Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értethetném meg a férjemm...

Hogy értethetném meg a férjemmel, hogy ez nekem így nem élet? Minden rám szakad, közben ő semmit nem csinál

Figyelt kérdés

Szeptemberben szültett meg a kisbabánk. Semmi jele nem volt, hogy a férjem ilyen nemtörődöm lesz, hiszen alapból ő akart gyereket, amikor kisbabás, kisgyerekes társasággal voltunk, ő értett jobban szót a kicsikkel. Viszont amióta itthon vagyok, borzalom lett az életem... Nem a kislányunkkal van a gond, mert ő egy mintababa, nagyon szeretem. Hanem a férjemmel... Minden miatt veszekszik velem, a legapróbb dolgok miatt is. Pl. tegnap azért ment egész este az ordibálás, mert az ő autója állt kint a ház előtt, és azzal mentem el. Erre hogy mit képzelek én, hogy beletettem a gyereket, biztos minden tiszta nyál lett és a hordozó nyomot hagyott az ülésen, meg hogy a babakocsi is összevissza verte a csomagtartót tuti, itt rohangált fel-alá, mint egy elmebeteg és ordibált. De úgy, hogy a kicsi a karomban volt és már sírt... És hogy azt nem mondtam, hogy viszem a gyereket is, akkor biztos nem engedi, hogy azzal az autóval menjek. Nem értem, mit gondolt, hogy a gyereket itthon hagytam úgy, hogy neki nem szóltam, hogy legyen vele, figyelje?!

A másik, hogy nem engedi, hogy menjek bárhová is. De tényleg, rengeteg vita van ebből is. Nekem fontos a kinézetem anyaként, feleségként is. Ezért szeretek rendszeresen fodrászhoz, manikűröshöz, kozmetikushoz és pilláshoz járni. Ez a terhességem előtt is így volt, akkor nem zavarta. Most meg hogy kinek akarok tetszeni, és hogyha megyek vigyem a gyereket is magammal, mert ő biztos nem fog rá vigyázni azért, hogy én pihenjek valahol, ez nem az ő dolga. Az én életem 180 fokos fordulatot vett, a rossz irányba. Szerinte én ne járjak sehová, ne beszéljek senkivel, legyek itthon a gyerekkel. Közben az ő élete nem változott semmit, ugyanúgy eljár sportolni. Törődik a hobbijaival, találkozik a barátokkal. Ráadásul már nem is szól ezekről, a barátnőimtől tudom, hogyha pl. sütögetés, összeülés van, és hogy hát mondták a férjemnek, de ő azt mondta, beteg vagyok, vagy a baba rosszul alszik és fáradt vagyok, ezért nem megyek... Tehát ha ők nem szólnának, a férjem simán eltitkolná ezeket és elmenne nélkülem/nélkülünk.


Ha kérem, hogy segítsen már valamit, akkor kétfajta válasz van: "hétvége van, hagyjál már, pihenek", "hétköznap van, fáradt vagyok, hagyjál békén". Csak éppen arra nem fáradt, hogy munka után 2 órát teniszezzen, vagy ússzon. Vagy hogy hajnalig a barátaival legyen. Mikor én mennék el a baba nélkül valahová (nem hajnalig, csak mondjuk altatás utántól éjfélig), akkor húzza a száját és kiabál, hogy milyen anya vagyok, nekem a dolgom, hogy a gyerekkel legyek. Mikor ezeket 1-1 nyugodt pillanatban felhozom neki, akkor azt mondja, hogy ő csak a gyerek érdekeit nézi... De nem így van. Legutóbb felhívott hajnal 3-kor, hogy menjek érte, mert rosszul van és nem akar taxizni (részeg volt). Én aludtam, és kicsit ingerültebben kérdeztem meg tőle, hogy mégis hogy mennék, szerinte addig ki lesz a babával? Erre hogy ő lesz..rja a gyereket, tegyem be a hordozóba, kibírja azt a 35-40 percet és majd úgyis visszaalszik, most egy éjszakába nem fog belehalni.


Az egész terhességem alatt is azt éreztem, hogy ő fogja jobban szeretni a babát, ő várja jobban. Most mégis csak én figyelek rá, én vagyok vele, én csinálok mindent körülötte. Néha úgy érzem, hogy az lenne a legjobb, ha a férjem összes cuccát kipakolnám a ház elé, hogy menjen Isten hírével, mert ígyis minden az én dolgom itthon, csak feszültséget csinál.


