Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Lakókocsi átmehet védőnői...

Lakókocsi átmehet védőnői környezettanulmányon?

Figyelt kérdés

Szóval, a párommal kb 8 hónapja vettünk egy lakókocsit és egy telket.

Egyenlőre spórolunk, mert szeretnénk egy házat építeni a telekre. Viszont közben terhes lettem.


A lakókocsi teljesen fel lett újítva, plusz szigetelést és belülről teljes burkolatot kapott (gipszkarton, tapéta, új padló, álmennyezet) és egy teljes tető is lett rá, szerkezettel, palával, mindennel.


Maga a lakókocsi 2,2 m×5,8 m.

Van egy kis fürdőszoba zuhanyzóval, wc-vel.

Van egy konyharész és egy nagyobb rész lett a hálószoba. Szekrények is vannak bőven, hűtő, mikró, tv stb.

Villany, víz, fűtés, szennyvízelvezetés már ki van építve.

Teljesen tiszta, rendezett kis lakás, mintha csak egy pici garzon lenne.😊

Egy teraszrészt majd a közeljövőben szeretnénk még építeni, mivel az nincs annyira sok pénzbe, illetve a ház építése még odébb van.


Kérdésem az lenne, hogy környezettanulmányon lehet-e probléma mikor kijön a védőnő?

Elképzelhető, hogy nem hozhatom haza a babámat?😥



2021. márc. 26. 12:12
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
67%
Én nem támadni akartalak, csak vagy segíteni, hogy felébredj, vagy tanulni tőled, ha tényleg ennyiért is fel lehet húzni egy házat. Édesapám építési vállalkozó, elhiheted, hogy van mindenhová bejárása és ismeretsége, mégis 20 millió felett volt a házunk építése vidéken. Pedig mindent kihasználtuk. A tető felújítást pl meg tudtuk oldani 2 millióból hála neki úgy, hogy 50% kedvezményt tudott szerezni az anyagra. És ez csak felújítás, nem teljes csere. Számoljátok át mégegyszer, hogy tényleg mennyibe is fog ez kerülni.
2021. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%
Mi vidéken,de megyeszékhelyen élünk.Szerintem is kevéssel számol a kérdező, viszont speciel könnyű szerkezet és házat mi nem néztünk.Parom egy ideig építőiparban dolgozott, sokmindent megtanult, szó szerint milliókat spòroltunk azzal, hogy több mindent is két kézzel meg tudott csinálni nem kellett szakit hívni, úgyhogy csak anyagár volt kiadás.Eszmeletlen drága ma már a kevésbé ügyes szakember is.
2021. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaza van az előzőnek, én apám is építőipari vállalkozó, a házunk felújítása tavaly csak belül 8 millió volt, kívül még hozzá se nyúltunk. Úgy hogy csomó anyagot olcsóbban szereztünk általa és a dolgozói is jutányosan vállaltak mindent.
2021. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%

Költözzetek a nagyihoz. Minden bántás nélkül, ha oda mehettek inkább az, mint 12 nm-en élni gyerekkel. Egymagam nem élnék ekkora helyen, ez már a börtöncella kategória.

Vicces leírva, hogy fürdőszoba, meg nagyobb rész mint háló. Az egész 12 nm lehetne jó esetben egy hàló vagy konyha.

Ez így egy vicc akkor is, ha a putrisok rosszabbul élnek. Te nem vagy az, akkor miért hozzájuk hasonlítod magad?

2021. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm én se kötekedésből írok, de szerintem se lesz jó ez a babának.

Amúgy azt elhiszem, hogy az ismerősöd ilyen kevés pénzből ingatlant vett vidéken, mert az én unokatestvérem is így vett házat. Igaz, azért az felujítandó volt, mondjuk az is kijött 500-600 ezerből, nem volt sok munka vele.

Csak hát baromi messze van, az összes családtagja pesten él.


De a kérdésnél maradva: én nem vállalnék a helyedben a lakókocsiba gyermeket. Inkább menjetek a mamához, legalább a mama is örül és tud segíteni. Gondolom első baba lesz, hidd el kelleni fog a segítség.

A védőnő is is kifejezetten örül, ha a pár az első babánál nem egyedül van, minden barátnőm ezt mesélte nekem. A babának rengeteg holmi kell, kizárt hogy az összes holmi elfog férni abban a kis lakókocsiban. Amúgy nagy buli a lakókocsizás, mi rengeteget utaztunk vele, összevissza a világban. Erre tökéletes, szabadság feeling.

Viszont megörülnék ha benne kéne élnem. Mi egy 80nm panellakásban élünk, még nincs útban a babánk, de már újítjuk fel a gyerekszobát, ami 15nm. Most itt vagyok az üres szobában, és elképzelem hogy 3-ember lakik itt, és vannak berendezések, meg fürdő és wc-is?

Ja és az nem is 15 hanem 12nm. Nem mondom hogy ez lehetetlen, csak nem lesz jó nektek ott.

2021. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy 47 mn es másfél szobás lakásban vagyunk babával, de még ezt is nagyon picinek érezzük. Egy akkora helyen amit te írsz én elképzelni se tudom az életet.
2021. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett veletek kérdező? Meglett a baba? Maradtatok a lakókocsiban vagy vettetek házat valahol, esetleg költöztetek a nagyihoz?
2021. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 A kérdező kommentje:

Szia

Először is köszönöm, hogy érdeklődsz.


Másodszor pedig...

Hát azóta az történt, hogy kiderült, hogy baj van.

Egyik este enyhe vérezgetésem volt, és kiderült, hogy nincs szívhang. Azóta már volt befejező műtétem, lelkileg elég instabil vagyok, de fizikailag már minden rendben.


Mikor beszéltem a védőnővel erről a lakókocsis dologról, mondta, hogy nagy probléma nem lehet (főleg hogy kívül-belül felújítottuk és mostanra igazából egy lakókocsi formájú miniház) ha minden van bent és tisztaság, rendezettség van. :)


Azóta már szépen haladunk az életünkkel és ha minden igaz, jövő nyáron költözünk is 😊

2021. júl. 7. 10:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!