Van akinek nagyon pici a gyerekszoba?

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van, viszonylag nagy korkülönbséggel.

A nagynak van külön szobája, és nekünk egy nagyobb hálónk. Plusz a nappali. A kicsi egyenlőre a mi szobánkban alszik, de szeretnénk neki is külön szobát, ahova később el tud vonulni.

A nappaliba nem szeretnénk kiköltözni. Arra gondoltam, hogy mi átköltözünk a kisebb szobába. A jelenlegi hálónk, ami a nagyobbik szoba, pedig kettéválasztanánk.

Van rajta 2 ablak egymás mellett, így mindkét gyereknek lenne ablakos szobája.

Viszont nagyon keskeny lenne így, mert eleve az ablakok felőli rész volt a rövidebbik oldala a szobának.

Akinek kicsi, vagy keskeny a gyerekszobája leírná, hogy mennyire kicsi, és, hogy mennyire élhető így?

A gardrób kikerülne a nappaliba mindannyiunknak.

Így a szobákba csak ágy és játékos polcok kerülnének. A nagynak íróasztal.


2019. márc. 30. 13:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%
Én is így nőttem fel, nálunk is keskeny volt a szoba, nem volt egész 2 méter sem, hosszában pedig kevesebb mint 4 méter. Mi galériát kaptunk a bátyámmal, ami eléggé kitágította a terünket, illetve nagyon tuti kis privát teret is biztosított kamasz éveinkben. Nagyon szerettük, abszolút élhető volt :)
2019. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nálunk a nagyobbik az egyik fele lenne 2 méter széles, és 3,5 méter hosszú. Ide beférne keresztbe a nagynak az ágy, stb.

Viszont a másik fele az ablakok elrendezése miatt max. 140-150 cm széles lenne.

Itt a kicsinek hosszába lenne az ágy és a fal egyik oldalán a polcok. Polcok mellett 1 méter széles hely marad játszani.

Persze a nappaliba szoktunk játszani most is, ami 25 nm. Később se kéne a szobájába koksolni, csak mégis külön tudna vonulni kicsit.

Költözés egyenlőre nem opció.

Az a 140-150 cm tűnik kevésnek. Hosszra az is 3,5 méter.

2019. márc. 30. 13:28
 3/38 anonim ***** válasza:
0%
Ruhás gardrób vagy komód minden kép legyen a szobában, hoy tudjanak öltözni. Mert ugye nagyobbak lesznek idővel. Galériás ágy nem megoldás?
2019. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Galériára nincs lehetőség. Új építésű lakás. 260 kb. a magasság.
2019. márc. 30. 13:29
 5/38 A kérdező kommentje:

Magasított ágyakra gondoltam. Alul nagy fiókokkal, hogy kihasználjunk minden helyet. Persze komód beférne hosszába. A nagyobbik fiúnknak teljesen jó lenne a 2x3,5 -es szoba.

A kicsinél keveslem csak keresztbe.

2019. márc. 30. 13:31
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Emelt ágyat lenne érdemes berakni akkor, aminek az alja gyakorlatilag fiókos szekrény.

Ha ez van, akkor ebből kell főzni, ezen kár filózni, meg lehet szépen oldani.

2019. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
44%

3,5x 3,5 m -es most akkor a szoba.

Ez iszonyat kicsi.


Egy normál ágy 90cm széles, mellette maradna 60cm.


Elsöre azt javasoltam volna, hogy költözzenek be egy szobába, a nagynak egy emeletes ágyat csináltatni ami kb 150-200cm széles. De hát ide az sem nagyon férne be.



Ha ekkora korkülömbség van, akkor én a kicsit a szobánkban tartanám amíg 5-6 éves, aztán majd addig kiderül mi lesz.

De igazából csak azt látom, hogy ti a nappaliba kötöztök ki.

2019. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Ez egy picit így tényleg neccesen hangzik. Nekünk a 2. gyerek szoba lesz 2mx4m, tehát 8 nm. Azelsö gyermekünk szobája 15 nm, ezért kicsit picinek érzem a 2. baba szobát. Kiprobáltuk viszont, hogy rendeznénk be, és baba bútorokkal böven elég. Nagyobb ággyal, iróasztallal, sok polccal a falon is számolgattuk már, hogy festene és ügyes megoldásokkal, mint magasított ágy alatta sok fiókkal, falra szerelhetö bolcokkal, szekrénykékkel elég jól meg lehet oldani. Azt viszont hozzátenném, hogy így is ezt a 8nm-t nagyon minimumnak érzem, és valószínüleg, ha lesz majd 3. baba is akkor azután pár évre költöznénk (az elején a két kisebb pár évet egy szobában lenne, a nagy meg külön a kisebben), szóval nem örökre lenne így. Illetve, itt azért egy 150 nm-es házról beszélünk, ahol kert is van, szóval a hálószobákba tényleg csak aludni járunk. Persze mire 3 tini gyerekünk lenne mondjuk, addigra akarnánk olyan házba költözni, ahol lenne 3 kb 12 nm-es gyerekszoba. Ennél viszont szerintem nagyobb nem bagyon kell.

A ti esetetekben szerintem inkább valami függönyös térelváasztás, vagy esetleg szekrénnyel, polccl jobb ötlet lenne, mint behuzni egy falat. Szerintem így a kisebb rész már nagyon fullasztó lenne.

2019. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
97%

Mi átalakítás előtt állunk, mi egy 19 nmes szobát akarunk ketté osztani. Én azt is kevesellem. A szoba minimum mérete ha jól tudom h kB 8 nm. Függ a belmagasságtól, nem tudom hogy van a számítás pontosan. Az~rt ennyi, mert ez alatt szinte élhetetlen. Ezt nem kötekedésből írom egyáltalán.

Jelenleg mi is a nappaliban alszunk,bár nálunk ez csak ideiglenes. Én a helyedben fontolóra venném, mert nagyon kicsi amit említesz. Borzasztó kényelmetlen lehet egy 1,5 méter széles szobában lakni,akkor én inkább a kanapén aludnék egy jobb fedőmatraccal. Észre se lehet venni, annyi hogy minden reggel meg este pakolni kell.

2019. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

A nappaliba szoktunk néha külön is TV-zni a férjemmel, ha olyan film megy ami sokáig tart, és a másikunkat nem érdekli. Ezért jobb ha külön van a mi hálónk a nappalitól.

80 nm a lakás. Tágas a nappali, konyha, fürdő. Van külön wc, speiz.

Van hozzá külön kert is.

A hálók alváshoz lennének.

Ha meglenne a 2 méter nem agyalnék. Ez a 1,5 méter aggaszt csak. Hosszába lenne a sarokban 160x80 cm-es ágy. Utána 30-40 cm mély polc, egy komód. Mást nem raknék be. Csak ott aludna, és ott tartaná a játékait.

A naggyal nem szeretném összerakni. Neki 10 évesen már nehezebb lenne közösködni egy 1 évessel úgy, hogy eddig külön szobája volt. Szeretne "nagyfiús" szobát. A régi ágyát, bútorát odaadná a kicsinek.

2019. márc. 30. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!