Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a nagyszülők odaköltöznek a friss szülőkhöz HETEKRE? Most erre mi a jó reakció?

Figyelt kérdés

Tavasszal fogok szülni, anyósom már most kijelentette, hogy na ő már a szülés előtt jönni fog, merthogy engem rengeteg mindenre meg kell tanítani, meg utána a babával kapcsolatban is, és hogy majd milyen hálás leszek neki ezért... Már most kezdte, hogy megtanít főzni, háztartást vezetni, de mondtam, hogy én dolgozom, felesleges idejönnie napokra, mert sokszor sötétben indulok, és sötétben is érek haza, és itthon már pihenni szeretnék, a férjemmel lenni, nem "tanulni". Nagyon erőszakos nő...


Ő nem dolgozott soha, neki az a fontos/értékes, hogy otthon minden nap minimum 3 fogásos ebédet főzzön, ragyogjon minden, és sosem fogad el segítséget, semmiben, mert szerinte minden csak úgy jó, ahogy ő kitalálja. Mondtam a férjemnek, hogy beszéljen vele erről, állítsa le. Mondta, hogy messze van még az április, és hogy az unokája lesz, jóhogy szeretné látni majd. Oké, nem is tiltani akarom a gyerekettőle, de ez, hogy ő hetekre ideköltözik "segítség" címszó alatt, nekem sok. Ezt a férjem is jól tudja, a saját szüleimmel sem költöznék össze újra. Én nem akarok undok lenni az anyósommal, nem szeretnék sértődést se, ezért még nem nagyon szóltam erre semmit neki, inkább csak hárítok. De úgy érzem, jobb lenne ezt idejében elfojtani. Vagy tényleg az a normális, elfogadott, hogy egy újszülött mellé még odakerül két nagyszülői is? Hiába rokonok, számomra ők vendégek, és én sem úgy viselkedem az ittlétük alatt, mint amúgy...


2018. dec. 12. 16:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális és teljesen szükségtelen! Ott lesz a férjed is,ketten böven elegen vagytok egy kisbabához...ha segiteni szeretne anyosod,akkor vegye le a terhet azzal a válladrol h a háromfogásos kajábol nektek ishoz, h ne kelljen az elsö idökben a fözéssel foglalkoznod. Én anyosom minden nap hozott nekünk friss fött ételt két honapig, ezért nagyon hálás voltam, tényleh nagy segitség volt. Mindrn mást (házimunka) meg tudtam oldani magam.
2018. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha jot akarsz magatoknak semmikepp nem mész bele egy ilyen szituacioba.

Ferjeddel pedig komolyan beszeljetek erről meg idoben, mert hárít, félő hogy az anyjanak nem fog tudni nemet mondani a te károdra! Hidd el szules utan van az ember lanyanak eleg baja testileg es lelkileg is, egy ilyen anyos sajnos ki fog csinalni idegileg 1 nap alatt, hogy sirogorcsot kapj.

2018. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!