Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az orvos mindig ugyanazt...

Ha az orvos mindig ugyanazt írja fel a gyereknek (antibiotikum), hogy jelezhetném neki finoman, hogy ez így nem annyira jó?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy impertinenciának vegye, hogy én bele akarok szólni a munkájába, vagy valami. Egyszer úgy fejezte ki magát, hogy ez a fajta gyógyszert nagyon jól lehet alkalmazni gyerekeknél.

Na én ezt értem, de ennek már lassan 2 éve és ugye tavaly kezdte a gyerek az ovit, egy napot ment oviba, egy hetet volt otthon. Valahogy megszokta aztán, most itt volt a téli szünet, ahogy visszament az oviba, megint beteg lett, pár nap elteltével.

Azt mondja, hogy járvány van, 39 fokos láz, egy csomó gyerek küzd most ezzel, már írta is fel az antibiotikumot.

Kérlek, ne írjátok azt, hogy menjek másik orvoshoz, mert nem tudom megtenni, itt ahol élünk, nincs másik gyerekorvos.


2020. jan. 22. 09:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
76%
Jesszus, hogy jön ide az oltás? Te tényleg beteg vagy. Egyébként, nem nem hülyeség! De gondolkozz már a maradék agysejtjeiddel, mi a p..csának antibiotikum, ha nem baktérium????? Jézusom, tömjed akkor szegény gyereket méreggel, mert bizony méreg, ha csak vírusos a megbetegedés! Feltételezem te sem vérnyomáscsökkentőt veszel be, ha mondjuk megy a hasad . Kb ugyanez az antibiotikumot vírusra dolog. Semmi, de semmi köze a védőoltásokhoz. Nagyon gáz vagy. Bocsi
2020. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Ennyi telik tőled, hogy itt sértegetsz? Ez már tényleg az eszköztelenség netovábbja! ;)


Egyébként nem, nem vírusra kapja, hanem ha nem tudnád egy vírusos megbetegedés felülfertőződhet bakteriálisan, ami elég gyakran elő is fordul és akkor már bizony indokolt az antibiotikum.

Nem kell azért hülyének nézni az orvost!

Egyébként nem szaladgálunk mindennel orvoshoz, amikor csak lehet, itthon próbálom őket gyógyítani mézzel és gyógynövény készítményekkel.

2020. jan. 26. 22:48
 23/25 anonim ***** válasza:

Hát aki az oltásellenességet egy lapra teszi az antibioikummal, azzal kedvesen nem lehet beszélni. Tisztában vagyok vele , mi a vírus és a baktérium. A dokitok meg h..lye. Kérj minden alkalommal mintavételt, hogy az bizony bakteriális, akkor aláírom, hogy nem mérgezed a gyereked. De kizárt egyébként a folyamatos baktérium, ha meg mégis az van, ott akkor komoly gondok vannak, ami megint gáz, mert akkor rég további vizsgálat kellene.

Te írtad: "Azt mondja, hogy járvány van, 39 fokos láz, egy csomó gyerek küzd most ezzel, már írta is fel az antibiotikumot"

A fiam is két hete ebben volt, 39,8, 3 napig! VÍRUS!!!! 4-dik nap semmi baja nem volt. Ha adok neki antibiotikumot, ugyanúgy meggyógyul, csak odabacok az immunrendszerének és tuti két hét múlva újra beteg, Hát ti ebben vagytok, ha nincs valami súlyos alapbetegség. Nálatok az a baj, az antibiotikumok telejesen legyengítették a szervezetét, nyalja befelé a vírusokat és nincs is hagyva az immunrendszere dolgozni.

Ja, a mostani lázas nyavalyához annyit, egyik gyerek sem kapott antibiotikumot, akik benne voltak az oviban.

2020. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Egyébként nem, nem vírusra kapja, hanem ha nem tudnád egy vírusos megbetegedés felülfertőződhet bakteriálisan, ami elég gyakran elő is fordul és akkor már bizony indokolt az antibiotikum."

De sokszor hallottam már ezt... Ha felülfertőződik, az pár nap után kiderül, és indokolt esetben kaphat antibiotikumot. Megelőzésként antibiotikumot adni az kb. olyan, mint ha azért vennék be fájdalomcsillapítót, amikor nem is fáj semmim, hogy nehogy majd később megfájduljon a fejem. Teljesen felesleges az esetek nagy részében, ráadásul gyengíti az immunrendszert, plusz tönkrevágja az emésztést.

2020. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy nem kell jelezned. Ha javul az antibiotikumra akkor hat és kész. Miért kéne szerinted indokolatlanul váltogatni? Folyamatosan adj neki vitaminkészítményt, bélflórát (Protexin a legjobb), és ha látod hogy kezd taknyosodni, mosd át az orrát tengervizes készítménnyel, illetve használj inhalálót. Hányás-hasmenés döntő többségében vírus, ha átment rajta akkor lesz jobban, addig tüneti kezelés kell.

Illetve kézmosás, kézmosás, kézmosás, törlőkendő, kézmosás.

2020. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!