2018. nov. 30. 12:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%
Mások előtt nem szokott így viselkedni, esetleg szociopata a férjed, vagy nem tudom, de ez nem normális viselkedés amit művel. Nem hinném hogy meg tudod változtatni, ha változna se lenne szerintem tartós, csak átmeneti. Én mondjuk a helyedben nem maradnék ilyen férfi mellett, mert ő nem társ. Egy gyerekkel való foglalkozás nem csak a nő feladata, ketten vallaltatok azt a gyereket, mi az hogy ő ugyanúgy elmegy kocsmazni barátokkal lógni, edzeni stb, te meg SEHOVA. Azért ez nagyon durva. Mi lesz így a jövőben? Ezen kellene erősen elgondolkoznod, mi lesz így a jövőben? Sose fogsz tudni rá számítani? És a gyerekkel mi lesz? Igényelni fogja az apja törődését, de majd akkor is le fogja pattintani, mert ő megy edzeni meg haverozni? Jó apa ő? Jó férj? Szerintem a leirtak alapján te is tudod a választ. Nem. Nem az.
2018. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ez egy bántalmazó kapcsolat. Változni nem fog magától. De ha a helyedben lennék, engem már akkor sem érdekelne, ha változna. Ez valami borzasztó. Nekem már tűréshatáron kívül van.
2018. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok


Bántalmazó kapcsolatban éltem 12 évig és csak a végén jöttem rá.Nem írta ugyan a kérdező ,hogy mióta vannak együtt meg állítólag régen nem ilyen volt.Na valódi bántalmazó kapcsolatokban nem fél perc alatt(három hónap, mert szeptember óta annyi telt el) alakulnak ki az áldozat ,bántalmazó szerepek hanem sokkal előbb apránként tolódnak az erőviszonyok a bántalmazó felé.Nem hirtelen kanyar, hogy ja megszülted a gyereket és innen már csak bántani tudlak.Hanem apránként bontja le a személyiséget,semmisíti meg az áldozatot, ha valóban bántalmazó volna akkor már rég nem járt volna a a kérdező manikűrözni,fodrászhoz meg egyebek, mert ezekkel kezdte volna a ,,lebontást" és nem a gyerek születése után elvágólagosan.Emellett ha valaki iszik és agresszív ,bunkó az nem csak a gyerek születése után az hanem előtte is.Egy gyerek születésével nem történnek negatív vagy pozitív csodák.(ezt is tapasztalatból írom) ennyire határozott váltással.Ahogy a kérdező írta ő már másoknak panaszkodott, ha valaki bántalmazó kapcsolatban él az nem panaszkodik azért nem, mert nem mer!!!Persze van az a pont amikor azt mondod elég.De nem 2-3 hónap után.

Én kiléptem a bántalmazó kapcsolatomból és utólag végiggondoltam igenis voltak jelek.Bunkó volt ha ivott, elkoptatta mellőlem a barátokat, lebontotta az önbizalmam .stb..stb..De ez nem két perc alatt történt és főleg nem ilyen váltással.

Amit leírt az rengeteg családban működik.Ha a nő otthon marad gyereket szül a férfi elvárja,hogy rendbe tartsa a házat,(de az a típusú férfi előtte sem söprögetett, porszívózott stb) mellette a gyereket és mivel a pasi melózik így lehetőleg minél kevesebbet kelljen segíteni.De az ilyen típusú férfi se egyik pillanatról a másikra válik ilyenné, az már a kapcsolat közben is ilyen, max akkor veszi észre az ember a másikban a hibát mikor már le van terhelve és nem azt kapja ami az elképzeléseiben volt.Mert az hogy a kérdező úgy érezte jó apa lesz egy érzés volt és láthatóan rosszul értelmezte azt amit látott más egy-két óráig együtt lenni egy gyerekkel és más non-stop..nyilán a kérdező sem gondolt sok mindenre mielőtt vállalta a babát azt sem, hogy az számára is jár lemondással.Ha nem voltak előre letisztázva a szerepek és hogy ki hogy képzeli a családi életet ha már lesz család akkor érheti az embert kellemetlen meglepetések, pld hogy az apuka nem is olyan apukának való..De ez már eleve sejteti, hogy nem jó a pár kommunikációja.


A fenti monológomtól függetlenül tartom.Beszélni kell vele ,ha nem érti meg mit mod a kérdező meg elmenni.

