Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Lakókocsi átmehet védőnői...

Lakókocsi átmehet védőnői környezettanulmányon?

Figyelt kérdés

Szóval, a párommal kb 8 hónapja vettünk egy lakókocsit és egy telket.

Egyenlőre spórolunk, mert szeretnénk egy házat építeni a telekre. Viszont közben terhes lettem.


A lakókocsi teljesen fel lett újítva, plusz szigetelést és belülről teljes burkolatot kapott (gipszkarton, tapéta, új padló, álmennyezet) és egy teljes tető is lett rá, szerkezettel, palával, mindennel.


Maga a lakókocsi 2,2 m×5,8 m.

Van egy kis fürdőszoba zuhanyzóval, wc-vel.

Van egy konyharész és egy nagyobb rész lett a hálószoba. Szekrények is vannak bőven, hűtő, mikró, tv stb.

Villany, víz, fűtés, szennyvízelvezetés már ki van építve.

Teljesen tiszta, rendezett kis lakás, mintha csak egy pici garzon lenne.😊

Egy teraszrészt majd a közeljövőben szeretnénk még építeni, mivel az nincs annyira sok pénzbe, illetve a ház építése még odébb van.


Kérdésem az lenne, hogy környezettanulmányon lehet-e probléma mikor kijön a védőnő?

Elképzelhető, hogy nem hozhatom haza a babámat?😥



2021. márc. 26. 12:12
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

Elhiszem.

Mindenki támad azért, mert leírtam, hogy nem csak 10-20-30+ millás házakat lehet felhúzni.

Telkünk már van

Spórolunk, ennyi.

Az eredeti kérdés viszont nem az volt, hogy mennyiért lehet házat építeni.

Nem fogom bizonygatni és magyarázni.

Olvassátok el amiket írtam.

Pl hogy egy 90 nm házat 3 millióért vett egy ismerősünk nagy telekkel.

Pesten vegyetek ekkora házat ennyiért 😀

És írtam, ismertség is van. Fogadjátok el.

Mindenesetre elolvastam a válaszokat, köszönöm, hogy írtatok.


További szép estét!

2021. márc. 26. 20:43
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

Te most amúgy szórakozol, kérdező, vagy ezeket a dolgokat komolyan gondolod?


Hiába vannak ismerősei a párodnak, könnyűszerkezetes - akár fa, akár fém - házat hivatalosan csak ÉMI-engedéllyel rendelkező kivitelező építtethet, egyébként nem kapjátok meg a lakhatásit. Le merem fogadni,hogy a "haverok" nem ilyenek, és ismétlem, mindenről kell szerződés és számla.



Az ismerősök meg nem adhatnak gyanúsan kevésről számlát, azt ugyanis vizsgálja a NAV.


Ez nem beszólogatás, de ne legyetek már olyan hülyék, hogy elkezditek ebbe ölni a pénzeteket, mert akkor tényleg ott fogtok élni még 10 év múlva is abban a lakókocsiban.

2021. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de te nem a földön jársz. Egy 12 nm-es lakókocsiban akarsz gyereket nevelni és 4 millióból házat építeni...
2021. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem szólogat be, de én hálás lennék ha valaki felnyitná a szemem.

Szerintem a lakókocsizást kapásból adjátok fel, mint ötlet.. 12 nm? Ha a gyerek alszik pl hogy fogsz zuhanyozni, főzni, mosni, mosogatni, telefonálni, szexelni?

Mindent a feje felett?

Ha elindul, mászás járás amihez kemény stabil talaj kell először nem a kinti fű meg föld hol fog mozogni? 2 nm-en? Mert a 12-ből ne mondd el , hogy nem vesz el 10-et a zuhanyzó, wc, tűzhely, ágy, szekrények, majd a babacuccok stb..

Ennyi erővel egy ketrecbe is tarthatnád..

Én ha védőnő lennék igenis jelenteném..

Ha olyat fogsz ki lehet hogy fog is. Nem mind egyforma. A putrisokat hagyják mert szélmalomharc, pont a normálisabbaknál kötekednek többet.

Úgyhogy szerintem pakoljatok a mamához minél előbb...


A 4 milliós ház témáján meg jót nevettem. Nagyon vidéki vagyok, anyukámék tavaly 2 millióért vettek egy házat nagy telekkel, persze arra lehetőség is olyan szinten áll mint a ház árak, nem véletlenül annyi. De még ott se húzna fel senki 4 millióból semmi házat. Több rokonom lakik ott, akik felújítanak, pl egyiknek most a beépített konyha 2 millió volt, másiknak a tetőcsere 4 stb. Az építés újítás ott sem kevesebb..

Jobban járnátok ha fillérekért vannak ott házak te is írod ha a telket eladnátok lakókocsistul, pénzetek is azt írod van, vennétek egy házat. Ha ennyik ott akkor miért nem vesztek???

Még van idő szülésig.

2021. márc. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken jobban jártatok volna, ha ebből a millából albérletbe mentek.
2021. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy telkünk, főleg földekkel, állt rajta egy kis ház, de már nem lakható, fele leomlott. Mi is vettünk oda egy lakókocsit intézni a kisebb dolgokat és ha muszáj ott aludni. Az is felújított, menő kis lakókocsi. Azt mondom így párszor hétvégére még kifejezetten hangulatos is, nem putri feeling, de életvitelszerűen nem bírnám ki. Főleg nem egy csecsemővel. Lesz egy csomó holmija, ezeket valahova tenni kell. Még ha a védőnő áment is mondd rá, akkor se lesz kényelmes.
2021. márc. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%
Plusz az egy dolog, hogy a putris cigányok is hazavihetik a gyereket, de nem a putris cigányokat kéne alapul venni, hogy mi a szükséges minimum egy gyerek számára, amivel még éppen hazaengednek.
2021. márc. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd rájössz, ha megvan a gyerek.
2021. márc. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
77%
A kutyámnak 40 nm a kennele..
2021. márc. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy se értem a kérdés célját..azt akarod leszólni akinek nem 2 milliós háza van? Mi ez a szöveg hogy ezt csináld meg Pesten?

Most ennyi erővel mondhatnám hogy mi meg Budapesten ketten a férjemmel közel 1 milliót keresünk úgy, hogy nem IT-s meg hasonlók vagyunk..Na ezt csináld meg Mucsán..Nem?

Mit kell bunkóznod?

Igen vehettünk volna mi is házat anyámék falujában 2 millióért, aztán dolgonánk ketten 300 ezerért kb ott, talán hitelünk nem lenne.

Mi inkább Pest mellé költöztünk, van havi 90e lakáshitelünk, de így is jóval több marad, fényévekkel.

Szóval mit játszod a fejed?

2021. márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!