Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Lakókocsi átmehet védőnői...

Lakókocsi átmehet védőnői környezettanulmányon?

Figyelt kérdés

Szóval, a párommal kb 8 hónapja vettünk egy lakókocsit és egy telket.

Egyenlőre spórolunk, mert szeretnénk egy házat építeni a telekre. Viszont közben terhes lettem.


A lakókocsi teljesen fel lett újítva, plusz szigetelést és belülről teljes burkolatot kapott (gipszkarton, tapéta, új padló, álmennyezet) és egy teljes tető is lett rá, szerkezettel, palával, mindennel.


Maga a lakókocsi 2,2 m×5,8 m.

Van egy kis fürdőszoba zuhanyzóval, wc-vel.

Van egy konyharész és egy nagyobb rész lett a hálószoba. Szekrények is vannak bőven, hűtő, mikró, tv stb.

Villany, víz, fűtés, szennyvízelvezetés már ki van építve.

Teljesen tiszta, rendezett kis lakás, mintha csak egy pici garzon lenne.😊

Egy teraszrészt majd a közeljövőben szeretnénk még építeni, mivel az nincs annyira sok pénzbe, illetve a ház építése még odébb van.


Kérdésem az lenne, hogy környezettanulmányon lehet-e probléma mikor kijön a védőnő?

Elképzelhető, hogy nem hozhatom haza a babámat?😥



2021. márc. 26. 12:12
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:

Viszont ha probléma lenne, akkor maximum azt tudjuk csinálni, hogy a mamámhoz költözünk ideiglenesen amíg meg nem lesz a ház 😕

Csak mi sem szeretnénk másnál lakni, mégiscsak ez a sajátunk...

2021. márc. 26. 12:57
 12/58 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj, kérdező, de azért azt se mondd már, hogy 12 nm normális 3 főnek, csak mert van benne víz meg áram. Az ugyanúgy kb. putri, mint amiről te beszélsz, majd ott sz*rtok meg dugtok fél méterre a 3-5 éves gyerektől?


Tudod te, mennyibe kerül építkezni? Én igen, mert tavaly volt benne részem, és az még a, szakembereket magadnak összeszedve, spórolva, ezt-azt számla nélkül elsunnyogva is benne van minimum(!) 300-350 ezer forintba négyzetméterenként. Vagyis benne volt tavaly, azóta megint emelkedtek az árak.


Feltételezik, hogy gyerekkel található csak akartok minimum egy 50 nm-es házat építeni, na az akkor legalább 18-20 millió. Ha most kezdtetek el spórolni, talán még 10 éves korában is építkeztek majd, hát nagyon egészséges lesz ott nektek.

2021. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

A 6. Kommentelőnek pedig

Korábban fogamzásgátlót nem szedhettem egészségügyi okokból kifolyólag, elég sok fogamzásgátlási módszer számomra esélytelen vokt, óvszert pedig nem szerettünk volna használni.

Emiatt maradt a megszakításos módszer.

Viszint anyagilag is, és értelmileg is állunk úgy, hogy a baba egyáltalán nem gond.

Illetve újra hangsúlyoznám, éppen a házunkra spórolunk már jóideje.

Ezzel szerintem a kérdésedet megválaszoltam.

Lakcímünk pedig mint mondtam már, ide szól, mivel van itt egy épület.

De arról inkább ne is beszéljünk, hogy az milyen állapotban van... nem véletlen döntöttük emellett a megoldás mellett, hogy lakókocsiban éljünk ideiglenesen...

2021. márc. 26. 13:07
 14/58 A kérdező kommentje:

Kedved utolsó!

Épp mellettünk építettek nemrég egy 40 nm-es házat, ami 4 millió forintban állt meg.

A párom abszolut nem keres rosszul.😀

Nem élünk putriban csak amiatt, mert nem 100 nm-es házunk van.

És az nem furcsa neked mikor 8an laknak 15 nm-en? Mégis átment a környezettanulmanyon...

2021. márc. 26. 13:10
 15/58 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm úgy csinálja, hogy a nagymamához vannak bejelentve, oda jár ki a védőnő és amikor jön odamennek, de máshol laknak, egyébként lakható az is ahol ténylegesen laknak, de nem lakoingatlannak van bejegyezve. Egyébként nehéz lehet, mert hozzám is toppant be védőnő, gyerekdoki is úgy, hogy nem volt előre megbeszélve.

