Van akinek nagyon pici a gyerekszoba?

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van, viszonylag nagy korkülönbséggel.

A nagynak van külön szobája, és nekünk egy nagyobb hálónk. Plusz a nappali. A kicsi egyenlőre a mi szobánkban alszik, de szeretnénk neki is külön szobát, ahova később el tud vonulni.

A nappaliba nem szeretnénk kiköltözni. Arra gondoltam, hogy mi átköltözünk a kisebb szobába. A jelenlegi hálónk, ami a nagyobbik szoba, pedig kettéválasztanánk.

Van rajta 2 ablak egymás mellett, így mindkét gyereknek lenne ablakos szobája.

Viszont nagyon keskeny lenne így, mert eleve az ablakok felőli rész volt a rövidebbik oldala a szobának.

Akinek kicsi, vagy keskeny a gyerekszobája leírná, hogy mennyire kicsi, és, hogy mennyire élhető így?

A gardrób kikerülne a nappaliba mindannyiunknak.

Így a szobákba csak ágy és játékos polcok kerülnének. A nagynak íróasztal.


2019. márc. 30. 13:12
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

A gipszakarton falat már levontam, és úgy jönne ki ez a méret.

6 éves koráig akár keresztbe is elférne az ágy az ablak alatt.

Addigra talán el is költöznénk.

Átmeneti megoldást keresek.

A rengeteg játék most a nappaliban van.

Egyébként azt is néztem milyen jó lenne a fürdőszobából szobát csinálni, de ott a kémény, kazán. Így az a helyiség adott.

Esetleg nekünk hálónak? Mennyire lenne szűkös faltól falig ágyban aludni? Van ilyen valakinek?

2019. ápr. 3. 12:35
 22/38 anonim ***** válasza:
Én láttam már ilyet, úgy hívják hálófülke. Gyereket semmiképpen nem tennék ilyenbe, még nem érti, hogy ez nem büntetés... Ha nektek rendben van, akkor aludjatok benne ti. Bár nem értem az miért jobb, ha ott alszotok, mint ha tévézni járna oda a férjed?
2019. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Mi faltól falig alszunk mert 2,30 körül van a szoba szélessége és az ágyunk meg a legnagyobb méret ami kapható.

Ágyazásnál zavaró, jó lenne ha körbe lehetne járni az ágyat, amúgy már megszoktam.

De 140es ágy nektek elég?

2019. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Èn több év közös szoba utàn a tesómmal, 17 évesen kaptam sajàtot. 210x 225cm volt az egész és imàdtam, hogy végre egyedül lehetek és sajàt fészkem van, meg nem kell hallgatnom se a fogcsikorgatàsàt, se a horkolàsàt.
2019. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Még a mostani étkezőből lehetne szobát/hálót csinálni.

Az a gipszkartonozás után 1,8x2,6 méter lenne.

Ott is van egy normál méretű ablak.

Így a mostani 2 szoba teljes mérete maradhatna, és lenne plusz egy mini szoba.

2019. ápr. 3. 13:35
 26/38 anonim ***** válasza:
No és fény is marad elég a megmaradt nappali-konyharészben?
2019. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Igen. 3 oldalról ablakos a lakás.

Ha az étkezőt beépítjük, akkor a nappali egyik fele végig ablak és teraszajtó. Másik falon is van egy nagy ablak.

A konyha felől srégen is jönne be fény.

2019. ápr. 3. 16:37
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a batyam szobaja volt ilyen kicsi. Egy fel szoba. De hosszu keskeny. (Nem tudom miert en kaptam a nagyobb szobat) na neki emeletes agya volt es az alatt volt az asztala. Igy eleg jol ki volt hasznalva a ter.
2019. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Hű az nagyon pici lenne, szerintem nyomasztó is, hogy ennyire magas a szoba és csak másfél méter széles. Én a helyetekben, ahogy más is írta, kiköltöznék a nappaliba, valami ilyesmi megoldással:

[link]


Azt javaslom, aludjatok rá még rá párat.

2019. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Es ha nem gipszkartonoznatok, hanem egy terelvalasztot raknal fel, nem is kell az ablak koze, inakbb csak az agyak koze, de jo lenne latni egy skiccet...


A mi gardrobunk 1.40m x 4.00m, hidd el, ez szobanak baromira nem jo!!!

2019. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!