Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg el lehet rontani egy...

Tényleg el lehet rontani egy babát?

Figyelt kérdés

Ma 6hetes a lányom, és néha benne marad a kiságyban néha meg pár perc múlva üvölt, pedig úgy tettem le hogy alszik.

Néha kell cici ahhoz hogy elaludjon, néha pedig a kiságyban nyöszörögve altatja el magát.

De túlnyomó többségben van az az eset amikor nem tud S kiságyban maradni csak sir, ilyenkor cicit kap megnyugtatásként és rajtam elalszik...

Pedig próbálok mindent ugyan úgy csinálni.

Nagyon szeretném ha a kiságyban tudna aludni. De nem fogom sírva hagyni a gyerekemet. Kezdem viszont azt érezni hogy elrontottam és már soha nem fog önállóan aludni. Mikortól aggódjak amiatt hogy (ahogy anyósom mondaná) elkényeztetem? Vagy már megtörtént?



2018. dec. 30. 06:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

:) 3-4 honap? 😂 Nem, amig neked es neki igy kenyelmes. Mindig reagalj a kisbaba igenyeire, hidd el meghalalja. Elso idoben a kisfiam cicin, rajtam vagy az apukajan eludt el, rovideket aludt, sokat szopizott, ha tudtuk betettuk az agyaba.. 3-4 honaposan mar volt, hogy ejjel 2-4 orat egyben aludt ejjel az agyaban. Aztan szepen tobbet, de meg mindig a max 6 ora volt eddig. Jelenleg a jellemző az, hogy 4 orankent felkel es eszik-alszik. (ez max 10p, en mar eszre sem nagyon veszem, annyi mintha pisilni mennek ki, es ha szamit most 15 honapos)

Anyosod jot szeretne, de az o nezetei jopar eve voltak 'divatosak' vagy ugy fogalmazok inkabb, hogy szakszerűek. Valszleg nem tudja, hogy mara mar ezek az elvekrol, modszerekrol (alvasterning, idore szoptatas es tarsai) rendre kiderult, hogy tobbet art, mint hasznal egy gyermeknek. Ezt, es azt, hogy semmi koze a te modszereidhez a mamanak be kell latnia. Meg kell neki mondani, (ha nem nyilvanvalo neki) hogy te a legeslegjobbat szeretned a gyereknek es a valasztott módszereiddel megteszed a legjobbat ami toled telik. Mindig lesz aki majd 8 masik fele tanacsot ad, de úgy csinaljatok ahogy ez nektek jo es kenyelmes. A babat azzal nem rontotld el ha az igenyeit kiszolgalod, hiszen ez a dolgod es igy válik belőle egy egészséges kisember.

Elvezd az anyasagot, ne torodj massal, annyira gyorsan felnonek, hogy csak na. 💙

2018. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#11! Köszönöm. Nagyon szép és hasznos válasz. Sok boldogságot nektek és boldog éveket! :)
2018. dec. 30. 19:46
 13/13 anonim ***** válasza:
Koszonom! Viszont kivanom neked/nektek is. (11es)
2018. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!