Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg elrontottam, és ez az...

Tényleg elrontottam, és ez az én hibám lesz később? Miért baj, hogy mindenhová viszem magammal?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, újdonság nekem az egész babázás téma, és eléggé "rózsaszín köd" van még. 11 hete szültem, már most a mindenem a pici, és tényleg mintababa. Viszem magammal mindenhová, nem igazán szeretem másra hagyni. Jó persze, a férjem is sokat van vele, de rajta kívül nem nagyon hagyom másra. Egyszerűen nem tudom miért, de nem szeretném. Ráadásul olyan kis csendes, jó baba, nem zavar sehol senkit. Vagy alszik, vagy nézelődik. Pl. ha megyek körmözni, oda is jön velem (kéthetente másfél óra kb), amíg edzem, akkoris ott van, most beszereztük a karácsonyi díszeket, csomagolásokat, végigaludta az egész túrát. Anyukám szerint ezzel csak elkapatom, és nem jó az, ha a gyerek mindig "rajtam lóg" és nem hagyom másra. De nincs még 3 hónapos, nem érzem szükségét, hogy másra hagyjuk. Persze moziba, színházba, és ilyen helyekre nem vinnénk, de egy kávézóban senkit nem zavar, vagy egy üzletben.


Ti mikor kezdtétek hosszabb időre (kb 3-4 órára) másra hagyni?



2018. dec. 2. 15:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nagyon jól van így, ha viszed ahova lehet.Én is így voltam vele, három gyermekem van.

Vásárolni, ügyet intézni, stb.mindenhova jöttek velem.Nem azért, mert nem volt kire hagyni őket, hanem így volt jó nekünk.Az lett belőle, hogy nagyon jól tudtak mindenhol viselkedni, türelmesen tudtak várakozni is,ellenben azokkal a gyerekekkel, akiket néha vittek magukkal.Pedig eleven gyerekeim voltak, de mindenhova mászkáltunk és szerettek is jönni.

Mivel így a gyalogos közlekedést,vásárlást, mindent velem megtanulták, nagyon talpraesettek lettek, szociális közegben később jól boldogultak mindenhol.

Anyukád biztos azért mondja, mert szeretne kettesben maradni vele, vigyázni rá.Azért néha bízd rá is.

Én akkor hagytam nagyszülőre őket ha nagyon muszály volt, mikor már 2-3 évesek voltak.Korábban is, de csak rövid időre és ritkán.

2018. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!