Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak, ha beszédkénysz...

Mit csináljak, ha beszédkényszeres a gyermekem?

Figyelt kérdés
Néha nagyon fel van pörögve, és akár fél napot/egész éjszakát végigbeszél egy edzés, suli, stb után, amitől mások kifáradnak. Ilyenkor hívjak mentőt/orvost? Mi baja lehet? Apróságnak tűnik, de nagyon idegesítő és nem normális!

2020. júl. 20. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
Értem!
2020. júl. 20. 09:59
 22/63 anonim ***** válasza:
81%
El ne vidd orvoshoz baszki! Okosanyu.
2020. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta
2020. júl. 20. 10:02
 24/63 anonim ***** válasza:
95%

Hideg vizes borogatást arra kell adni, aki lázas, nem arra, aki sokat beszél.

Ülj le vele szemközt, tegyél minden mást félre, csak rá figyelj, időnként reflektálj a mondanivalójára. És ne vágj közbe, ne siettesd.

Ha mindenképp nyugtatni akarod, akkor öleld át (de nem lefogva őt) és duruzsold neki halkan, hogy "szeretlek, nyugodj meg".

Legyél te is nyugodt, mert az ideges szülő nem tudja megnyugtatni a gyereket.

És akármennyire fáradt vagy és nehéz neked, vedd figyelembe, hogy nem a gyereked kérte, hogy váljatok el. Ő az egyetlen a családban, aki garantáltan ártatlan a házasságotok megromlásában.

2020. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
19%
Ha orvos, én csakis Dr. Csiky Miklósra bíznám. De hozzá ezer év bekerülni. 🙁
2020. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jót tenne ha a sok meló közt beiktatnád az együtt töltött időt. Közös játék, társasjáték, állatkert. Beszélgess vele sokat, hallgasd meg. Ne gorombítsd le ha beszél.
2020. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
94%

Én meg kettőt nevelek egyedül (6 és 9 évesek), ők is folyton beszélnek hazafelé, amíg le nem ülnek enni és képernyőt nézni. Néha be kell nyögnöm egy "hűha", "tényleg?", "és akkor te mit csináltál?"-t :) de eszembe nem jutna ezért borogatni.

Ha tied szerinted már nem normális mennyiséget beszél, és kb. már hiperventillál közben, kérdezd meg a háziorvost, iskolapszichológust. Vagy hiperaktív, ahogy itt írták és ha fáradt, túlpörög, vagy nagyon-nagyon szeretné néha a kizárólagos figyelmedet.

2020. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:
A borogatást arra használom, hogy lenyugtassam, mivel, mint írtam, ilyenkor felpörgött, és pláne sport után ki van melegedve. A jéghidegtől meg kicsit lehiggad, ha nem olyan vészesen pörög
2020. júl. 20. 10:35
 29/63 anonim ***** válasza:
82%

A tunetek arra utalnak, hogy valami baj van foleg ha a nyala is kifolyik. Rohadt nehez lehet egyedul nevelni es dolgozni. Ma mo-on egy no magat is nehezen tartja el hat meg egy gyerekkel egyutt... En megkerdeznem a suliban a tanart is, hogy o lat-e ebbol valamit. A bezzeganya facebook csoportban naponta irnak hasonlo kerdeseket, ott tobb szakember is aktiv es sokat szoktak segiteni vagy ajanlanak valakit. Ez a neve, hogy "bezzeganya csoport". A hozzaszolok nagyresze normalisan valaszol, es segitokeszek. Ezt a mentos vonalat kihagynam azert, bar tudom hogy vegso elkeseredesedben irtad de latod hogy meglovagoljak sokan.


Egyebkent a bunko valaszoloknak: tisztan latni hogy a kerdezo idegileg mar kivan, nem kell belerugnia mindenkinek es kotekednie a szerencsetlen megfogalmazason. Kicsit tobb empatia... Ide anyak irnak, nem nehez belekepzelnie magat barkinek a helyzetebe.

2020. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
94%
Hát hallod én meg a tesóim órákig képesek voltunk a hatsonkon venni a levegőt, hogy elmondjuk a szüleinek, mi történt aznap velünk.Mazli, hogy nem vizesborogatás volt a jutalmunk 🤦Adj neki figyelmet, arra vágyik.Pszichologushoz elviheted,de ne nyugtatóban gondolkodj vagy ha igen akkor szedd te!
2020. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!