Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Covid után mikor szocializálód...

Derjaderja kérdése:

Covid után mikor szocializálódtok?

Figyelt kérdés

Aki volt covidos, a karantén lejárta után mennyi idővel vitte ki az utcára illetve játszótérre a gyerekeket?

Picit, akinek nincs még suli, óvi, de maszkot sem tud viselni a kora miatt.

Mikortól elfogadható a játszóterezés, ha igyekszünk mindenkit elkerülni?

Ti mennyit tartanátok elfogadhatónak, zavarna ha a játszótéren odajönne egy gyerek a Tietekhez, aki 2 napja/2hete/2 hónapja még fertőzött volt? Hol a határ? A 2 nap nyilván nem biztonságos, a 2 hónap meg talán indokolatlan már.

Félnétek az ilyen emberektől, helytelenítenétek hogy használják a játszóteret vagy a parkot?

Gyerekprogram, bolt, bkv, másokkal találkozas persze nem jön szóba egyelőre.



2021. febr. 11. 14:25
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

6. Hivatalosan a karantén feloldásához az kelk hogy a tünetek kezdetétől elteljen 10 nap amiből az utolsó 3 tünetmentes. Mindenki a csaladban. Vagy várni kell amíg eljön 3 ilyen nap.

Ezentúl senki nem nézi, hogy az illető fertőz-e még.

De nem is tudom, hogy lehet kizárni, hogy valaki fertőz-e, még az aktív betegséget se zárja ki a negatív PCR.

Én azért nem örültem volna, ha valaki 1 nappal a karanten utan megjelenik a játszón vagy gyerekkel a boltba, de indokolatlannak tartanám mondjuk fél évre elzárni. Csak a határ nem tudom, hol van.

A gyerekeimnek minimál tüneteik voltak 2-3 napig, normál esetben azt se gondoltam volna az egyiknel, hogy beteg.

2021. febr. 11. 14:46
 12/25 A kérdező kommentje:
8. Igen autós kutyás setálás lesz nálunk is majd.
2021. febr. 11. 14:47
 13/25 anonim ***** válasza:
39%
Túlreagálod
2021. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

10. 21 nap? Itt 10-ig tart a karantén.


9. Ne haragudj de több orvos ismerősöm is mondja, hogy súlyos covidosoknál is negatív a pcr. Es van is rá példa a családban is.

2021. febr. 11. 14:50
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező! Akik ehhez értenek, hoztak erre szabályt. Ők eldöntötték hol a határ. Karantén feloldása után odamegy mindenki ahova akar. Nincs olyan, hogy türelmi idő. Nincs olyan, hogy határ.
2021. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
6. A tárgyakon tudtommal 72 órát van jelen. Mivel a 3 tünetmentes nap is feltérele a kiengedésnek, a tárgyaktól kevésbé fèlek.
2021. febr. 11. 14:51
 17/25 A kérdező kommentje:
15. Ismerem a szabályt, elég pontosan is, de nem azt kérdeztem, hanem hogy ki hogyan járt el, és olvasd el pl a 6-os válaszát.
2021. febr. 11. 14:53
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok, ápolónő, és voltam covidos. A 19. napon még pozitív lett a PCR tesztem, de a 21. napon mégis megkaptam a határozatot, hogy gyógyult vagyok, és mehetek dolgozni. Ahogy előttem írták, a már elhalt vírust is kimutatja a PCR.
2021. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Ja értem. De a sima embereknél, akik nem betegellátók, itthon ez a 10 nap a határ.

De ha Te védőruhában dolgozol, az is egy dolog.

A gyerekek a szájukból kivett kezükkel tapperelik egymast a játszón, illetve volt olyan hogy egy kislány egyszer csak a szájaban lévő kekszet tolta az enyém szàjàba.

Ha kiderült volna róla hogy tegnap karanténban volt még, azért nem mosolyogtam volna az anyjára.

Azért kérdezem, nem a szabályokat, amiket ismerek, jobban is mint az átlag, hanem hogy ki mit csinált. Nem szeretnék rossz helyzetbe kerülni, sem fertőzni sem konftontálódni, kisebb közösség jellegű városrészben élünk.

A gyerekorvos meg a háziorvos nyilván a jogszabályt mondja.

2021. febr. 11. 15:08
 20/25 anonim ***** válasza:
45%

"Magyarazni el ket ekkora gyereknek, hogy nem lehet még csak az ajtón kilépni sem, lehetetlen..."


Szeptember óta háromszor voltunk 5 és 1 éves gyerekekkel karanténban a 8. emeleti lakásunkba bezárva. A nagy tökéletesen értette, a kicsi alkalmazkodott. Ne csináljunk már ekkora tragédiát belőle.

2021. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!