Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Csak engem idegesít? Mondjátok...

Mi a fene kérdése:

Csak engem idegesít? Mondjátok meg őszintén!

Figyelt kérdés

Azt már elfogadtam, hogy a kórházban csak angol pólyába teszik a gyereket, ott meleg van, meg higiénikusabb is.

De otthon, mai anyukák mért nem teszik pólyába a babát pár hétre ? Az a pici meleg test, ahogy megszületik, még kivánja az anyameleget, olyan meleg nem lehet a lakás, hogy egyszál ruha, meg a takaró elég legyen. fogni is könnyebb benne, és tartja a hátát. Másik egyhónapos gyerekre póló, nadrág, egy évig pici baba, olyan szép tipegőket árulnak, sokkal babásabb. Nadrágban pólóban járhat 1 éves korától, akármeddig.Minden véleményt elfogadok !



2015. ápr. 2. 19:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én sem használtam pólyát. Első gyereknél ugyan kaptam kölcsön, cukinak tartottam. Aztán mikor a védőnő meglátta, szólt, hogy eszembe ne jusson beletenni a gyereket, mivel ő augusztusi baba és tombolt a nyári hőség. A bölcsőhalál egyik oka a túlmelegedés. Nyáron, 40 fokban kimondottan veszélyes a pólya! Attól, hogy újszülött, még nem kell megpárolni! :)A másik gyerekem szeptemberi, nála már fel sem vetődött, hogy kéne. Soha nem éveztem hiányát a pólyának. Én nem értek egyet azzal, hogy jobb fogni benne, kimondottan szerettem érezni a kis testüket a karomban! :) Gondolom ez a része megszokás kérdése egyébként. Mivel újszülöttként leginkább feküdt, így az ágy teljesen jól tartotta a gerincét is, nem kellett hozzá segítség. A másik pedig, hogy szerintem babafüggő, hogy melyik hogy érzi magát biztonságban. Az én gyerekeim nem szerették, ha be voltak bugyolálva. A nagyobbik kifejezetten élvezte, ha szabadon jár keze-lába. Még betakarni sem lehetett, csak amíg nagyon pici volt. Néhány hónapos korától míg ovis nem lett, egy szál pizsiben aludt télen is. Ha betakartam, egyből lerúgta! A kicsit legalább be lehet takarni. Az ruhákról pedig annyit, hogy általában én is bodyt nacival adtam rájuk, de nyáron a fél évesem is volt, hogy pólóban volt, mert jobban szellőzött, mint a body. Amúgy attól, hogy pólóban meg nadrágban van a kicsi, még nem biztos, hogy kényelmetlen. Ha meg nem érzi jól magát a baba akkor úgyis jelzi! Tehát én azt sem gondolnám, hogy csak rugiba érezheti magát jól egy pici. Én a kezes-lábas rugikat csak pizsamának használtam, soha nem vittem benne utcára a gyerekeket.
2015. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Engem nem idegesít az, hogy más mibe teszi, mibe öltözteti a babáját, az viszont magyon, mikor megszólnak, ha nem úgy csinálom, ahogy mások szerint kéne. Az én lányom sise volt pólyában, míg nem kúszott-mászott főként rugdalózóban volt, de vendégségbe pl csinosan öltöztettem, nem rugiba. Miután már kúszott-mászott (5 hónapos kora óta)body-nadrág-pulcsi vagy body-harisnya-ruha/szoknya komóban virít. Itthon mackónadrág vagy leggigs az alj. Tehát bőven egy éves kora alatt már "nagyos" ruhákat hord. Lehet érte megkövezni, de én imádom öltöztetni, csinos rucikat adni rá, és igyekszem összeöltöztetni magammal és a férjemmel, még kis ballonkabátja és farmerdzsekije is van. Persze nem a kényelem és a megfelő melegség rovására.
2015. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Igen csak téged. A kórházba már nem tették pólyába a fiamat.. Itthon eszemben sem volt nem is vettúnk feleslegesnek tartottam.. bady plüss rugi és hálózsákot kapott az elején... aztán meleg lett a lakásban (Távhő) így a zsákot is hanyagoltuk kapog helyette takarót.. most hogy már mászik vegyesen van öltöztettve kap nadrágot pulcsit polót stb... éjszakára rugit.. 8hósnapos lesz..
2015. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Rendes pólya volt kórházban és itthon is.De nagyon meleg a lakás és nem szerette.Én ezért vettem nagy vászon lepedőt és abból hajtogattam pólyát kb féléves koráig.

Engem személy szerint a 3-4 hós babákra adott balerinacipők és kis szandálok irritálnak.

2015. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Elfogadom a válaszokat, az utolsónak főleg igazat adok a lábbeli kérdésben, én is túlzásnak tartom 3-4 hósra adni.

A badyt nagyon jónak tartom, könnyű tisztázni a gyereket, és nem csúszik az összes cucc a nyakába.nem változik semmi véleményekre voltam kiváncsi.

2015. ápr. 3. 08:09
 16/27 anonim ***** válasza:

Én is pólya párti vagyok :) kórházban is úgy voltak a babák. Szerintem jobban védte őket. Az én fiam kicsi és izgága volt. nagyon jó megoldás volt. Biztonságban éreztem a kicsit :)

Aztán tipegő....stb. volt. 3 hós korától....

2015. ápr. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem bady, hanem body. Angol. :P
2015. ápr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy kb fél éves koráig pólyát hajtogatott a babájának. De azt hogy az én fél évesen kúszik-mászik az egész lakásban?
2015. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A polya nem csak arra jó hogy tartsa a hátat hanem hogy szorosan Legyen mint az anyaméhben...

Nekünk nem polyank volt, a kórházba megmutattak hogy kell bebugyolalni pleddel! Mivel októberi volt és mivel egyből megnyugodott ahogy 'betekertuk' nagyon sokat használtuk! Most pont ezért nagyon meg vagyok lőve mert a következő babát júliusra várjuk és nem tudom hogy nyáron a nagy melegbe mit fogunk alkalmazni!...

2015. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
IGEN UTOLSÓNAK, PONT ERRE GONDOLTaM, HOGYY LEGYEN VMI átmenet az anyaméh és a külvilág között.Á KIA ZA
2015. ápr. 3. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!