Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kinek van igaza, ti hogyan...

Kinek van igaza, ti hogyan csinalnatok?

Figyelt kérdés
Most 1,5 eves a gyerkoc, tervezzuk az utodot. a hazunk 3 szobas, ugy gondoltuk egy darabig egybe lesznek, aztan bovitjuk es akkor kapnak kulon szobat. de a ferjem felvetette hogy a nagyobbikat kpltoztessuk a nappaliba, rendezzuk be neki azt, a kicsi meg induljon ugyanolyan " lehetosegekkel", kapja meg ugyanazt a kis szobacskat sajat birodalomnak mint a nagy. ez szep es jo, de en szeretnem ha lenne egy nappali, de ugy gondolom amig a pici ket orankent kel, kulon szoba lenne neki is a praktikus, igy nekem az az allaspontom, hogy tegyuk a kisebbiket a nappaliba az elso fel evre ideiglenesen, aztan ugyis egy szobaba kerulnek. igy eleg lenne a nagyobbnak azt feldolgozni h mar nem o a kozeppont, nem fejelnenk még azzal is meg hogy a szobajabol is kirakjuk...a ferjem viszont ezt nem engedi mondvan h az ujszulott megerzi ha csak ideiglenea hellyel varjuk es nem sajat szobaval...szerintem meg kb tok mindegy neki olyan pici hogy fel sem fogja, es az ujszulottek barhol tudnak aludni, ott fpgja jol erezni magat ahova kerul, tehat mivel nem tudna milyen a sajat szoba nem zavarna ha nincs neki....ti mit gondoltok? velunk egyik sem alhat a haloba mert nagyon rossz alvo vagyok.
2015. szept. 15. 20:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Egy biztos, a már meglévő gyerkőcöt semmiképpen nem "robbantanám" ki a megszokott helyéről, lesz elég változás az életében anélkül is.
2015. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A nagyot hagynám a saját szobájában, a kicsié lenne a másik hálószoba, tiétek meg a nappali.
2015. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, ha három szobás, akkor pont elfér mindenki. Egy nektek a férjeddel, egy-egy a gyerekeknek.

Miért tököltök akkor a nappalin?

2015. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
A meglevő gyerek szobája ne változzon! Szerintem ez a legfontosabb. Ha mellé költözik a tesó nem gond, de őt ne rakjátok ki onnan csak azért, mert jön egy másik, számára idegen gyerek. Rendesen rátennétek egy lapáttal az amúgy is durva testvérféltékenységre. Te hogy éreznéd magad, ha a megkérdezésed nélkül jönne valaki holnaptól, aki veletek lakik és kirakna a másik szobába, mert neki kell a te helyed? Ugye? Több tiszteletet a gyerekek iránt!!!
2015. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
meg van bennem minden tisztelet sajat gyerekeimrol van szo....a ferjem vetette fel es meg is lepodtem rajta, pont az miatt amit irsz habar tudom hogy jo szandek vezerli es tenyleg nem szeretné ha a 2. barmiben is elnyomast szenvedne (o masodik gyerek es egesz eleteben hatterbe szorult). a megoldast - amiben meg is egyeztem a ferjemmel - a 2. valaszolo leirta egyebkent, pontosan ez fog tortenni, csak kivancsi voltam a velemenyetekre.
2015. szept. 15. 21:33
 6/26 Bella169 ***** válasza:
37%

Én azt nem értem miért nem alhat veletek. Ha felkel így is úgy is fel kel neked is kelni, hogy megetesd. Nem értem az összefüggést a rossz alvósággal. Ha alszik te is tudsz aludni ha meg felkel te is kelsz.


Mi egy szobába vagyunk a picivel. El se tudom képzelni, hogy külön szobába legyünk tőle. Zavarna, hogy nem hallom minden kis nyekkenését.


Amúgy én úgy csinálnám (persze csak mikor a pici is elég nagy lesz, hogy külön szobába aludjon, de ízlések és pofonok, lehet az elejétől így csinálni), hogy én a férjemmel kiköltöznék a nappaliba (nappal nappali éjjel háló) a nagy maradna a szobájában, a kicsi meg menne a mi helyünkre. Később ha tényleg bővítenénk akkor mi költöznénk az újszobába.

2015. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

utolsó mondatodat nem tudom értelmezni. nem pont azért kéne a kicsit a hálóba tenni (külön ágy), mert rossz alvó vagy? meg egyébként is, én tuti nem járkálnék egész éjszaka szoptatni egy újszülöttet, egyébként is fél évre tervezitek különtenni a gyerekeket, addig miért nem a háló? rossz alvó vagy, így csak magadhoz veszed és aludhatsz is, nem kell a nappaliban üldögélned fél éjszaka.


a nagyot meg nem tenném ki a saját szobájából

2015. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

a nagyobbik nem a mostani férjedtől van, hogy ki akarja tenni a szobájából az új baba miatt?


én már kapásból lereagáltam volna, hogy tudod szívem, te mész a nappaliba.

2015. szept. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A lakas szempontjabol nalunk hasonlo a helyzet.A nagy maradt a szobajaban, a nappali megmaradt nappalinak, a pici velunk alszik. A halot mi valoban csak alvasra hasznaljuk, a nap nagyreszet a nappaliban toltjuk, a pici is ott jatszik.

Ha nagyobb lesz es nem sikerul nagyobb lakasba koltoznunk akkor a gyerekek megkapjak a mi halonkat ami jo nagy, mi pedig atkoltozunk a kisebb szobaba. A nappalirol nem tudnek lemondani.

2015. szept. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

mert olyan szinten rossz alvo vagyok, hogy ha itt szuszog, fel-fel sir akkor en nem tudok visszaaludni. kulon szobaba alszunk kezdeteltol, a visszaalvassal nincs gondom, de a ferjem szuszmakolasat is nehezen birom, 2 emberrel nagyon nehezen tudnek egyutt aludni. egyebkent is ugy gondolom a hazas eletnek is jobb ha nem itt alszanak.a gyerkocok, illetve a ferjem napi 10 orat dolgozik, 2ot utazassal tolt, nem muszaj neki vegig aaszisztalni az ejjeli szoptatas altatast.

aki ezt nwm tudja elfogadni inkabb ne valaszoljon, nalunk nem opcio az egyutt alvas.


a ferjeme az elso baba is, es nem rosszbol akarja kitenni, csak egyszeruen sajnalna ha a 2. babo nem kapna meg ugyanazokat az erkezesi korulmenyeket mint az elso....nagyon szereti a lanyunkat csak mint irtam fel hogy az ujszulott megerzi ha ideiglenes hellyel varjuk es nem egy szep kulon szobaval mint ahogy az elsot vartuk. ebben en egyet is ertek vele de akkor sem latom megoldasnak ha kitesszuk a nagyot a helyerol...de az lesz h mi kikoltozunk a nagyszobaba a jhalot meg berendezzuk a picinek.

2015. szept. 16. 06:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!