Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak, ha beszédkénysz...

Mit csináljak, ha beszédkényszeres a gyermekem?

Figyelt kérdés
Néha nagyon fel van pörögve, és akár fél napot/egész éjszakát végigbeszél egy edzés, suli, stb után, amitől mások kifáradnak. Ilyenkor hívjak mentőt/orvost? Mi baja lehet? Apróságnak tűnik, de nagyon idegesítő és nem normális!

2020. júl. 20. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
90%
2 gyerekem van a nagyobb szintén sokat beszél, túlpörög, ő btm-es. Ki kell zökkenteni, vagy hagyni, hogy vegigmondja. Nála a sok cukros és édesség ront a helyzeten, ezért korlátozva van. Ne mentőt hívj, hanem szakszolgáttol kerj segitseget. Nekem rengeteget segitettek...
2020. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
74%

Családsegítő szolgálatnál voltál ezzel a problémával?


Persze nem hiszem, hogy ez a legjobb választás, de hátha valamit mondanak. (Nekünk csak ártani tudtak volna, mikor anyukám haldoklott. Megkeserítették volna az utolsó heteit/napjait, ezért nem mentem hozzájuk.)


Na de visszatérve a Ti problémátokra:


Eszembe jutott még egy megoldás. Az autóbusz ablakából szoktam látni olyan feliratot, hogy EGYSZÜLŐS "valami" - úgy emlékszem, hogy EGYSZÜLŐS KÖZPONT lehetett az a csupa nagybetűs felirat.


Szerintem keress rá az interneten bátran! (Hátha egy kicsit tudtam segíteni. Én Édesanyámmal voltam ilyen helyzetben, mikor rohamai voltak évekig. Nagyon is tudom, hogy MILYEN ELVISELHETETLEN SZÖRNYŰSÉGRŐL beszélsz!)

2020. júl. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
49%

Persze, hogy több figyelemre vágyna szegény gyerek, 10 éves basszus!

Én is külön vagyok a 10 éves lányom apjától, de mindennap beszélnek, találkoznak, másrészt én is nőből, emberből vagyok, eszembe nem jutott volna magányra kárhoztatni magam, van élettársam. De! Nem helyettesíti az édesapját, nem is lenne helyes.

Egyértelműen valami lelki oka van annak, hogy ilyen lett a fiad. Írod, hogy a másik problémás. Ne haragudj, de nem csodálkozom rajta. Egyedül próbálsz helytállni mindenben, ha jól értem nincs senkid (férfi) persze, hogy megérzik rajtad, nincs minden rendben veled.

Jó tanács, és nem közeledés: vagy társ legyen melletted, vagy fordulj pszichológushoz, mert nem csak magad, de a gyerekeidet is tönkreteszed.

Apuka részt vesz a gyerekek életében? Mert ha ugye nem, az igencsak súlyosbítja a gyerekek lelkiállapotát. A tiédet pedig az egyedüllét.

Ha egy anya boldog, azt a gyerek is megérzi, neki is jobb a lelkivilága.

Természetesen vidd el orvoshoz, de szerintem ezek "csak" a szeretethiány, a figyelem hiánya miatt van nála.

Mentő, nyugtató? Isten ments!

De találd meg, hogy neked mi lenne a nyugtató, (de szerintem tudod felnőtt nőként) és aszerint cselekedj.

Sok sikert kívánok! :)

2020. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
* nem kötekedés
2020. júl. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg esténként altatótea (gyógynövényes) belelfér, ha valóban valami baj van a fejecskéjében? (pl. hiperaktivitás)
2020. júl. 21. 16:41
 56/63 Derjaderja ***** válasza:
100%
Mért nem viszed orvoshoz?
2020. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
100%
Azok a teák nem kifejezetten a gyermek szervezetének valóak, igy ha nem szeretnéd, hogy baja legyen ne nyugatozd. Főleg ne este. Alvás előtt is fel van pörögve?
2020. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
0%

Gyógynövényes tea a legkevésbé árthat!!! Akármilyen kicsi gyerek...


Nagyon jól tudom, hogy miről írok. Túl sok mindenen átmentem az életben ahhoz, hogy ne tudjak együtt érezni azokkal, akik VALÓBAN rászorulnak az odafigyelésre.


Nekem ugyan nincs gyermekem, de amiről Édesanyám esetében írtam (meglehetősen komolyan felborult lelki egyensúly,) sajnos igaz történet volt.


52-es és egyben 53-as válaszoló voltam.


Ui: sürgősségi lelkisegélyként tudom jó szívvel ajánlani a református lelkisegély szolgálatot (Isten Kegyelmét közvetíti kritikus helyzetekben,) és a Délután Alapítvány lelkisegély szolgálatát.


A Délután Alapítvány lelkisegély szolgálata NEMZETKÖZI SZINTEN ELISMERT tevékenységet végez. (Még személyes ismeretségekre is szert lehet tenni bármilyen mentális sérüléssel élő személyeknek.)


A 116-123-at EGYÁLTALÁN NEM AJÁNLOM!!! (Eléggé rossz tapasztalataim vannak velük kapcsolatban.) Semennyire nem helyettesítik a SZINTE MŰKÖDÉSKÉPTELEN szociális ellátórendszert.

2020. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
0%

Azt elfelejtettem odaírni, hogy mindkét ÉRTELMES lelkisegély szolgálat KORLÁTOZOTT IDŐBEN elérhető sajnos. (A 116-123 éjjel-nappal - de mint mondtam, én nem ajánlanám ilyen súlyos helyzetben.)


A református lelkisegély 17 és 21 óra között napi szinten (hétvégén is.) 21 és éjjel 01 óra között Skype-on elérhetőek.


A Délután Alapítvány pedig naponta (hétvégén is) 18 és 21 óra között elérhető. De mint írtam, itt TÁRSASTÉRI FOGLALKOZÁSOK KERETÉBEN is adnak SZEMÉLYES ISMERKEDÉSI lehetőséget arra rászorulóknak.


Egyéb szolgáltatásaik is vannak, amely a honlapjukon olvasható. (40 éven felülieknek telefonos, 18 éven felülieknek e-mailes és chat lelkisegély.)

2020. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem árthat egy gyógynövény, sok olyan gyógynövényes tea van, amit gyerekeknek nem ajánlanak. A gyerek nem mini felnőtt. Maximum citromfüvet ihat, attól baja biztos nem lesz, ha hajlandó, de azt se add nyakló nélkül, leviszi a vérnyomást. Ha nekünk nem hiszel, kérdezd meg a gyógyszertárban. Lelkisegély jó ötlet lehet anyukának, ha nem bírja cérnával. De hogy a gyereknek van-e bármi baja, annak eldöntését bízd jobb lenne szakemberre bízni mindenféle házi praktika helyett, pl. a háziorvosra, aki továbbküldd ill. az iskolapszichológusra, mindkettő ingyen van. Ha kiderülne, hogy hiperaktív vagy autista az nem olyasmi, ami elmúlik, pláne nem egy teától. Na meg amennyi haszna van, hogy netán jobban alszik, fel fog rá ébredni, hogy pisilnie kell:)) És még fennáll az is, hogy semmi baja nincs, csak több figyelmet szeretne, akkor meg pláne milyen helyette benyugtatózni.
2020. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!