Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kinek van igaza, ti hogyan...

Kinek van igaza, ti hogyan csinalnatok?

Figyelt kérdés
Most 1,5 eves a gyerkoc, tervezzuk az utodot. a hazunk 3 szobas, ugy gondoltuk egy darabig egybe lesznek, aztan bovitjuk es akkor kapnak kulon szobat. de a ferjem felvetette hogy a nagyobbikat kpltoztessuk a nappaliba, rendezzuk be neki azt, a kicsi meg induljon ugyanolyan " lehetosegekkel", kapja meg ugyanazt a kis szobacskat sajat birodalomnak mint a nagy. ez szep es jo, de en szeretnem ha lenne egy nappali, de ugy gondolom amig a pici ket orankent kel, kulon szoba lenne neki is a praktikus, igy nekem az az allaspontom, hogy tegyuk a kisebbiket a nappaliba az elso fel evre ideiglenesen, aztan ugyis egy szobaba kerulnek. igy eleg lenne a nagyobbnak azt feldolgozni h mar nem o a kozeppont, nem fejelnenk még azzal is meg hogy a szobajabol is kirakjuk...a ferjem viszont ezt nem engedi mondvan h az ujszulott megerzi ha csak ideiglenea hellyel varjuk es nem sajat szobaval...szerintem meg kb tok mindegy neki olyan pici hogy fel sem fogja, es az ujszulottek barhol tudnak aludni, ott fpgja jol erezni magat ahova kerul, tehat mivel nem tudna milyen a sajat szoba nem zavarna ha nincs neki....ti mit gondoltok? velunk egyik sem alhat a haloba mert nagyon rossz alvo vagyok.
2015. szept. 15. 20:28
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
off: ha az ujszulottet magatok melle veszitek a szobaba (meg ha kulon agyba is) az talan ugyanolyan rosszul eshet a nagyobbnk nem? hogy o nem aludhat veletek a pici meg igen?)
2015. szept. 16. 06:29
 12/26 anonim ***** válasza:
76%

"az ujszulott megerzi ha csak ideiglenea hellyel varjuk es nem sajat szobaval"

Ugye ezt nem gondolod komolyan?

Az újszülött semmit nem érzékel ebből. Max. a ti feszültségeteket (vagyis inkább az anyáét)


1 éves koráig mindkét gyermekem velünk egy szobában aludt. Aztán a nagy mellé beköltöztettük a kicsit. Van helyünk, de én is ragaszkodom a nappalihoz (ott van pl. a számítógép, és a tévé) oda nem tennék kicsit.


Most bővítünk (a fiú 7 éves, a lány 3 éves lesz), lesz egy új szobánk, de a gyerekek eldöntötték, ugyanúgy egy szobában maradnak, a másik a játszós szobájuk lesz.


Nem bánom, hogy így alakult, összeszoktak a gyerekek, megtanultak alkalmazkodni egymáshoz.

2015. szept. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
akkor férjed akasszon le pár millát és építsen +1szobát a házhoz...
2015. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

kedves utolsó előtti :) értsd meg, ezt nem én gondolom, hanem a férjem. Épp ezt mondom, hogy szerintem sem érzi ha ideiglenes helyen van. Nyugi, egy csónakban ülünk ;)


És nincs feszültség, mint írtam, meg van már a megoldás, megbeszéltük a férjemmel, csak kíváncsi voltam a véleményekre.

Mi nem tudunk velük egy szobában aludni, ha ti igen, ti dolgotok, én elfogadom, hogy nektek így jó, de nekünk nem jó. És igen, le fog akasztani pár millát csak ahhoz idő kell :) fundamentázunk, 5 év múlva telik le, akkor tudunk bővíteni.

2015. szept. 16. 09:12
 15/26 anonim ***** válasza:
Én egy szobába tenném a 2 picit. Nekünk 2+2 félszobás a lakásunk, de eszembe nem jutott külön szobába tenni őket. Az a gyerekszoba, én is a nővéremmel közös szobában aludtam nagyon sokáig. Majd ha igénye lesz rá, akkor szétköltöztetjük őket, de eddig gyönyörűen megvoltak a saját kis szobájukban akkor is amikor még újszülött volt a pici és most is. 3 és 6 éves lányok.
2015. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
egy szobába lesznek, csak addig gondoltam a külön szobát, amíg sokszor szopizik éjjel...az első fél évre.
2015. szept. 16. 10:52
 17/26 anonim ***** válasza:
Nekem már kezdetektől egy szobában voltak és nem bántam meg. A nagy úgy alszik, mint a bunda, soha nem zavarta a kicsi vagy a szoptatás.
2015. szept. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 16. 12:19
 19/26 anonim ***** válasza:
53%

"a ferjeme az elso baba is, es nem rosszbol akarja kitenni, csak egyszeruen sajnalna ha a 2. babo nem kapna meg ugyanazokat az erkezesi korulmenyeket mint az elso...."


ez csak duma. ha annyira ez lenne már csinált volna egy szobát a kicsinek

2015. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
33%
15 egy újszülött nemigen fogja a naytesót aludni hagyni. egyszobába semmiképp.
2015. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!