Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én reagalom túl?

Én reagalom túl?

Figyelt kérdés

Én reagalom túl, hogy megkerem egy héten egyszer a párom, hogy a 11 hos gyerekre vigyázzon amíg én fel órát sétálok?

Tegnap mondtam ezt neki. Amikor hazajott , azt mondja varjak amíg egy kicsit pihenni tud. Azt hittem hozzá vágok valamit... Mondom neki mit akarsz te csinálni? Irodában dolgozik, én meg egész héten szó szerint kemény fizikai munkát dolgozom. Foglalkozom a kislánnyal. Mivel soha nem megyek sehova, ennyit kértem csak tőle

. Soha nem furdet, de már a vizet sem önti ki a kiskadbol. Mielőtt valaki megkerdezi, akarta a babát ő is

. Múltkor megkert arra is , hogy ne is mondjam neki hogy etesse meg , mert az a nő dolga. Gondolkodtam azon, hogy elmegyek innen a gyerekkel, de nincs hova sajnos. Pénzt gyujtogetek, de így nem lehet élni hosszú távon. Holnap céges buliba megy , másnap jönni haza. Tőlem menjen, de akkor ne essen már nehezére az hogy vigyázzon kicsit a kicsire.


2018. dec. 13. 17:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy akarta a babát, hiszen már akkor is úgy gondolta, hogy neki úgysem lesz semmi dolga vele, az ő kis világát nem fogja megbolygatni.

És már bocsánat, de az "ez a nő dolga" hozzáállás sem a hirtelen jön a semmiből. Ő eddig is ilyen volt. Jobban át kellett volna gondolni kinek szülsz gyereket.

Próbáljátok higgadtan megbeszélni, mást mostmár nem nagyon tudsz tenni.

2018. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, de nem bírtál volna ki fél órát, amíg szusszan egyet? Lehet, hogy fizikailag nem olyan fárasztó egy irodában ülni, de a stressz és az idegi fáradtság sokkal durvább, mint a fizikai. Abba meg nem kellene belehalni, hogy egy majdnem egy évessel otthon vagy, azért ez nem olyan nehéz időszak.


Az jogos, hogy fürdetni/vacsiztatni segíthetne, de ezért elhagyni, vagy legalábbis ezen gondolkozni, elég erős szerintem.

2018. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
Ja és még mielőtt jönne, hogy tuti nincs gyerekem, de, van. Egy 2 éves, egy 10 hónapos és mostanában kezdünk a harmadikra gyúrni, mert már könnyű a kicsivel és elbírnánk plusz egy újszülöttel is.
2018. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Értem. De ő arra mehet amerre akar. Én csak heti egyszer kérek ilyet. Úgy látom nagy kérés. Ami miatt elhagynam az hogy semmiben sem segít. Persze neki én idő van, mert holnap céges buli és szombaton jön haza. Ennyit erről.
2018. dec. 13. 17:35
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Egy pillanat!

Nem megtagadta a kérésedet, hanem kért volna egy kis időt.

Ezt illene méltányolnod. Pl. beszélgettek 15-20 percet, azalatt kipiheni magát, aztán te mész sétálni, ő meg ellesz a gyerekkel.

Az viszont joggal háborít fel, hogy a fürdetésben és az etetésben sem segít.

2018. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, te dolgoztál már valaha?

Még egy egyszerű irodai adminisztrátor is egész nap pörög, a párod meg gondolom kicsit komolyabb munkát végez, hiszen valamiből el kell tartani téged meg a gyereket.

Hazaesik szerencsétlen a melóból, még le se ül, de neked az az első, hogy letámadod, hogy fogja már meg a gyereket, mert te már ráuntál és sétálgatni van kedved... Mi lesz veled később? Lesz az a gyerek még nagyobb is...

Azt meg alapból nem értem, ha ennyire nyűg neked az otthonmaradós-gyereknevelős életmód, meg ennyire nem vagy elégedett a pároddal, akkor mi a bánatnak szültél neki gyereket? Le se sz**játok egymást, ő dolgozik, te kínlódsz a gyerekkel, meg "tőlem menjen", meg már most el akarod hagyni... hát ezért érdemes volt összehozni a gyereket, de tényleg... éljenek a mintacsaládok.

2018. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen képzeld el dolgoztam!!! Látom te is egy vagy a sok gyakori kérdések válaszát közül. Nehogy már sajnálnam a párom, aki nyugodtan meg tud érkezni nekem a kaját is falni kell lassan. De tudod mit? Vigyed a párom, ganajozz utána. Képzeld el sürgős császárral született a gyerekem és mikor hazajottem a babával bizony az volt a legnagyobb gondja, hogy főzzek neki. De aki a párom védi, vigye nyugodtan. Szégyenletes, hogy ti nők akik elvileg szültek gyereket képesek vagytok jönni nekem, mert urambocsá egy héten egyszer szeretnék sétálni. Már bánom , hogy feltettem a kérdést. Akinek minta párja van örüljön, de talán nem kellene a másikba rúgni meg egyet.
2018. dec. 13. 19:43
 8/24 A kérdező kommentje:
*étkezni
2018. dec. 13. 19:44
 9/24 anonim ***** válasza:
12%
Miért nem eszel a gyerekkel együtt? Jobb is, ha látja és szokja, hogy együtt esztek, nagyjából mindent ehet már úgyis. A férjed legalább kap enni, amikor hazaesik, vagy étlen, szomjan kellene hirtelen vigyázzba állnia neked? Amúgy sétálni nem viszed ki a gyerkőcöt nappal? Akkor többet is mehetnél, mint fél óra.
2018. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Első vagyok. Én nem írtam, hogy túlreagálnád. Teljesen igazad van abban, ha kiakadsz azon, hogy semmi segítséget nem kapsz otthon. Én csak azt írom, hogy szerintem a párod előtte is pont ilyen ember volt, így nem értem min vagy meglepődve. Tudtad mire vállalkozol, mikor gyereket szültél neki, mégis bevállaltad, most meg hirtelen már zavar.

És köszönöm a felajánlást, de van saját férjem, akit meg én választottam magamnak, nem kell másé. Gondolkodtál volna előbb.

2018. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!