Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák! Ti hogyan oldjátok meg?

Anyukák! Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiamnak sajnos gyakran szüksége van kúpra, ugyanis ha autóval megyünk és nem kap daedalont, akkor mindent összerókázik vagy legalábbis hányingere van. Ha lázas és hirtelen felszökik majdnem 40 fokra, akkor is kúpot kap, mert az viszi le neki a leghatékonyabban. Mostanság már kevésbé viseli jól a kúp beadását, hisztizik,le kell fogni, utána rugdos, ordít ha hozzá akarunk nyulni. Ti hogy oldjátok meg ezt? Más gyerek is ezt csinálja? Én is kaptam gyerekkoromban kúpot, de sosem hisztiztem miatta, mert tudtam hogy meggyógyulok tőle. Mindig bekrémezem mielőtt bedugom neki és szépen lassan, de határozottan csinálom, hogy a legkisebbb kellemetlenséget okozzam vele.

2020. dec. 5. 08:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van hányás elleni nyalóka is.
2020. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nem is hallottam erről
2020. dec. 5. 20:09
 13/17 anonim ***** válasza:
Magas lazra jó a Flamborin csepp is. Nem szirup, 3 évesen pár csepp kell csak és hatásos.
2020. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező! Három éves a gyereked, évek óta kínzod, de meg sem akartad oldani a problémát. Már régen utána olvashattál volna. Vagy kiírod ide, máris kaptál szuper ötleteket. Ha valaki nagyon meg akar oldani valamit, akkor megoldja. De sajnálatatni magad biztos jobb.


Aki meg azt írta, hogy adj a gyereknek ajándékot, és akkor hagyja, az egy idióta.

2020. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok. A nyalókát patikában lehet kapni. Először szkeptikus voltam, de tényleg jó.
2020. dec. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A lazgorcsot nem a laz okozza, hanem a szervezetben levo fertozes bonyult biokemiai hattere, tehat akarmilyen lazcsillapito sem hat ra. Ez tudomanyos teny, csak a megnevezese megteveszto...
2020. dec. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
76%

Annyiféle megoldás van: szirup, nyalóka, tabletta

A szirupok többségének alapvetően jó íze van, de ha kihányja, hát legyen.

A nyalókát nem tudja kihányni, gondja nem lehet vele.

A tablettát meg össze lehet törni, bele lehet tenni valami ételbe, viszont ha megmagyarázod neki, hogy vagy ez vagy a kúp, szerinted nem fogja lenyelni?

Mellesleg nem is hallottam még olyan elvetemült ötletet, hogy valaki kúpot adjon hányinger miatt a gyereknek. És ne mondd, hogy a tablettát is kihányja, mert ha utazás előtt fél órával adod be neki, mégcsak hányingere sem lesz, nem hogy hányás.

A lázra is szintén ott a hidegzuhany, hatásos és semmi baja nem lesz tőle, illetve ismét az ételben elrejtett tabletta.

Nem tudom miért kell egy három éves gyereket rendszeresen kínozni kúppal, ha hirtelen megy fel a láza, akkor le is fog menni, de inkább azzal kéne törődni, hogy a betegségeket kiváltó okokat megszüntessük, nemde?

El kéne gondolkoznod, attól, hogy te nem hisztiztél a kúptól más igen, hiszen rohadt kellemetlen, akárhogy csinálod. Én is kaptam egyszer-kétszer és nagyon rossz emlékként maradt meg bennem, felnőttként sem bírnám. Bele sem gondoltál, hogy ha lefogsz egy három éves gyereket és valamit beledugsz a végbelébe az nem feltétlen marad meg nála kellemes emlékként? Simán trauma is lehet belőle... jesszus..

2020. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!