Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalàtogatás, hogy illik?

Babalàtogatás, hogy illik?

Figyelt kérdés

Egy kedves baràtnőm szült nemrég. Nyilván az első napokban nem zargattuk, mert otthon voltak hármasban.

Nekünk kellene bejelentkezni, hogy mennénk látogatni, vagy majd ők hívnak, ha akarnak? Nem akarunk rájuk törni, de gondolom neki se élmény, ha mindenkit egyesével kell hívni, hogy na mikor jöttök. Vagy hàt nem tudom, mi a szokás ilyen esetben...

Egyáltalán, mikor illendő rákérdezni, hogy mennénk? Már voltak sétálni stb a babával, szóval nem négy fal között vannak, két hetes múlt a pici. A férj már újra dolgozik.


Azért is vagyok bizonytalan, mert babanaplót vettünk ajándékba (többek között), azt azért viszonylag az elején lenne jó odaadni, mert ugye az csak arról szól... Viszont hallottam màr olyat is, hogy két hónapos korig nem illik nyaggatni a családot.


Az jutott még eszembe, hogy esetleg apukával hazaküldeni az ajándékot, hogy ő dolgozik ugye, de azt meg olyan tolakodónak érzem, hogy nem vagyunk senkije a babának, de mi aztán annyira nagyon rákészültünk...! (Meg akkor mit viszek, ha egyszer mégis elmegyünk látogatóba később :D )


Szóval várjam meg, míg ő kérdez, vagy én mondjam, hogy mennénk? És utóbbi mikortól illik?


2019. júl. 5. 09:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap írok a naplószerű babanaplóba, és ragasztgatom rendszeresen a fotókat a másikba. Szerintem jó ötlet, ha az ajándékozott olyan karakter.
2019. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Változó. Barati korben 2 baba szuletett 1 honap elteressel. Az egyik csaladnal 6 het utan megkertem, hogy szoljon ha mar mehetunk, o rogton mondta, hogy menjunk barmelyik hetvegen, otthon vannak, csak beszeljuk mikor.

A masik csaladnal szuletes elott szoltam, hogy majd szoljon miutan mehetunk babalatogatoba. Ott direkt nem is hoztam fel kesobb, es o a gyerek 3 honapos koraban elkezdett panaszkodni, hogy milyen bunkok es tolakodok az ismerosei, mert finoman ra mernek kerdezni, hogy mikor lehetne menni babanezobe.

2019. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!