Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az orvos mindig ugyanazt...

Ha az orvos mindig ugyanazt írja fel a gyereknek (antibiotikum), hogy jelezhetném neki finoman, hogy ez így nem annyira jó?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy impertinenciának vegye, hogy én bele akarok szólni a munkájába, vagy valami. Egyszer úgy fejezte ki magát, hogy ez a fajta gyógyszert nagyon jól lehet alkalmazni gyerekeknél.

Na én ezt értem, de ennek már lassan 2 éve és ugye tavaly kezdte a gyerek az ovit, egy napot ment oviba, egy hetet volt otthon. Valahogy megszokta aztán, most itt volt a téli szünet, ahogy visszament az oviba, megint beteg lett, pár nap elteltével.

Azt mondja, hogy járvány van, 39 fokos láz, egy csomó gyerek küzd most ezzel, már írta is fel az antibiotikumot.

Kérlek, ne írjátok azt, hogy menjek másik orvoshoz, mert nem tudom megtenni, itt ahol élünk, nincs másik gyerekorvos.


2020. jan. 22. 09:57
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Enterol mindig van itthon, diétát is betartjuk. Hányás után az ajánlások szerint 20 perccel lehet 1-2 korty folyadékot adni a gyereknek, pótlásként. Na hát nálunk egyből kihányta azt is, 20 perc elteltével is, pedig csak 1 kortyot adtam.
2020. jan. 22. 12:46
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem is ivott-evett annyit, mint amennyi folyadékot kapott előtte. - mint amennyit hányt*
2020. jan. 22. 12:50
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

Drága lelkem, a gyerek addig hány, ameddig ki nem ürül a vírus. Minden hányásnál több az output, mint az input. Hát azt meg nem hiszem, el, hogy egy napi hányás után letoltak.Azért van 3 gyerekem, van némi tapasztalat, egyik sem beteges, volt korház is, de soha nem az első hányós napon, előbb jól ki kell hányja magát, egy pár óra alatt senki nem szárad ki, kivéve a kisbaba! Azoknál más a dolog fekvése. Ha jól kihányás utén (igenm, van, hogy 10 hányás, más savat hány), szóval utána is másnap hány, akkor gáz van, ha nem hat a kúp. És nem tudod roborálni.

K..va sok a szept óta 5-6 antibiotikum!!! 13 éves a legnagyobban, a legkisebbem 5, elmondom neked összesen életükben nem kaptak ennyit hárman!!!

Mint írtuk, ha rosszabbodik, akkor antibiotikum! 3 nap kell, hogy tudja az ember! Az orvos sem tudja ránézésre megállapítani, senki sem! ahhoz minta kellene! Ez csakm olyan hasraütésszerű. Vagy látja rajtad, hogy túl-túl aggódod, és ízért kap felelőtlenül . Gondolom azért érzed, hogy rengeteg ez a gyógyszer. Nem is értem a hányós dolog , hogy is került szóba, hosz arra egyáltalén nincs antibiotikum! (ezt eleibe akartam írni)

2020. jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

A színes orrváládék jelez bakteriális fertőzést. De igazad van, nyírjuk ki a gyerek immunrendszerét antibiotikummal,és véletlenül se próbáljunk meg más gyógymódot (kúp hányásnál pl) .

Ja és azt az antibiotikummenyiséget, amit a gyerekbe tömtél, mi ketten (!) a párommal 5 év alatt szedtük be (mindkettőnk kisgyerekekkel dolgozik, és az egyik egy fogműtét miatt kellett, amit a doki akkor írt ki, amikor látta, hogy kell)

2020. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítenélek, ne haragudj :) Ráadásul a színes orrváladékra sem szájon át bevehető antibiotikum kell, hanem szemcsepp-azaz antibiotikus csepp, ciloxan vagy tobrex vagy gyógyszertári- az orrba. Remekül lerendezi a sárga-zöld vastag trugyit, pár nap alatt, megfelelő orrszívással, tengervizes orrsprayvel, antibiotikumos orrcseppel , inhalálással (sóoldatos, kiválóan tisztít) . Kisgyerekeknél gyakran beszínesedik az orrváladék, óvodában, kiváló rá ez a kombináció. Felnőttnél már lehet más, így 40-et ütve én már haldoklom színes orrváladékkal :) Mondjuk nekem orrsövényferdülésem és polipom van, tehát képtelen rendesen tisztulni,ez hamar bacisodik erősen :(
2020. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Szinte mindig zöld az orrváladék. ;)
2020. jan. 22. 15:37
 17/25 anonim ***** válasza:
talán ha mindig zöld az orrváladék,akkor tovább kéne menni,nem csak háziorvoshoz menni,hátha valami más góc van a háttérben.Amugy a dokink mindig azt mondja ha "csak" láz,akkor csillapítsam és ennyi,ha a gyerek torka fál vagy hasonlo akkor ugy is észreveszem,akkor viszem csak orvoshoz.szeptember ota ennyi antibio nagyon durva,és az is hogy se egy orrváladékot nem néztek se hasonlot hogy milyen baktérium van benne és mi lehet az oka.
2020. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nekem is ez volt gyerekkoromban. Sőt még durvább, mert 2-3 hetente volt telente antibiotikum és még élek. ;)
2020. jan. 24. 21:15
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Örülünk, hogy élsz. Az, hogya gyerekeddel ki van cseszve, mert folyton beteg, az már más tészta, de ha te ezzel nyugidt vagyo, hogy te is beteges voltál, hát elég gáz. Örülök, hogy nem vagyok agyereked, annak meg mégjobban örülök, hogy az én gyerekeim nem táppénzesek állnadóan, hanem van gyerekkoruk, mert nem cseszem szét az immunját. Ráadásul az én egyik fiam IgA hiányos, az egyik doki azt mondta minden kis tüsszentésre antibiotikum, mert így nem lehet élni és zárjam kalitkába. Aha, úgy otthagtyam ezt a f..szt, hogy még köszönni se volt időm. Jelentem két éve evett utoljára antibiotikumot, akkor is egy komoly műtét miatt volt tá szükség, azóta is ovis, játszóházab járunk stb stb, nem engedem az antibiotikumot. 2019-ben összesen két hetet hiányzott, az egyik tavasszal volt, mikor fosós vírus érte el, akkor dokihoz sem kellett menni, telefonon beszéltünk, a másik most, hogy vírusos volt a torka, 3 napig majd 40 fokos láza volt, erre sem kellett gyógyszer, negyedik nap kutya baja sem volt.Van, aki szereti ha beteg a gyerek, figyelmet kap stb, gyógyszerezni is szereti...én örülök, ha a gyerekem él! És zöld trugyira ha adsz szemcseppet az orrrába,szépen helyrejön.
2020. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Hát annak én is baromira örülök, hogy nem vagy a gyerekem! :D

Mondd, ugye szerinted az oltás is hülyeség?

2020. jan. 25. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!