Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Csak engem idegesít? Mondjátok...

Mi a fene kérdése:

Csak engem idegesít? Mondjátok meg őszintén!

Figyelt kérdés

Azt már elfogadtam, hogy a kórházban csak angol pólyába teszik a gyereket, ott meleg van, meg higiénikusabb is.

De otthon, mai anyukák mért nem teszik pólyába a babát pár hétre ? Az a pici meleg test, ahogy megszületik, még kivánja az anyameleget, olyan meleg nem lehet a lakás, hogy egyszál ruha, meg a takaró elég legyen. fogni is könnyebb benne, és tartja a hátát. Másik egyhónapos gyerekre póló, nadrág, egy évig pici baba, olyan szép tipegőket árulnak, sokkal babásabb. Nadrágban pólóban járhat 1 éves korától, akármeddig.Minden véleményt elfogadok !



2015. ápr. 2. 19:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
27%
Én a kórházban sem fogadom ezt el. Abban van a gyerekem, amiben én akarom, hogy legyen. Alap dolog. Soha az életben nem tettem pólyába, helyette magamra kötöttem. Természetesebb, és jobb mindkettőnknek. A pocakját én sem szorítgattam ruhákkal csak azért, hogy úgy nézzen ki 1 hónaposan, mint egy 40 éves férfi.
2015. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

5 éves kislányom van. Nem használtam pólyát, de nem is egy réteg ruha volt rajta.


Én addig, amíg nem lett szobatiszta - 2,5 évesen lett az -, body-t adtam rá, nem pólót és nadrágot.

2015. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem,mit érdekel téged kinek van pólyában a gyereke? Én használtam,akkoriban még "divat" volt. Pólya nélkül is fel lehet rétegesen öltöztetni egy gyereket,nem csak póló meg nadrág létezik .. a higiénikusabb érvet meg végképp nem értem.


Tehát szerintem mindenki öltöztesse fel úgy a gyereket,ahogy szeretné. Ha valami kellemetlen/kényelmetlen/hideg/meleg azt jelzi a csecsemő .

2015. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 hónapos a babám, a kórházban sem volt mindig pólyában, itthon sem tettem bele, rétegesen öltöztettem és betakartam...nem éreztem természetesnek a pólyát. Nem tudom van egy gyereked, de az én okaim a következők voltak.

Rengeteget aludtunk és pihentünk együtt az első időkben, sokat volt ölben. Pólyában ez olyan kötött, és nem is tudod rendesen magadhoz ölelni. 2 óránként evett, utána peluscsere. cicizni sem tudtunk pólyában változatos poziciókban. Büfiztetés megint nem ok úgy, és a pelenkacsere sem. Nem éreztem volna ha bekakil,és kb így is folyamat az öltözésből állt ki a napunk... én ezért nem pólyáztam.

2015. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt pólyánk. Amikor a nagy megszületett, én istenbizony beleraktam. Fél napot kínlódtam vele, nem állt kézre, nem tudtam szoptatni rendesen. Inkább félreraktuk. Nagyon jó puha, meleg hálózsákokat kapni, azokban volt, ő decemberi gyerek. A kicsit eleve nem pólyáltam be, 34 fok volt, mikor hazajöttünk a kórházból, kínzás lett volna neki.

Amíg szobatiszták nem lettek, bodyt hordott mind a kettő, ami szerintem egy nagyon jó találmány. A nagynál 5 hónaposan elhagytuk a rugit, jött a tavasz, már sok volt. A kicsinek volt még 9 hónaposan is 1-2 db rugija, hűvösebb napokon azt kapta meg. De nem hinném, hogy egy póló-gumis derekú nadrág összeállítás annyira kényelmetlen lenne egy pár hónapos gyereknek. Az 1 részes napozókat viszont szerettem, még pizsamának is használtuk 1,5 évesen is.

2015. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Pólya nálunk szóba se került, azt se tudtam, hogy árulnak még olyat.

Viszont a póló-nadrág kombó kifejezetten hasznos, amikor már elkezd mászni.

Ugyanis a rugdalózó végigfeszül a térden-combon és eléggé fals információkat küld vissza az agynak arról, hogy miként mozog a test, hol vannak a testhatárok.

2015. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A 4. válaszadó vagyok. Itt szóba került a rugi, nacrág dolog. Nálunk éjszakára rugi van, mert kényelmesebb. Nappal body vékony pulcsi és kényelmes, hasban nem szorító nadrág. 4 hónapos kor körül kell! zoknit is adni a gyerkőcre hogy szokja, mert nem fogja később elviselni magán. Valóban a mászás és kapálózás jobb naciban, mert ott fel tud csúszni a nadrág szára...
2015. ápr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Van egy negy eves lanyom es egy 10 napos fiam. Egyikojuket sem tettem polyaba.

Nalunk a szobaban 23-25 fok van, a baban body, es egy rugdalozo(ha hosszu ujju body, ujjatlan rugi, ha hosszu ujju rugi, rovidujju body). S be van takarva egypokroccal. Nem oltoztetem tul egyik gyereket sem, mert gondolok arra, hogy ha kiviszem, legyen mit raadni(ha itthon lenne harisnya, melleny, pulcsi, stb, nem lenne mit raadjak ha kiviszem. S a polyat nem szeretem, mert nem akarom lekotni a lezeit es a labait. Imadom mikor szopi kozben szoritja az ujjamat :-) S sokszor kell tisztaba rakni... egesz nap bugyolalni kene szegenyt...

No, de mindenki ugy oltozteti a gyermeket ahogy akarja. Nem vagyok polo-nadrag hive, a rugi s body szerintem a legjobb megoldas ebben a korban.

2015. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem használtam pólyát,a kórházban se volt semelyik babám sen. Nálunk mivel októberi baba ezért a szett ebből áll : harisnya,body,rugdalózó(ujjatlan) +pulcsi. Ha alszik akkor hálózsákban van. Most hogy volt jobb idő a rugit néha póló+gatyára cseréltem. Rengeteget van amúgy hordozókendőben (2 hetes kora óta ) a közelség,biztonság így tuti megvan neki :)
2015. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Idegesít? Még soha nem jutott eszembe, hogy vajon más gyereke pólyában van-e. Téged ez komolyan idegesít?


Nekünk kezdetben volt swaddle me pólyánk, mert a fiunk nagyon szerett "összecsomagolva" aludni. De nappal biztos nem tettem volna bele. Kicsiként rugdalozóban volt napközben, később body+nadrág+póló. Egy méret felett szerinte már nem is gyártanak rugdalózót.

Nem volt célom, hogy a fiam 1 éves koráig mindenképp "babásan" nézzen ki. Nem értem ezt a megközelítést. Én nem láttam az egyévesemet pici babának.

2015. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!