Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köteles vagyok hordani kisfiam...

Köteles vagyok hordani kisfiamat koraszülött utógondozásra, ha neurológus nyomon követi a fejlődését?

Figyelt kérdés
Nem koraszülött, csak 1 hónapot volt a PIC-en és azért kell járnunk. A neurológus 3 havonta visszahívja kontrollra.

2019. jan. 6. 11:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
Ezer okból lehet pic-en, vagyis inkább nic-en időre született baba. Amikor mi bent voltunk másfél hónapot, kb minden harmadik gyerek időre született baba volt. Pl: elakadt és vállsérülése volt; gondozatlan terhességből született gyerek, nem járt anyuka vizsgálatokra, szülni esett be es súlyos oxigénhiányos állapotban született a baba; masik gyerek fertőzést kapott majd szepszist; de volt szívbeteg es vesebeteg gyerek is. Ők voltak hosszabb ideig bent. De volt aki csak pár napot, egy hetet töltött a picen, vagyis nicen, pl nehezen adaptálódott, jobban besárgult baba.
2019. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Gondozott terhesség, trimesztertúllépés (majdnem 42. hét), mekoniumos magzatvíz, oxigénhiány
2019. jan. 6. 14:35
 13/15 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem miért vagy ennyire ellene. Az én fiam koraszülött, 2 hetet töltöttünk a PIC-en. De azért nem kell hetente kontrollra menni. Nem belefér az a pár alkalom? Több szem többet lát.
2019. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A mi babánk szívműtét miatt volt majdnem 2 hónapot.

Nekünk kardiológia, szív uh-ra kell vinni fél évente, utógondozásra nem.

Szerintem nem véletlenül kell mennetek.

2019. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy azért hívnak vissza utógondozásra, mert az oxigénhiány nem csak neurológiai problémákat okozhat, hanem pl vesekárosodást, vérképzési zavarokat stb,stb,stb.
2019. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!