Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Egy szobás lakásba babavállalás?

Egy szobás lakásba babavállalás?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag kicsi 1 szobás lakásban élünk a férjemmel és októberre várjuk a babánkat. Lakáskasszát fizetünk ,még 2,5 év van hátra, utána lenne esélyünk nagyobb lakást venni. Azoktól szeretnék tapasztalatokat kérni, akik szintén 1 szobában éltek a gyermekükkel :) mennyire kényelmetlen, meddig "egészséges", figyeltetek-e arra ,hogy praktikus bútorokat vagy babakocsit vettetek-e, apa hogy bírta az éjszakázást :) stb :)


Köszönöm a válaszokat :)

19+2 hkm


2018. máj. 26. 17:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem, soha. Én éltem így gyerekkoromban, soha többet. Nem tenném ezt se a gyerekkel, se a párommal.
2018. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

3 éves korig nyugodtan.

Legalábbis én 3 éves koromig éltünk 1 szobásban és semmi rossz élményem nem maradt, nem éreztem hogy nincs hely.

2018. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Legkésőbb ovis korban nem árt, ha nagyobb lakásba mentek.


A szexuális életnek sem tesz jót, ha ott a gyerek - azért mindig gyorsmenetet tolni a fürdőben elég gáz -, meg neki sem, hogy nincs egy szabad helye.

2018. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Még pici baba nem jelent gondot hogy egy szobában vagytok. Mi is csak később költöztünk nagyobb házba.
2018. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Mi nem egyszobásba vállaltuk, de kb. olyan érzés, mert szinte mindig mindenütt ott van a gyerek. :) Amíg pici, nem sok intimitást hagy nagyobb lakásban sem. Külön szobája van, de összenyithatók a szobák, éjjel nyitott ajtónál alszunk, hogy halljuk és bármikor átjöhesseen. 2,5 éves most, ennyi idős korig szerintem vállalható.

Mondjuk a cuccaitól nagyobb lakásban se férünk. Egyedül ezt mondanám óriási negatívumnak, ha egyszobásba vállaltok.

2018. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Hűha, mennyi lepontozó luxusanyuka van...
2018. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Mi is egy szobásba vállaltuk.

Egy éves mult a kicsi,még itt élünk.

Férjem egesz nap odavan dolgozni csak aludni jar haza.

Éjszakázás nem igazán volt,tudunk aludni mindhárman.megvan a saját kis része.a babakocsi a közös tárolóba van az mindegy milyen

2018. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Elég baj a mai világban, ha 2szoba luxusnak számít. Én nem akartam, és nem is szültem volna egy szobás lakásba. Senkinek sem egészséges. Nincsen privát szférája senkinek. 2 felnőtt még csak elvan, deplusz egy baby.... Később meg majd jon a következő kérdés, hogy miért nem jár haza a férjem, miért nincs szex, miért vitatkozunk állandóan, stb, stb.
2018. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Engem is szoba konyhába vállaltak, sőt a húgomat is és utána sikerült 2 szobás, 65 nm-es lakásba költöznünk, amikor elsős voltam.

Jelenleg két szobánk van, a fiam 3 éves, és még velünk alszik, szóval még nem gond. Persze ezt nem lehet előre tudni, hogy a gyereknek igénye a szülők közelsége lesz, vagy épp a külön szoba és nyugalom.


De gondolom, hogy ha most ezren ideírnák, hogy ők bizony soha nem vállalnák be ilyen körülmények közé, akkor sem vetetnéd el, a baba már jön, legalább van hova jöjjön, gyűjtötök és tervben van a költözés, szóval szerintem nincs ezzel gond.

2018. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Simán. Az elején úgyis az a legjobb a babának, ha folyamatosan együtt vagytok (együtt is alszotok), kB 3-4 éves korig egyáltalán nem érdekli, hogy mekkora a lakás. Mondjuk elvonulni, kettesben időt tölteni nehezebb, de hát gondolom van fürdő, konyha, meg aztán 8-10 hónapos kortól (ha szoptatod) már rá lehet bízni másra is néhány órára. Ha kicsinek érzed a lakást, meg mindig lehet menni játszótere, klubba stb, azoknak rengeteg előnye van.
2018. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!