2018. nov. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Mondom én hogy nárcisztikus a faszi, a 19es kommentből ez kristálytisztán kiviláglik.

13 as voltam.

2018. dec. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
92%

Az 1-nek teljes mértékben igaza van.


A férjed el akar vágni a külvilágtól és ha sikerül neki, bántalmazni is fog. Szerintem ne várd meg. Egyébként én is úgy gondolom, hogy nárci.

2018. dec. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Coffelia ***** válasza:
100%
Többen írták már, ez tisztára nárcisztikus személyiségzavar... Kívülről nem befolyasolható, és valójában nem is kezelhető. Csak azok az emberek képesek terápiával és akarattal kordában tartani, akik beismerik maguknak is, hogy ahogyan máaokkal viselkednek, az rossz és torz, de valamiért ez jön alapbeállításként. Soha nem múlik el, menekülni kell belőle.
2018. dec. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Mi tortent azota??
2019. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

1. Ez egy szörnyű, bántalmazó kapcsolat. Ilyen formában nem jó. A férjed 'kicsit' pszichopatikus tüneteket mutat a szó nem filmipari, hanem orvosi értelmében, azaz nem foglalkozik az érzéseiddel. Képtelen átérezni a helyzeted, figyelembe venni az érzéseidet, pl. hogy megbánt, megaláz. Empátia, szeretet hiányát látom.


2. Beszélni kell vele - bár szerintem nem nagyon fog számottevő eredményre vezetni.


Ha úgy van, ahogy írtad, akkor a férjed egy önző gennyláda. Szállj ki ebből a mérgező kapcsolatból - ha csak nem egy önsanyargató/ mazochista vagy!


Ajánlom, h. olvasd el a köv. regényt: Yorkshire puding klub.

Laza kis csajos löttynek is lehetne hívni, de mégsem az. Helen karakterét szinte Rólad formálták... :(


Esetleg párterápia, neked pszichológus, h. kitaláljátok, mi a jó megoldás, mert egy ilyen 'pár' nagyon kiszívja az embert, lerombolja az önbecsülését, félelemben tartja, érzelmileg terrorizálja...


Sok erőt, türelmet a kívánok Neked főleg a babához, mert tapasztalatból tudom, mennyire fárasztó dolog picivel lenni, főleg az éjszakázások. Főleg ha 0 segítséged van, és a lelki társ helyett lelki terrort kapsz - amit a férjed soha nem fog beismerni, és amiért bocsánatot kérni meg végképp nem fog.


Nem ijesztgetésnek szánom, hanem ha tényleg így lenne, akkor képben légy:


"A társadalomra, környezetre a pszichopátiás beteg jelenti a legnagyobb veszélyt, és a szakembert ennek a kórképnek a gyógyítása kecsegteti a legkisebb reménnyel. A veszélyt az is növeli, hogy a pszichopátiás ember nem mindig elvetemült külsejű, riasztó szörnyeteg. Gyakran igen jó intellektusú, simulékony modorú ember, aki kedvességével még a szakembert is megtéveszti. A pszichopata embert leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi. Viselkedésszintjén a pszichopátiás személyiségvonások általában bűnözéssel, hazudozással, sekélyes érzelmi élettel párosulnak, ami gyakran a partner(ek) kihasználásával vagy promiszkuitással (=gyakori partnercsere), házasságszédelgéssel is párosul, azaz állandó hódítási, uralkodási igénnyel. A betegség okait a szakma még kutatja, vélhetőleg genetikai okai vannak. Emellett agyi működészavarokat, így a frontális (homloklebeny) és parietális (elülső és oldalsó) agylebenyek működési zavarát is elképzelhetőnek tartják a pszichiáterek és farmakopszichológusok.


Az antiszociális viselkedés, illetve a fentiekben leírt tünetek gyakran már gyerekkorban megjelennek, és ezekkel érdemes szakemberhez fordulni, mivel felnőttkorra a patológiás viselkedés olyan mértékben rögzül, hogy túl sok eredmény már nem várható a beteg kezelésétől. A pszichopata személyiség klasszikus leírása megtalálható Hervey Cleckley The Mask of Sanity („Az épelméjűség álarca”) című könyvében. „A pszichopata tökéletesen szalonképes, pontosan tudja, mennyi szenvedést tud cselekedeteivel okozni környezetének, csak éppen nem törődik vele.”

2019. jan. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta, Kesves Kérdező?
2019. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!