Van akinek nagyon pici a gyerekszoba?

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van, viszonylag nagy korkülönbséggel.

A nagynak van külön szobája, és nekünk egy nagyobb hálónk. Plusz a nappali. A kicsi egyenlőre a mi szobánkban alszik, de szeretnénk neki is külön szobát, ahova később el tud vonulni.

A nappaliba nem szeretnénk kiköltözni. Arra gondoltam, hogy mi átköltözünk a kisebb szobába. A jelenlegi hálónk, ami a nagyobbik szoba, pedig kettéválasztanánk.

Van rajta 2 ablak egymás mellett, így mindkét gyereknek lenne ablakos szobája.

Viszont nagyon keskeny lenne így, mert eleve az ablakok felőli rész volt a rövidebbik oldala a szobának.

Akinek kicsi, vagy keskeny a gyerekszobája leírná, hogy mennyire kicsi, és, hogy mennyire élhető így?

A gardrób kikerülne a nappaliba mindannyiunknak.

Így a szobákba csak ágy és játékos polcok kerülnének. A nagynak íróasztal.


2019. márc. 30. 13:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Leo, állítható gyerekágy? Az keresztben is beférne a 2. fokozaton.


[link]

2019. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai szemmel szólok hozzá.

A minimum félszoba méret régen 6nm volt, de ez élhetetlenül kicsi így az új szabályozás szerint 8nm-től lehet félszobáról beszélni. De itt az alapvető gond nem is a nm-ekkel van, hanem a szoba alakjáról! 1,5 nagyon nagyon szűk!! ÉLHETETLEN! Véletlenül se csináljátok meg! Környezetpszichológiai szempontból is rettentő rossz! Depressziós lesz az ember (mindkét gyerek) akkora kis lyukban. Mert a 2mx3,5 is kevés. Nem lehetne a nappaliban megoldani nektek egy hálósarkot leválasztani? Vagy elfogadni a tv-nézést, hogy mást néz a párod?


Légyszi skicceld le az egész lakás alaprajzát kb méretekkel, küldd át és megnézem mit lehetne kihozni belőle!

2019. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
91%
Ez kb mint ahol Harry Potter élt a lépcső alatt. Nagyon kicsi és még a nagyobbik szoba is nemhogy a kicsi. Vagy legyen veletek a kicsi egy darabig amíg nincs más megoldás vagy költözzetek ki a nappaliba. Nekünk másfél szobás a lakásunk, a kisfiunk a 12 nm-es kisebb szobában van egyedül mi a férjemmel pedig a nappaliban. Vettünk egy olyan kanapét amit nagyra ki lehet nyitni és kényelmes is, teljesen elfogadható. Hozzászoktok egy idő után vagy pedig a fülhallgatót is feltalálták. Biztos, hogy nem dugnám be a gyerekeim ilyen lyukakba azért, hogy nekem kényelmesebb legyen pedig nem vagyok egy ilyen mindent feláldozok a gyerekért ősanya. Ahol én nem laknék szívesen ott a gyerekemnek se kelljen.
2019. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk számomra rejtély, hogy egy 80 nm-es lakásban hogyan lehet probléma két gyerek elhelyezése.


A panellakások többsége 50 és 66 nm közötti, és átlag két gyerek lakik bennük...

2019. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

A 80 nm elég lenne, de az elosztása miatt a nappalin kívül 2 háló van.

Mikor vettük nem terveztünk 2 gyereket, csak közbe meggondoltuk magunkat.

Minden helység tágas. Nagy konyha, külön étkező, nagy sarokkádas fürdőszoba. Külön wc, speiz. Így túl sok lehetőség nincs honnan leválasztani másik szobát.

A nappalit nem szeretném ketté osztani, mert akkor négyünknek nagyon pici nappali maradna a játszásra. Illetve nagyon sötét lenne.

Nappaliba kiköltöznénk, de ha visszamegyek dolgozni 5-kor kelek (6-15-ig dolgozom). A férjem viszi reggel majd a gyerekeket, én pedig korán tudok értük menni.

Emiatt legkésőbb 10-kor le kell feküdnöm. Nem várhatom a férjemtől, hogy sose TV-zen sokáig.

Az is jó lenne ha mi költöznénk be a keskeny szobába. De a 160 cm-es ágyunk nem fér be. Ha kisebb ágyat vennénk, nem tudom mennyire kényelmes 2 felnőtt embernek faltól falig aludni ekkora helyen. Erre is várok tapasztalatokat ha van valakinek :-)

Közbe lemértem. 4 méter hosszú a szoba.

A nagyobb gyereknek 2x4 méter lenne. A kicsinek 1,5x4 méter.

2019. ápr. 3. 08:46
 16/38 anonim ***** válasza:
83%

1,5 X 4 Méter gardróbnak jó vagy kamrának. Nagyon hülye ötlet lenne ezt megcsinálni. Hát összenyomnák a falak.

A férjed tud fejhallgatóval tvzni, te meg füldugóval aludni. Emiatt nem nyomnám be a gyerelet egy szekrénybe. Aludni sem.

2019. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
93%

"Nem várhatom a férjemtől, hogy sose TV-zen sokáig."


A gyerekedtől elvárnád, hogy egy szűk cellaszerű lyuk legyen a privátszférája? Akkor minek egyáltalán a különszoba???

Ha a férjed tvzése a prioritás, válasszátok le a szobát és a lyukrészbe menjen tévézni a férjed. A nagyobbik leválasztott részbe a kisebbik gyerek, a mostani hálóba a nagyobbik, te meg alszol a nappaliban.

Szívesen.

2019. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy 4m hosszú a szoba. De milyen széles? Beleszámoltad, hogy az elválasztó fal vastagsága is lejön belőle? Ez kb 10cm-t jelent. Tehát ebben az esetben a kisebb mérettel kell nézned, ami ha jól értem a 140 cm szélesség. 1,4 x 4 m. Ez egy cső. Még a karod sem leszel képes keresztbe kinyújtani. Tárd szét a karod 140 cm szélesre, kényelmesnek találod? Az egész kb 5,5 m2 lenne. Elmondásod alapján a fürdőszobátok nagyobb ennél, ahol a legkevesebb időt töltitek.
2019. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a gipszkarton falat ebbe már beleszámolta. De mondjuk a laminált vagy a szőnyeg szegélyét is ami ott tartja a burkolatot? Kb 3 cm körbe, ilyen kis szobánál a -6 centi is sok.
2019. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keresd meg privátban azt a szakembert, aki itt korábban hozzászólt és felajánlotta a segítségét.

Nem tudom, hogy az ajtóknál mekkora hely lesz a későbbiekben, de talán megoldás lehetne ha nem egyenes vonalon választjátok el a szobát. Hanem töréssel. Kezdődne az ablaknál és a hossz harmadánál/felénél derékszögű töréssel áttértek a másik szoba felé és onnan egyenesen tovább az ajtó felé. Az alapterület mondjuk így is elég kevés lesz. Csak egy kicsit mégis tágasabb.

2019. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!