Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Csak engem idegesít? Mondjátok...

Mi a fene kérdése:

Csak engem idegesít? Mondjátok meg őszintén!

Figyelt kérdés

Azt már elfogadtam, hogy a kórházban csak angol pólyába teszik a gyereket, ott meleg van, meg higiénikusabb is.

De otthon, mai anyukák mért nem teszik pólyába a babát pár hétre ? Az a pici meleg test, ahogy megszületik, még kivánja az anyameleget, olyan meleg nem lehet a lakás, hogy egyszál ruha, meg a takaró elég legyen. fogni is könnyebb benne, és tartja a hátát. Másik egyhónapos gyerekre póló, nadrág, egy évig pici baba, olyan szép tipegőket árulnak, sokkal babásabb. Nadrágban pólóban járhat 1 éves korától, akármeddig.Minden véleményt elfogadok !



2015. ápr. 2. 19:59
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
folytatom, mi az a "komó"?
2015. ápr. 3. 16:11
 22/27 anonim ***** válasza:
Amikor szültem kánikula volt. Csak egy nagyon vékony rugit adtak a kórházban is a gyerekekre, de nagyon szenvedett mindegyik a melegtől. Hülye lettem volna még pólyába becsavarni amikor így is majd megsült. Vékony rugi meg vékony lepedő vastagságú takaró több mint elég volt neki. De talán még így is túlöltöztettem éjszakára mert gyakran volt izzadt. Ha bepólyázom tuti kiszárad a sok izzadástól.
2015. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

11 vagyok

A komó, kombó akart volna lenni (gondolom) csak a válaszoló kihagyta a "b" betűt. A kombó pedig a kombináció rövidítése.

Egyébként a szüléseim után egyből velem voltak a gyermekeim éjjel nappal,szerintem bőven elég "átmenet" volt az anyaméhből, hogy a 24 óra javarészét a cicimen csüngve töltötték az első napokban. :) Ott aludtak mellettem, hallottak, éreztek, nem igényelték a csomagolást. Én amúgy elfogadom, hogy van olyan baba amelyik igényli a bebugyolálást, mert biztonságot be neki, azt is megértem, hogy néhány anyukának jó pólyában fogni a gyereket. Azt viszont egyáltalán nem értem, hogy téged miért idegesít, ha más babája nem olyan mint a tied, illetve más anyuka másképp gondolkodik dolgokról. Azért, mert neked a pólya szimpi, egyáltalán nem biztos, hogy minden más babának és anyukának is kéne használni!

Az öltözködés kb. ugyanez. Ízlés dolga, hogy ki mit ad a gyerekére. Ha neki az öltöny tetszik, adjon azt, ha tütü szoknyát, akkor azt. Nyilván nem a gyerek kényelme rovására, de mint már írtam, ha a gyereknek kényelmetlen, biztos, hogy jelzi, mert a csecsemő is sír, bármi baja van! Ha nem érzi jól magát a balerinacipőben, vagy lerúgja magáról, vagy ha nem sikerül sírva fakad, amíg más le nem veszi. De legalább szokja a cipőcskét, mert sokaknál bizony gond, ha az életben nem volt a lábán cipő és mikor elindul, kellene. Tehát szerintem teljesen alaptalanul vagy ideges, mert ez csak a saját szűklátókörűséged okozza.

2015. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem volt állandóan behajtogatva pólyaszerűen.Amikor nyűgös volt s már nem tudtam mi baja.Ha nem tudott elaludni meg ha jöttek vendégek s gyerekek is voltak nekik is könnyebb volt megfogni.Ennek ellenére felült félévesen majd rá 2 hétre elindult és 7 hónaposan felállt.Szóval nem igazán veti vissza a fejlődésben.És a mai napig keresi a szűk helyeket, mihez, kihez lehet odabújni.
2015. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem használtam csak egy- két alkalommal angolpólyát!

Míg nem jártak,addig rugi volt a fő hacuka,aúgy body és harisnya,amíg a pelus le nem került! A farmert,gumis derekú gatyókat kifejezetten utáltam a gyereken és a pólókat is. A body a pólóval ellentétben sose csúszott fel és a harisnya sem csúszott le,mint pl a zokni.

2015. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
52%

Ez a polya jerdes nagyon nagyon gyerekfuggo is. En ugyan vettem es akartam is hasznalni, de kb egy hetes koraig tudtam csak, mert utalta. Szerette mozgatni a labacskait, es ezt a polyaban ugye nem tudta. Amugy meg mivel 4,2 kiloval szuletett, igy eleg hamar ki is notte. Nem volt nehez fogni/szoptatni anelkul sem. A vedono nalunk is azt mondta, hogy ne tegyuk bele, mert meggyullad szegeny baba. Irto konnyen tulmelegednek!!

Az a felfogas pedig, hogy egy eves korig rugdalozo.. az nagyon durva. A szulofalumban mikor meglattak, hogy a 4 honapos babamon nadrag es pulcsi van, hat az idosebb korosztaly nem birta ki anelkul, hogy be ne szoljon. En kb 1 honapos koraig oltoztettem ejjel-nappal rugdalozoba. Kb ennyi ido kellett, hogy rajojjek, nem tul praktikus. Utalom a 8000 patentot ez az egyik, amasik meg, hogy nem lehet kihasznalni. Amig meg pucit magy volt ra az adott rugi, addig felhuzta a labat benne es az ülepèbe beakasztotta, majd sirt, mert nem tudott kapalozni. Miutan meg mar kicsit kicsi volt, iszonyuan feszult. Igy kb egy rugi 1-2 hetig volt jo. Mig egy kisnadragnak nincs talpa, akkor is jo, ha kicsit meg nagy, esetleg mar kicsit rovid. Plusz egy rugdalozonal egy pulcsi joval melegebb is. Persze kenyelmes, olyan, ami nem kapucnis, hogy ne nyomja a kis hatat.

A kisciporol meg annyit, hogy kicsit szelesebb idoben pl hordozokendoben szerintem igenis kell ra cipo. Meg ha ket zoknit is adok ra, akkor is keves. Rajtam is cipo van, mert hideg van.

2015. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Meg ez is, hogy a nadrag szoritja a hasat.. akkor ennyi erovel a pelenka is szoritja, azt se adjak ra? Soha egyik nadrag sem szoritotta egyebkent..
2015. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!