Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Egy szobás lakásba babavállalás?

Egy szobás lakásba babavállalás?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag kicsi 1 szobás lakásban élünk a férjemmel és októberre várjuk a babánkat. Lakáskasszát fizetünk ,még 2,5 év van hátra, utána lenne esélyünk nagyobb lakást venni. Azoktól szeretnék tapasztalatokat kérni, akik szintén 1 szobában éltek a gyermekükkel :) mennyire kényelmetlen, meddig "egészséges", figyeltetek-e arra ,hogy praktikus bútorokat vagy babakocsit vettetek-e, apa hogy bírta az éjszakázást :) stb :)


Köszönöm a válaszokat :)

19+2 hkm


2018. máj. 26. 17:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) kicsit meglepődtem, hisz nem ebből az egy szobás lakásból megy érettségizni a gyerek .. :) tulajdonképpen itt az volt a kérdés, hogy 2 éves koráig kibírható-e :) sajnos luxus a mai világban a 2 szoba, családi háttér nélkül 30 évesen hitel nélkül Budapesten ,nagyon nehéz találni.. a 8as válaszát is elfogadom, annyit válaszolnék rá, hogy ha egy férfi félre akar menni,félre is fog menni, tök mind1 ,hogy mekkora lakásban laknak :)
2018. máj. 26. 21:24
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Mi is egy szobába neveljük a kislányunkat a párommal és amíg ilyen pici tökéletes mindenkinek! Szerintem nem kell aggódnod, nem probléma ez! Én gyerekként a szüleimmel es meg 2 testvéremmel éltünk egy szobaba elég sokáig szerettük úgy ahogy volt!
2018. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Mi is garzonban kezdtük, 1,5 éves volt a nagy, mikor költöztünk, míg pici volt nagyon jó volt, bárhol volt láttam, kis helyet kellett takarítani, rendben tartani. A cuccunk előbb nőtte ki a teret, mint mi :-) jó volt már átköltözni, de bőven bírható. Ami nekünk tapasztalat volt, hogy sokat kellett kint lenni a felfedező korszakában, mert hamar elunta magát a lakásban.
2018. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%

A Szüleim is két gyerekkel éltek egy szobás lakasban megis tanult okos ember lett mindkettőből.ja és több mint 40 éve együtt vannak a Szüleim!

Nem azon múlik hogy kastélyban élsz-e vagy sem!

Kibirhato a gyerek két éves koráig!én is tudom hogy nehéz.ne magyarázzon senki,hisz nem mindenki kereshet több százezret esenem mindenkinek van családi segítsége sem!

Minden megoldható okosan!

2018. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

#14: "Nem azon múlik hogy kastélyban élsz-e vagy sem!"


De nem ám!

Ismerősömék laktak hármasban egy irdatlan nagy családi házban: két szint, szintenként(!) 200 négyzetméter. Felső 200 nm-en anyuka a kisgyerekkel. Este megjött apuka és a lenti 200 nm-en volt. Alig látták egymást, alig beszélgettek.

Már el is váltak, ennyit erről.

2018. máj. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 piroska és a farkas ***** válasza:
66%
Alapvetôen Ti hárman persze, ellehettek egy darabig egyszobásban, de nem ez az ideális. Ha olyan munkája van a férjednek Ami komoly felelôsséggel jár , és koncentrálnia kell, de fél éjszakákat nem alszik, mert kifogtok mondjuk egy hasfájòs babát, az necces. Mint ahogy az is, hogy bárkit hìvnátok, csendben kell lenni, mert a Baba alszik. Este nincs filmnézés mert alvò Baba idegrendszerének nem kell háttérfény és háttérzaj, illetve bárki jön, nem less egy nyugodt zug, ahol szoptathatnál. Stb. Mindezeket azért ìrom, mert még egy stabil kapcsolatban is sok feszültséget fog okozni, erre készüljetek fel tudatosan, ùgy könnyebb lesz talán.
2018. máj. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is pont így vagyunk csak én 21 hetes vagyok :) még van 2 év a lakáskasszából, annyi ideig meg még akkor is egy szobában lenne velünk hiába lenne nagyobb :)

Vettünk bútorokat is babakocsit is :) egy cseppet sem kénylemetlen, nem érezzük úgy, hogy útban van bármi mivel már nagyon várjuk. Az éjszakázásról még annyit, hogy apa hiába fog dolgozni napközben hamarabb fent lesz ha nyöszörörög egyet a baba mint én ☺️☺️

2018. máj. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Januárban született a kislányunk, 65nm es lakásba hoztuk haza csak 1 szoba van.Tavaly nyáron épitettük át a belselyét teljesen,még hozzá fogunk épitteni 28nm ert de idén ilyen pici gyerekkel nem merűnk neki álni,anyagilag megtehetjük.De igazábol egyébként sem terveztem volna kűlőn szobába rakni 1 éves koráig,nekünk igy most jó.
2018. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ti hogyan szeretkeztek? 2 éves gyerekkel egy szobában? Vagy mindig a fürdőben egy gyors menet? Az nem gáz, hogy együtt alszotok, magánügy. Bár az én párom aki műszakban dolgozik biztos non-stop hulla fáradt lenne, de nem tudnánk egy jót.....khm. ti ezt hogyan oldjátok/oldanátok meg?
2018. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!