Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjem sehova nem jön velünk,...

Férjem sehova nem jön velünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislanyunk 11 hónapos. Férjem sehova nem jön velünk, semmi programban nem vesz részt.

Kislanyunkat szereti, tervezett baba volt. Amit kerdezgetes után meg mondott az az hogy sok ez neki, lefoglal bennünket a gyerek plusz van egy kutyánk is.

Ahol lakunk ő nem sétál velünk mert nem szeret itt és kitalálta hogy ő itt nem fog sétálni. Mondtam neki hogy akkor a tőlünk 10 km-re levo városba menjünk de oda se jön.

Gyakorlatilag sehol nem vagyunk úgy mint egy család.

Kezd teljesen felorolni hogy semmi program nincs csak itthon a 4 fal között. Az udvarra jön csak ki és nem érti mikor mondom neki hogy a gyereknek semmi látnivaló nincs ott.. még én vagyok a hülye.

A 11 hónap alatt sehol nem voltunk közösen, egyszer a gyerekorvosnal..

Tudom hogy ugy érzi semmi szabadideje nincs. De ez sem igaz mert a munkája is rugalmas és sokat tud netezni közben pl.

Este is azt csinál amit akar mert én altatok mindig.

Volt valakinél hasonló?


2019. márc. 31. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Nem is hallottam ilyet. És akkor ti most már sose mentek együtt sehova, vagy ha lepasszoljátok a kislányt, akkor kilép veled az utcára? Mi lesz így a nyaralással?
2019. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Az én férjem sem jön velünk sehova. Nyaralni sem. Engem már nem zavar, ha neki így jó az élet. Mi attól aktív életet élünk a gyerekekkel.

Egy falusi paraszt aki ebbe nőtt bele ilyennek nevelték. Én meg városi vagyok. Rosszul választottam sajnos. Illetve nem hittem el hogy suba a subahoz, guba a gubához módon kellene. Szerelmes voltam.

Mikor meglettek a gyerekek ez nagyon kiütközött, eleinte próbálkoztam, ma mar nem érdekel.

2019. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem vigyaz más a kicsire egyelőre, így kettesben fel sem merült, hogy megyünk valahova.

Nagyon bánt már a dolog. Tegnap is bementem a kislanyommal a városba sétálni és mindenütt apa-anya együtt tologatta a babakocsit.

Sírni tudtam volna.

Olyan jó lenne együtt élvezni a napsütést és a kislanyunkat nézni, hiszen most nyílik a világ számára.

Már előre tartok az anyák napjától, párom biztosan nem készül. Pedig nekem fontos lenne, de neki ez nem lesz fontos.. kifogás kb az lesz, hogy a kislanyunk még úgysem érti mi ez vagy épp az, hogy hétvégén ő itthon volt velünk és nem tudott elmenni virágért.

2019. márc. 31. 22:35
 4/21 anonim ***** válasza:
45%

Kicsit a saját férjemre ismertem. A babás programok untatják. Hét lóval nem lehetne kivonszolni egy játszótérre. A faluban céltalan kószálás sem neki való. Orvoshoz sose jött velem, minek, egyedül is odatalálok. :) Anyák napját nem ünnepli, anyjának se visz virágot, nekem pláne.

Na de ő ilyen, így mentem hozzá, hogy ezekkel kb, tisztában voltam. Most már kisiskolásak a gyerekeink, és tölt velük időt szívesen, ha a program a ő szája íze szerint is való. Sportverseny, sakkóra, mozi, kirándulás, fagyizás, ilyesmikre örömmel viszi őket. Legyél kicsit türelmes, a pasik soksor nem tudnak mit kezdeni a kicsikkel. Találd meg azokat a programokat, amik őt is érdeklik, és menjetek oda együtt. Sok sikert. :)

2019. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

17 hónapos a lányunk.Párom soha nem tologatta a babakocsit,sőt mióta jár sétálni se volt vele.Az udvarra kivitte, de nála ezzel be is fejeződtek az ,,apai" teendők.60 ezres városban élünk, de egy kézen meg tudom számolni hány babakocsit tologató férfit láttam.

Párom egyetlen pelenkázást se csinált ennyi idő alatt.(Ebbe nem igazán ért meglepetés ,mert mikor kiderült, hogy lány mondta, hogy ő nem tud egy kislányt bepelenkázni:D)

Gyerekorvoshoz mindig elvisz bennünket oda be is jön, de egyedül engem kísér a párom rendszeresen(néha arra gondolok, mások esetleg azt hiszik olyan ostoba vagyok ,hogy ezt se tudom egyedül megcsinálni:D)

Nem csinált neki soha kaját.Nem etette, de minden este megfürdeti.

