minden az én dolgom itthon, csak feszültséget csinál.


2018. nov. 30. 12:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
2%
Csak nem megint a brendonos,nazzolos.
2018. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
2018. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
93%

Nekem valahogy a sztori olvasása közben a nárcisztikus személyiségzavar jutott eszembe. Az ebben "szenvedők" szoktak így bánni a feleségükkel és a családjukkal, hogy az "én puccos autómba be nem tehetet a KÖZÖS(!!!!) gyerekünket" meg lehazudja hogy fáradt kimerült az asszony, aztán közben meg asszony nem is tud semmit a programról. Az ilyen narcopaták érzik úgy, hogy nekik mindent lehet, teniszezni, ondiba járni, a nő meg kushadjon otthon a gyerekkel meg a konyhában.


Sajnálom hogy ez csak a gyereketek megszületése után jött elő, mert így nehezebb, de nem sok jövőt látok ebben a kapcsolatban.


Ezt a viselkedés joggal kikérheted magadnak és adhatsz ultimátumot, hogy vagy megváltozik, vagy elválsz. Ennyi.



(Én is ffi vagyok, de mélységesen felháborított a sztori)

2018. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
72%
Keves eselyt latok ra, hogy valtozzon, de ha megis, azt max. szakember segitsegevel tudna, mindenkeppen elkuldenem pszichologushoz, ha nem menne, en ezt biztos nem tudnam igy a helyedben tovabb csinalni. Amellett vagyok, hogy a problemakat egyutt meg kell oldani, kitartani egymas mellett, de ebben az esetben, ha nem hajlando valtoztatni, en elvalnek. A valast meg nem mondanam neki a helyedben, nehogy bekattanjon, es ongyilkossaggal fenyegetozzon (mert ilyen jelenlegi hozzaallassal az lehet a kovetkezo lepes, ha meglebegteted elotte, hogy otthagyod). Mindenkeppen kidolgoznek tobbfele tervet arra, hogy mi hogyan menjen a kulonvalas, ertesitenem errol a hozzad legkozelebb allokat, vennek titokban egy telefont keszpenzen, es tennek felre penzt, figyelnek, hogy a nevemen is legyen penz, ha esetleg bekattan, es bezar. Ha ugy latod, hogy nagyon instabil az allapota, akkor elore osszecuccolnek, es tanu (az anyukaja, vagy valamelyik rokonod) jelenleteben kozolnem vele a valast.
2018. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
24%

Én olyan nehezen hiszem el, hogy nem voltak ,,jelek" a párodnál arra, hogy ezt valahogy így fogja ,,viselni".Nincs olyan, hogy amíg terhes vagy addig oké a pilla,fodrász stb..stb aztán ahogy megvan a gyerek nincs már nincs igénye arra, hogy a nő aki a gyereke anyja illetve a felesége/párja jól nézzen ki.Főleg ha előtte volt rá igénye.Van valami amiről esetleg nem írsz.


Amúgy szerintem meg igenis beszélni kell vele az érzéseidről, hogy mennyi minden változott a te életedbe ezt meg kell értenie meg azt is, hogy ami a gyerek előtt neked fontos volt(külső) az számodra most is az, mert nem csak anya hanem nő is szeretnél lenni/maradni.Ha valóban jó volt a kapcsolatotok akkor ezt meg kell ,hogy értse.Ha nem az első akkor a második vagy harmadik beszélgetés alkalmával, ha nem érti meg akkor előtte is kellett ,hogy legyenek problémák köztetek a kommunikációval.

Remélem észhez tér a párod vagy észhez téríted.Ha nem jársz sikerrel én a helyedben elhagynám, ha van rá lehetőséged.

2018. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
67%

Nos eldöntöd mit akarsz: inkább neveled egyedül de békében a gyereket,vagy maradsz ebben a bántalmazó kapcsolatban és tűröd majd amikor üt (mert fog!).

Jobban jársz ha ott hagyod, béke lesz, csend és nem kell ezzel az idiótával foglalkozni.

2018. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
67%
Anyukájával beszélni esetleg, hogy nyissa fel a fia szemét, hogy ugyanúgy viselkedik, mint anno az apja? Szerintem ez neki fel sem tűnik igazából, ő érzi magát valamilyen kitekert logika alapján az áldozatnak ebben a sztoriban. Ez nagyon nem jó. Kéne neki egy kijózanító jelképes pofon, de hatalmas.
2018. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
81%
Mindig kiakadok, ha azt olvasom idegenektől, válaszként, hogy a kérdező váljon el. De a te férjed egy igazi tuskó az biztos. Ha a gyerekére ilyet mondana, amiért betettem az autóba, nálam fel is út le is út lenne. A többit nem is kommentálom.. max egyszer leülnék elmondani nekk, hogy “bakker vedd észre hogy olyan vagy mint apád”. Ha nem változik, mondanám neki, hogy el lehet menni messzire.
2018. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Anyósom nem akar beszélni vele, már feladta. Legutóbb vele is annyira csúnyán beszélt, hogy mondta, hogy őt többet fel ne hívja, ne keresse. De már mikor ősszel volt itthon 1-1 kiakadása, és anyósom látta, elhűlve figyelte és mondta, hogy mintha a volt férjét látná. Ugyanazok a gesztusok, az eltorzult arc, ordibálás. A legrosszabb, hogy mások előtt meg előadja, hogy ez nem így van, eltúlzom és hogy hülye vagyok. És ezt annyira jól adja elő másoknak, nevetve, lazán, mintha tényleg én reagálnám túl ezt. Ez a legijesztőbb az egészben, hogy mások előtt nem szokott velem úgy viselkedni, ahogyan itthon.
2018. nov. 30. 14:38
 20/29 anonim ***** válasza:
59%
Ez borzaszto. Hogy lehet ilyen onzo? En kiraknam.....3 honapos gyerekkel neked nyugalom kell , nem vki aki terrorizal...
2018. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!