Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Covid után mikor szocializálód...

Derjaderja kérdése:

Covid után mikor szocializálódtok?

Figyelt kérdés

Aki volt covidos, a karantén lejárta után mennyi idővel vitte ki az utcára illetve játszótérre a gyerekeket?

Picit, akinek nincs még suli, óvi, de maszkot sem tud viselni a kora miatt.

Mikortól elfogadható a játszóterezés, ha igyekszünk mindenkit elkerülni?

Ti mennyit tartanátok elfogadhatónak, zavarna ha a játszótéren odajönne egy gyerek a Tietekhez, aki 2 napja/2hete/2 hónapja még fertőzött volt? Hol a határ? A 2 nap nyilván nem biztonságos, a 2 hónap meg talán indokolatlan már.

Félnétek az ilyen emberektől, helytelenítenétek hogy használják a játszóteret vagy a parkot?

Gyerekprogram, bolt, bkv, másokkal találkozas persze nem jön szóba egyelőre.



2021. febr. 11. 14:25
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Igen az én 2 évesem már mondja. MAJD megyünk sétálni. Bár sztem csak engem ismétel.
2021. febr. 11. 15:56
 22/25 anonim ***** válasza:
82%

20!

Akkor nrktek gratulálni tudok! Hiper szuper fantasztikus gyerekeid vannak, egy marha fasza anyával/apával....


Csak tudod, nálunk az a "szokás" hogy az egész délutánt a szabadban töltjük, 2naponta mamához is járunk, jönnek velem a boltba, mindenhova.

A 2éves dackorszakos, elég durván...

Mi is társasházban lakunk, erkélyünk nincs, de mi csak a 3.on, emiatt biztos szarabbak is vagyunk mint ti...

Nehéz volt. Ha hiszed ha nem... kibszott nehéz.

7#

2021. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
16%

22, ezek szerint. A nagy nálam csak auti, a kicsi meg csak kezdi a dacot (márciusban lesz 2). A mamákat nem láttuk személyesen március óta (pont a covid miatt). Erkélyünk valóban van, 3*1 méter csoda. 😂

Azt viseli meg minden ilyen, aki eddig se tudott alkalmazkodni.

2021. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Szerintem ne veszekedjünk ezen.

Minket is elvileg megvisel mert nagy kijárók vagyunk, másrészt ha valaki benézne, azt latná, hogy jó kedvünk van. Csináltam pár új játékot meg új szokasokat is kitaláltunk pl skype-on babozoztunk az unokatesónak.

DE én azért most már kicsit lehangolt vagyok, és nagyon várom a kimenést.

A gyakorlati alkalmazkodas meg az érzések nem biztos hogy korrelálnak. És raadásul mindenki máshoz tud nehezen alkalmazkodni.

2021. febr. 11. 16:30
 25/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Sikerült beszélni a gyerekorvossal. Azt mondta, a karantén lejárta után 10 napot kell még várni, hogy elkezdhessenek a gyerekek mas gyerekekkel találkozni, játszózni, de akkor is vigyázni kell a távolságtartasra. Pl ne érintsenek meg nyálas kézzel közös tárgyakat, ne egyenek egy tányérból stb.

Gondolom a higiénét már betartó nagyobb gyerekekre más vonatkozik, de azt mondja, nem tudni meddig fertőznek, van ugye ez az elhúzódó pozitivitás ami 2 hónap is lehet, ennek a végén mar vsz elhalt vírusrészek vannaj csak, de nem tudni, ezen belül hol a határ.

Nem kérdeztem, hogy negatív pcr kiválthatná-e ezt az időszakot, nem akarok nekik pcr-t, mivel amúgy sem járnak még közösségbe, és azt megengedte az orvos, hogy autóval sétálni menjünk elhagyott helyekre, azzal meg kihúzzuk jövő hét végèig.

A kisfiam oltását is elhalasztják pár héttel az autoimmun cucc veszélye miatt.

2021. febr. 16. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!