Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak, ha beszédkénysz...

Mit csináljak, ha beszédkényszeres a gyermekem?

Figyelt kérdés
Néha nagyon fel van pörögve, és akár fél napot/egész éjszakát végigbeszél egy edzés, suli, stb után, amitől mások kifáradnak. Ilyenkor hívjak mentőt/orvost? Mi baja lehet? Apróságnak tűnik, de nagyon idegesítő és nem normális!

2020. júl. 20. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 Derjaderja ***** válasza:
88%

Vidd el gyerekpszichiáterhez, jó helyre, nézzék meg ADHD-re, de amúgy vannak ilyen gyerekek, vsz a dopaminszabályozás éretlen még.

Nálunk a párom fia ilyen, főleg kisebb korában, túl tud pörögni, belelolvallja magát mindenbe. Látszik ilyenkor, hogy tényleg furcsa egy kicsit, nem tud leállni, jól kontrollálni magát. Hangos nagyon.

Tic zavara is volt egy ideig.

Nézték ADHD-ra, de nem figyelemzavaros, sőt nagyon is jó képességű, jó tanuló, komolyan zenèl is, a strukturált tevékenységek alatt teljesen jó.

A párommal van egy közös tipegő korú gyerekünk is, ő is impulzív, hangos, belelovallja magát mindenbe. Párom is amúgy folyton beszél, akkor is ha egyedül van, indulatos, lendületes, hangos.

Ilyen temperamentumot örökölt mindegyik szerintem.


A nagy fiú évek alatt amúgy csomót érett és a közösség is alakította meg hogy most már kiskamasz és figyeli mik a szociális normák.

2020. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
80%

Nagy kaland. Napi 2p ilyen felnőttet látok a BKVn. Fülében a headset és bőrlégzéssel beszél egyfolytában. Azt se értem, aki a túloldalon van, hogy bírja ki.


De amúgy hiányzol neki backi. Szeret, el akar mondani mindent.

2020. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
90%

32-es, erről van szó.

Az én 7 éves kisfiam is lyukat tud beszélni a hasunkba. Én meg azt vallom, hogy azért kell kicsi korában meghallgatni a gyerekünket, hogy kamasz korában is el akarja mondani nekünk, ami foglalkoztatja. És nehogy az legyen, hogy belesodródik valami végzetesen rosszba, a szülő meg csak tátja a száját, hogy "nem vettem észre rajta semmit". Persze, mert akkor már évek óta csak a napi praktikus dolgokról beszéltek egymással és fogalma sem volt a szülőnek, hogy mi játszódik le a kamasz gyereke lelkében.

2020. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
70%

Halló mentők? A gyerekem már vagy 1 órája beszél, engem meg rohadtul idegesít! Kérem siessenek!!


......

2020. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:
#34 nem csupán beszél, bepörög
2020. júl. 20. 12:12
 36/63 anonim ***** válasza:
89%
Nem eszik sok cukrosat? Gabonapehely, tej, csoki, feherkenyer, sütik, fagyi, ilyesmik?
2020. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
29%

El ne hidd már, hogy a te hibád!

Szegény édesanyám velem 4 és 10 éves korom között egyedülálló volt, vagyis közben volt egy nagyon rövid együttélős kapcsolata egy OCD-s fazonnal. Volt millió nehézség a 6 év alatt, nyilván utána sem lett azonnal móka és kacagás az élet. Mégsem voltam sem a gyermekedhez hasonló módon, sem semmilyen más módon problémás. Miért? Mert neurotipikus, rendben lévő idegrendszerrel rendelkeztem születésemtől fogva. Nem volt anno gyermeknevelő nagymester, sem a kiegyensúlyozottság szobra az én anyukám sem. Nem is kell annak lennie senkinek. A gyerek idegrendszerét viszont megfelelő állapotba kell hozni, ha magától nincs abban.

2020. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
77%
Ha nincs abban. De ne diagnosztizáljunk már egy kétsoros kérdés alapján. Nem minden sokat beszélő, pörgős gyerek ADHDs. Viszont mindegyiknek van igénye, hogy az anyja meghallgassa.
2020. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 Derjaderja ***** válasza:
64%
Nem értem, mért nézitek hülyének a kérdezőt. Egyértelmű a leírásból, hogy nem arról van szó, hogy a gyerek csevegése zavarja, hanem valamilyen túlpörgött, kóros vagy legalábbis furcsa, agitált állapotba kerül a gyerek, amiből nem is tud kikerülni magától.
2020. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
79%
Zokkentsd ki belőle. Beszel, te meg kérdezel. Figyelsz rá.
2020. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!