Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikeszultem! Mit tegyek?

Kikeszultem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Adott egy 1 éves baba. Kb 5 honapos koraig ataludta az ejszakat, max 1x kelt.

Azota szinte egy ejszakat sem alszik vegig 20 percenkent felsir, vagy jobb esetben orankent es ugy kell visszaaltatnom hordozoban.. ugy erzem,hogy en rontottam el ezzel,hogy ezt tanulta meg,hogy abba tud csak visszaaludni. Most 2 foga jon egyszerre lehet az lehet az ok? Szerintetek mit tegyek? Ehseg,szomjusag kizarva,21 fok van kb ejjel ,rugiba alszik,betakarva egy puha pleddel. De ez regen is igy volt,tehat nem ertem. Valami otlet?:/


2019. júl. 11. 15:20
 1/10 Andi80018 ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy foga. Ha a nagy őrlők jönnek, akkor az eléggé fájdalmas valószínűleg. Próbálj meg neki egyik este Nurofent adni neki, vagy valamilyen fájdalomcsillapítót. De védőnővel is, vagy az orvossal is beszélhetsz.
2019. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is adnék neki egy kis nurofent. Ha ezután nyugodtabban alszik, akkor tényleg valamilyen fájdalma van, és lehet a foga. Nem próbáltad magad mellé venni, hátha úgy jobban aludna, vagy legalábbis könnyebb visszaaltatni. Ezt hosszú távon így nem lehet bírni. Nappal alszik?
2019. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kapott mar nurofent ugyanugy kelt :/ de ejjel is nyalzik rendesen

Mellettem is fel kel :(

Nappal sem alszik sokat

3x fel orat kb

2019. júl. 11. 16:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Fúú! Ez így eléggé patthelyzet. Akkor nem nagyon marad más, mint túlélésre játszani. Nekem az segített, hogy hétvégén, elmentünk anyumékhoz, mikor ők átvették a dedet és tudtam pihenni. Próbálj segítséget keresni, hogy legalább nappal tudj pihenni.
2019. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj nem gondolkodni rajta és mindent csinálj úgy, mint akkor amikor nem ébredt éjjel, ugy értem ugyanazt tedd, ugyanaz a rutin legyen. Ha felkel, nyilván valahogy visszaaltatod, igy vagy úgy, de a napjaitok próbáld visszaállítani. El fog múlni, csak tarts ki. Aludj amikor alszik nappal, próbálj meg lazítani. A foga az nagyon nagy valószínűséggel, de ezt is meg kell tanulnia vagy inkább megszokni, hogy időnként fáj, kellemetlen, hozzá fog edződni. Egyre kevésbé lesz a későbbi fogaknál nyűgösebb. Sok kitartást nektek! Fel a fejjel. :) amúgy nem "rontottad el", amit jónak érzel, az jó is. És folyamatosan változik, érzed te remekül majd, te ismered őt :)
2019. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fogzástól,mozgásfejlődéstől is lehet a gyakori ébredés.Idővel fog alakulni.Nálunk születésétől ez volt ilyen xarul aludt.Most ősszel lesz két éves és most értünk oda ,hogy éjszaka már csak 1x kel.Kitartás és tényleg csak túlélésre játsszál.
2019. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

201 fokban melege lehet rugiban takaróval..é nem takarnám be,vagy csak poloban és zokniban altatnám a takaró alatt.Fogaktól is simán lehet,de egy évesen nem kéne már 3x aludnia nap közben,fiam ilyenkor szokott á a 2 alvásrol az egy délutánira.

Alakítsátok át a napirendet hogy estére mikor aludni kell,jol elfáradjon.

2019. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszi szepen a valaszokat :) igazabol probaltam mar mindenhogy altatni kevesebb ruhaval ,tobbel stb

A napirend ugyanaz mint akkor ,sot akkor meg tobbet aludt napkozben

Ma csak egyszer aludt delben,kivancsi leszek az ejszakara...

2019. júl. 11. 17:31
 9/10 anonim ***** válasza:
A lányom is így nyomta. 4 hós koráig aludtunk éjszaka, aztán felébredt 1*-2*, majd egyre rosszabb lett! A végén óránként keltem hozzá. A fogzást se tudom a kontójára írni.. a jó hír, ez abbamarad. 17 év múlva már másért nem alszunk majd. A rossz hír, van addig még néhány hónap. A lányom másfél éves volt mikor mérséklődött és 2 évesen újra voltak nyugodt éjszakáink. Most 3 hónapos a fiam. Ő egyszer kel éjszaka, és már előre rettegek a 4.hónaptól.😅
2019. júl. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rohadt nehéz, de el fog múlni, kitartás. 1 évesen még 3-szor alszik napközben?Ilyenkor már általában egyszeri alvásra állnak át.
2019. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!