Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11honapos fiam nem igazán tud...

11honapos fiam nem igazán tud dolgokat?

Figyelt kérdés

Mászik, felall, bútorok mellett járkál.

Gagyog, baba, mama, pápa, Bubu,jaj ezeket néha mondja.

De nem konkrétan dolgokra vagy ránk.. Hanem csak úgy.

Nem mutogat, tapsol, ha szólok h gyere ide nem jön oda hozzám, csak rám néz és mosolyog,vagy megy tovább az útjára.


Ha kérdezem hol az autó vagy a csacsi, nagy ritkán megmutatja.


Nemtudja egyáltalán és nem is érdekli hogy melyik testrésze hol van.

Nagyon sok vele hasonló idős baba rokon van.. Fiatalabbak is tudják ezeket.. Ő meg úgy érzem semmit. Mondókák se érdeklik Csak nagy ritkan.

Baj lenne vele, vagy ő csak ilyen?

Nevére figyel, meg a nemre is csak nem mindig érdekli, ha valamit nem szabad.


2019. febr. 7. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Védőnő, gyerekorvos mit mond ezekre?
2019. febr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen normális, korának megfelelő.
2019. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
11 hónapos. Nem kell még egyáltalán tudnia a testrészeket. Nyugi! Semmi kóros nincs a viselkedésében.
2019. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
A lányom elmúlt 1 éves mikor mutogatni kezdett.Pápát meg még 15 hónaposan is csak akkor intett ha kedve volt hozzá.Legtöbbször nem volt.16 hónapos múlt és most kezdi a testrészeit mutogatni.Senki sem mondta, hogy el lenne maradva.A mozgásfejlődés megy a fiadnál és amíg nem kezd el önállóan járni addig a mutogatás,beszéd nem fog jelentősen fejlődni.Teljesen rendben van a lányod.
2019. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Tök normális gyerek. Minek sietteted? Pár hónap és tudni fogja ezeket.
2019. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5# írtam én valahol, hogy siettetem? Nem, csak feltettem egy kérdést arról, hogy ez rendben van vagy levan maradva?


Köszönöm mindenkinek! :)

2019. febr. 7. 18:41
 7/11 A kérdező kommentje:

4# én is erre gondoltam, csak egy "kedves"anyuka egy kis bogarat ültetett a fülembe. Addig nem éreztem furcsának semmit.. Utána tűnt fel, hogy ezekben ő meg kicsit levan maradva, míg mások meg a mozgásfejlodesben pl.

Valahogy arra gondoltam, hogy nem lehet a kettőt egyszerre, sok munka az agynak csupán az egyik fejlesztése is.

2019. febr. 7. 18:46
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Többet kell vele foglalkozni,tanítgatni.
2019. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 babyboom567 ***** válasza:

Lassan 26 hónaos a fiam,tavaly szeptemerben kezdte a bölcsit.

Bölcsi kezdésig(tehát 21 hónaposan) ezekből semmit sem csinált amiket elsoroltál,hogy a tied tudja(semmit nem beszélt,nem mutogatott,semmilyen testrészét nem mutatta)

Mostmár mesekönyvben mutogatja a dolgokat,de sehol máshol,utcán sem.Pár szót mond,hoppáré,apuci,vauvau,nem.Nevére nagyon ritkán figyel,párszor(kb 10xösszesen eddig) sikerült ideadnia amit kértem(pl hozd ide a könyvet vagy akármit)

Testrészeit poci,orr,szem,kéz ,mutatja.

És sosem érdekli amikor nemet mondok, már csak azért is azt akarja,ilyenkor jön a hiszti.

Különben jó evő,jó alvó,vidám barátságos,örökmozgó kisgyerek, a bölcsiben is minden rendben van vele.

Semmi baja a gyerekednek szerintem.

2019. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8# igaz nem írtam, de rengeteget foglalkozunk vele, tanitgatjuk.. Van h megunja és arrébb is vonul játszani. Ha ezen múlna... :-)
2019. febr. 7. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!