Múlt héten véletlenül bele nyúlt a csajom a szemembe és szaruhártya sérülésem lett.Konkrétan olyan fájdalmaim voltak, hogy nem bírtam gondoskodni a gyerekemről.Csak sötétbe bírtam megmaradni és úgy is úgy fájt majdnem belepusztultam.Erre az én párom ,pelenkázott,etetett,sétált (2-3 óra hosszát:D) aztán játszott vele itt bent és néha még rám is rám nézett, hogy kell e valami.Most erre mit mondjak.Én magam nem néztem volna ki belőle az első 17 hónap után.Ma már pld félreküldött mikor fürdetés után elkezdett a lányunk bohóckodni és nem bírtam rátenni a pelenkát, hogy na majd én megoldom.És megoldotta:)

A férfiak néha a könnyebb utat választják, mert van rá lehetőségük, mert úgyis megoldod, de ha baj volna épp azért mert ahogy írod szereti ő is épp úgy csinálna mint a párom.Ebben biztos vagyok.Amúgy én pld nem haragszom azért mert nem jön velünk játszótérre ,mert én magam is utálok járni, de a gyereknek kell a társaság.Viszont azért, hogy neki a munkából kiesne az az idő és még carul is érezné magát nem is várom el tőle, hogy ott legyen.

Ha nagyobb lesz biztos találtok olyan programokat amiben mindhárman részt tudtok venni örömmel.Kitartást:)

2019. ápr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Meg kell találni (ahogy már írták) azokat a programokat amikben ő is szívesen vesz részt,azért biztos akad ilyen.
2019. ápr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Számomra furcsa, hogy egy apa nem akarja tologatni a babáját, nem mutatkozik a családdal. Nem szégyelli a feleségét?

Az is lehet hogy csak akkor tud egyedül lenni, ha ti elmentek, és akkor elvan magában.

2019. ápr. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk ilyen nem volt, és nem is tűrtem volna. Bakker, én se azért viszem sétálni, mert imádom ugyanazt az útvonalat bejárni naponta. Játszótérre se azért megyünk, mert én élvezem.

A gyereknek van erre igénye, neki jó, ezért fontos.

Inkább kihasználjuk, hogy séta közben a pici elvan, mi meg tudunk beszélgetni.

Rendszeres hétvégi program a kétévessel, hogy elmegyünk valahova: állatkert, kiállítás, szabadtéri rendezvények, városnézés. Évente egy-két élményfürdő, nyáron valamelyik strand. Ezeket a programokat mi is élveznénk gyerek nélkül is. Az a hab a tortán, hogy ő is jól érzi magát, és rácsodálkozik a világra.

2019. ápr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Apám volt ilyen... nincs egyetlen emlékem se, hogy bárhova is eljött volna, vagy hogy gondoskodni tudott volna rólunk bármilyen szinten (mondjuk egy rántottával). Egyáltalán nem is kötődöm hozzá, néhány havonta felhív, de nekem soha eszembe se jut, hogy egyáltalán a világon van. Amit köszönhetek neki, az leginkább egy halom érzelmi törés a férfi nemmel kapcsolatban, amit sok-sok pszichológusnál töltött óra volt kibogozni. Nagyon tudatosan egy TELJESEN más habitusú embert választottam a gyerekeim apukájának, aki mindenben a legnagyobb boldogsággal vesz részt az első perctől... Boldog vagyok, mert a gyerekeknek megadatik az, ami nekem soha és ezt nagyon jó érzés látni. :)
2019. ápr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Ezeknek a férfiaknak a feleségükre nincs igénye. Ugyanis amíg sétáltok, addig lehetne nagyokat beszélgetni, fagyizni, betérni egy cukiba, stb. Ehelyett ő itthon döglik. Én inkább átgondolnám akarok-e vele maradni...(nyilván nem). Tökmindegy hogy játszótéren vagytok vagy a főutcán, ő nem akar veled időt tölteni. A gyerekkel se, a kettő együtt pláne gázos. Nem értem ez egyes nőknél miért kerdés hogy "jajmitcsináljak"....egyszerű: változtat vagy megy a levesbe.
2019. ápr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!