Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Inek mennyi és milyen segítség...

Inek mennyi és milyen segítsége van (volt) a kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nem tudom megerteni azt, amikor mondják, hogy "te is pihenj le, mikor a kicsi alszik". Nekem mindig van mit csinálnom főzés, mosás, vasalás. Segítségem jó formán nincs, sajnos. Férjem annyit segít, hogy itt-ott felporszivoz, sokat dolgozik.

2019. ápr. 19. 21:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%

Hát,anyukádat en sem értem. Az én anyukám örülne,ha többet tudna vigyazni a fiamra,de egyreszt az egeszsege nem az igazi,másrészt a fiam eleg anyás. Ha otthagyom a mamánál,amikor dolgom van,akkor jól elvan,de úgy kell szinte ellopakodnom.

A férjem akkor segít,mikor hazaér a munkából,de ez inkább este van. A házimunkát azért elvégzem vhogy. Az ebéd utáni alvásnal pedig én is ledőlök picit.

2019. ápr. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
44%

De miért az anyukádtól várod a segítséget?

Vele vállaltál gyereket? Ugye hogy nem?

A férjedet viszont joggal "zaklathatod".

2019. ápr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi nem volt. Apuka meggondolta magát és még a terhesség alatt lelépett, így egyedülálló anyaként szültem. Megoldottam mindent. A muszáj nagy úr.
2019. ápr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon kevés nőnek jár át az anyukája segíteni, mert vidéken lakik, meghalt, vagy még aktiv korú dolgozo nő. Én anyukám az utóbbi. Soha nem járt át hogy én takaríthassak.....dolgozik, akárcsak a férjem. Es ez a normális, hiszen egy 50-60 körüli nagymama még nem idős!

Sosem értettem amikor a nők segítség után nyavalyognak, hát a férj smafu?! Neki kell kivenni a részét a babás időszakból, annak pedig elégnek kell lennie. Amikor férjem hazajött a munkából, babázott amíg befejeztem másnapra a főzést vagy mondjuk mosogatott, teregetett, felmosott vagy stb. amíg en a babát láttam el. Ezen felül miért kéne napközben is segítség? Baba előtt is csak munkaidő után háztartásoztál, nem? Akkor most miért kéne napközben is??

2019. ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%
Miért kéne anyukádnak segíteni? Nem ő akarta ezt a babát, hanem ti ketten, ti vagytok a szülők. 🤷🏼‍♀️
2019. ápr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Mivel körülöttem sok kisbabás ismerősömnek nagyon sokat segít az anyukajuk, anyosuk,azt hittem, ez a normális. Azt azert megneznem, h akik válaszoltatok, egyetlen 1x sem segített senki a ferjeiteken kívül. Na nem akarom elhinni
2019. ápr. 20. 21:53
 17/23 anonim ***** válasza:
47%
A nagy 16 hónapos, a kicsi 2. Soha senki nem segít, csak a férjem munka után. És mindenre jut időm és imádom az életemet.
2019. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
32%
Mit akarsz megnézni? Mondom hogy egyedül voltam. Apuka se volt. Mégis megoldottam. Főztem, takarítottam is. Nem igazán értem milyen segítség kell egyetlen csecsemő mellett? Ok, ha egyedül akarsz lenni kicsit, vagy bevásárolnál, nyilván jó, ha van valaki. Ha nem tudsz főzni, rendelj ebedet, ha nem tudsz takarítani, keress takarítónőt.
2019. ápr. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, csak kíváncsi voltam, h másoknál hogy működik, mivel tényleg sok ismerősömnek besegit sokszor az anyukajuk, anyosuk. En meg gyerek előtt szoktam mondani, h kettőnknek fogom szülni a gyerekemet és nem másnak.
2019. ápr. 21. 10:02
 20/23 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem szomorú, ha anyukad azzal vagdalkozik, hogy neki sem segített senki? És? Az neki jó volt? Tuti nem.

A magadnak szültél szöveg meg hülyeség olyankor, ha valaki segítségre szorul. Nem tartom egészségesnek, hogy éjjel-nappal segítség nélkül kell a nőknek boldogulniuk a gyerekeikkel (legalábbis soknak). Semmi baj nincs azzal, ha valaki nem azt tartja követendőnek, hogy tök egyedül oldjon meg mindent, és lenézze azt, aki nem olyan elnyűtt.

A nem alvastol depresszióba esem, így igyekszem aludni, ha tudok. Segítséget is elfogadok, és lehet számítani anyamra, akinek ot gyereke van, nekem pedig csak egy. Neki nagyon kemény élete volt, de ezt sosem lóbálja, nagyon tisztelem ezért.

Ja, és gondolod végig, mi nem létszükséglet. Nálam a vasalas maradt el leghamarabb.

2019. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!