Akit én ismerek rossz körülmények között és nem volt gond: 20 nm-es házrész, 4 fő lakja és 25 nm-es vikendház, ezekbe simán mehetett csecsemő, víz és fűtés kell. Viszont amikor mászni kezd és mondjuk tél van tényleg nem lesz optimális a 12 nm, én átgondolnám a kisház felújítását.

2021. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, nekem van egy 3 éves lányom, pontosan tudom milyen ez.

Oké, hogy az udvaron sokat tudtok játszani. De ez nem opció télen, amikor minuszok vannak vagy amikor egy hétig esik az eső. A gyereknek helyre van szüksége, többre, mint 12 nm. Mi egy nagy lakásban lakunk, de még itt is nehéz, amikor az időjárás miatt beszorulunk. Arról nem is beszélve, hogy nektek is kell, hogy valahova el tudjatok időnként vonulni.


Akkor már vegyetek fel babavárót és kapjátok össze belőle a házat nagyjából.

2021. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:

Valamint csakhogy tisztában legyél vele, ami telket vettünk, az volt maga 2 millió, a lakókocsi felújítással, mindennel megint több, mint 1 millió. És mindezt durván 1.5 év alatt.

És jelenleg is van már spórolva, és úgy számoltuk, hogy kb 2 év alatt meg is lenne egy kb hasonló ház, mint ami mellettünk épült.

Csak ha már ennyire turkálni akaraz mások pénztárcájában és ennyire meg akarod mondani, hogy egy ház mennyibe kerül...

2021. márc. 26. 13:14
 18/58 anonim ***** válasza:
90%

A védőnővel beszéld meg kérd ki a véleményét.

Én gyermekorvos mellett voltam aszisztens de közben jött a baba és itthon vagyok vele.

Látt már pár esetet és szokta mesélni a védőnő is, hogy ki milyen körülmények közt él. Mivel ez egy község mindneki tud mindent.

Ahogy én azt észrevettem az a fontos, hogy a gyerek ápolt legyen, tiszta legyen a ház, legyen áram, víz és fűtés. Legyen a gyereknek ruhája bőven mert sajnos előfordult, hogy télen cipője sem volt az egyik gyereknek.

Előszőr segítenek és nem hoznak ilyen drasztikus döntést, hogy nem hozhatod haza a gyereket.

Hidd el sok gyereket láttam már itt a rendelőben nyolc év alatt és talán 2-3 esetben emelte ki a gyereket a gyámügy a családból. Sajnos az ő körülményeik borzasztóak voltak, mondhatnám siralmas.

Szerintem ne aggódj ezen előre. Nem hiszem, hogy nagy gond lenne.

2021. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

16. Válaszoló:

Nem túlzottan szeretnénk hitelekbe vergődni, szeretnénk minél hamarabb megoldani saját spórolt pénzből.

Amennyiben nem lehetséges, hogy itt lakjunk, akkor a mamámhoz költözünk arra az időre amíg meg nem lesz a ház.


Az előző válaszolónak pedig, amiatt nem szeretnénk az épületet újítani, mert teljes tetőcsere kellene, összes villanyvezetéket cserélni, néhol a falrészeket is, és teljes szennyvízelvezetési rendszert és fürdőszobát is kellene építeni.

Nagyon sokba kerülne, majdnem annyiba, mint az új ház...és a spórolási idő ugyanannyi lenne, mire mindennel végeznénk

2021. márc. 26. 13:19
 20/58 A kérdező kommentje:

18. Valaszoló:

Köszönöm, hogy ezeket leírtad nekem. Kicsit nyugodtabb vagyok.

Anyagilag semmi probléma, ápolt, tiszta, rendezett a lakás. Itt inkább a probléma az, hogy kicsi és nincs háznak minősítve. Ezek miatt aggódunk.

Védőnővel mindenképp megbeszélem.

Elég sokféle választ kaptam, nem igazán győződtem meg egyik oldalról sem, hogy baj lesz-e vagy sem, de remélem minden rendben lesz.

2021. márc. 26. 13:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!