Ez msot tényleg ennyire elitélendő dolog?

Figyelt kérdés
Annyira rossz, hogy az öt éves gyerekem divatos ruhákban jár, hord ékszert, festem a körmét ( néha elviszem manikűröshöz ), jár fodrászhoz, de néha én is begöndörítem, kivasalom a haját, festek bele ( kimosható ) rózsaszín csíkokat. Van parfümje, gyereksminkje, stb. Mindig megkapom, hogy szar anya vagyok, a gyerek majd egy rib@nc lesz, ha felnő. Komolyan ennyire elítélendő? Én nem érzem így.

2012. szept. 19. 19:19
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
igen mert egy mini felnottet akarsz belole ovodaskent csinalni.meg 10 eveseknel is tulzas lenne ez. egy 5 eves gyerek jatsszon ne divatozzon meg manikuroshoz jarjon. aztan jovore meg majd jon a magassarku cipo a mukorom meg a szolarium...
2012. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kislány...
2012. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kamukérdés, egy 14 éves kicsaj szórakozik, ha nem, akkor elég szomorú, hogy idááig jutottunk. Miért kell majmot csinálni a gyerekből? Miért nem lehet normális gyerekkora mint másnak?

Aztán csodálkozunk, hogy itt tart a mai ifjúság, hogy 13 évesen az sikk, hohy kinek volt több pasija, ki tesz fel mesztelenebb fotót facebook-ra, kinek a fején van nagyobb vakolat. Egy épkézláb mondatot nem tudnak leírni, egy sort nem olvastak életükben. De hajrá, adjuk csak már az 5 évesek alá is a lovat.

2012. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén nem tartom magam régimódi anyukának, elég fiatal is vagyok, de ez nekem elég erős. Persze ebben az is biztos benne van, hogy fiús anya vagyok, ha lányom lenne, tuti fésülgetném, öltöztetném én is (mondjuk a fiamnak is vannak jó cuccai, de azért az más). De fel nem tudom fogni, mi szüksége van egy kislánynak mondjuk manikűrösre, vagy hajvasalásra.

Ezzel tényleg csak azt éred el, hogy a külseje lesz neki a legfontosabb, és ha nem is r*banc lesz (ez azért szerintem durva kifejezés), de jó úton halad afelé, hogy egy cicomás, felszínes kis libuska váljon belőle.

Gyerek még, nagyon is. Miért nem afelé terelgeted, hogy a gyerekkorát kiélvezze, mint a többiek?

2012. szept. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
kíváncsi lennék az anyuka hogyan vélekedik ezek után. vajon sikerült-e meggyőzni. vagy már meg sem mer szólalni...
2012. szept. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem egy játékbaba, hanem az életre nevelendő kis ember. Ha azt akarod neki átadni, hogy ez a legfontosabb dolog a világon, akkor semmi baj ezzel a neveléssel.

Azonban egy öt éves gyereket manikűröshöz vinni, ékszerezni, a haját festegetni és göndöríteni, az túl megy minden határon.


Azt próbáld esetleg így, a gyereked születése után 5 évvel felfogni, hogy a tőled látott viselkedés lesz a gyerek számára a minta, ahhoz fog visszatérni felnőttként, az lesz az "akolmeleg" és az ismerős a számára. Nem, nem úgy, hogy majd ő is manikűrözteti a saját öt éves gyerekét, hanem úgy, hogy a hajba festett rózsaszín csík lesz a legfontosabb dolog számára a világon.


Gyerekparfüm?! Esetleg vedd a fáradtságot, betűzd le a hozzávalókat, írd be a google-ba és keresd meg, hogy ezekben mennyi allergén anyag van. A bőrére kent gyereksminkben dettó.


Komolyan el kellene azon gondolkodnod, hogy mik azok az értékek, amiket át akarsz adni a gyerekednek, milyen tulajdonságokat akarsz benne kialakítani és milyen emberré akarod nevelni, már nagyon ideje lenne.

2012. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdezö

igen ennyire elitélendö ,töbiek is megirták hogy nem lesz jó vége ha ennyire felszinesnek neveled a lányod .én egy fius-lányos anyuka vagyok fiaimnak,és a lányomnak is szépruhái vanak de itt vége is van szépség kérdésnek nálam .kislányomnak nem festem a haját,körmét nem viszem fodrászhoz (direkt növesztem a haját.)nem teszem direkt tönkre semmivel a haját.nincs parfümje,és nem sminkelem ,sajnálak ha te nem látod be hogy ez igy mennyire sekélyes dolog amit csinálsz a lányodal.

2012. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
2012. szept. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

biztos hogy ő írta azt a kérdést is. egyébként nekem szörnyen nevettséges,hogy a kedves szülőnek az a legnagyobb problémája, hogy young versace-ben kell járatni a gyereket meg gucci-ban... és láthatja mindenki, hogy ennek ki issza meg a levét: a gyerek! hát kedves anyuka, ha igazán törődsz egy csöppet is agyerekkel igenis veszel neki olcsóbb ruhákat,amiket esetleg csak az oviban hord, nem hagyod hogy sminkelje, parfümözze magát és az ujjszopás elkerülése miatt átlátszó lakkot kensz a kezére. ha azt szeretnéd, hogy be tudjon illeszkedni a gyerek és legyenek barátai,akkor nem hagyod hogy ennyire kiváljon a tömegből csupán a megjelenésével. anyósodnak meg pont annyi köze van a gyerek öltöztetéséhez,mint nekem (méghogy bunda meg gyémánt nyakék... cöhhh)

beszéld meg a gyerekkel a dolgot,keressetek egy új ovit és ott kezdjetek új lappal. nem a kocsit kell eladni,meg a telefont zsebben tartani,ahogy azt a másik kérdésben is írtad. hanem a gyerekből nem kell majmot csinálni. hidd el,hogy nem fog leszakadni a gyerekről a ruha csak azért mert Next vagy H&M. viszont megkönnyíted vele a dolgát beilleszkedés terén. a nagyi meg nem lesz ott a gyerekkel az elbafott felnőttkorában. még kisregény tudnék írni,de remélem érthető volt.

2012. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
37%

Biztos ezt is ő írta, beleolvasgattam, eléggé kikezdték szegényt, pedig tényleg nem írt provokálóan. Ilyenek az irigy emberek.

Ezek után azt tudom mondani, és tényleg semmi rosszindulat nélkül, hogy igenis az átlagemberek körében ez elítélendő dolog. Te nem vagy átlagember, hiába is szeretnél az lenni. A felső elitnél ez természetes, és ti oda tartoztok, úgyhogy ezt a kérdést kár itt megkérdezni, és bármilyen más hasonló kérdést, mert mindenki egyből elítél érte, hisz látod.

2012. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!