Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Más is mindig nagyon izgul a...

Más is mindig nagyon izgul a baba oltása előtt?

Figyelt kérdés

Majdnem 6 hónapos a kislányom, sok oltáson túl vagyunk, de minden oltás előtt napokig nagyon ideges vagyok, rettegek a mellékhatásoktól (nem vagyok oltásellenes) meg ilyen megmagyarázhatatlan izgalom van bennem.


Most fog egyébként Bexero és Meningococcus oltást kapni egyszerre. Mind a kettőből a 2. adagot, de most még jobban izgulok, mert ezelőtt a Bexeroval együtt nem kapott más oltást.


Ti is izgultok ilyenkor?



2021. febr. 17. 12:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem, inkább örültem, hogy olyan anyagi helyzetben vagyunk, hogy egyáltalán esélye van megkapni mindet, főleg a Bexserot. A kanyarónak is nagyon örültem, mikor végre megkapta, akkor nyugodtam meg igazán.


Láza sosem volt az oltások után. A Bexserot követően lett egy kis piros pukli a lábán, az nehezen múlt el, de nem fájt neki, csak ott volt egy hónapon keresztül, aztán az is eltűnt.

Az influenza ellenit kapta meg decemberben, itt inkább azon aggódtam, nehogy pont ennél legyen láza (Murphy), mert másnap mikulásoztak az oviban, és már nagyon várta.

2021. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%
Igen, de én csak azért, mert nehezen viselem, hogy direkt fájdalmat okozunk neki. Az oltás maga megkönnyebbülés, a lázat pedig kezeljük.
2021. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem


Eszembe sem jut...elmondom a gyerekeknek, hogy mi lesz.. ennyi..


De a 2 évesem vérvételt is végigülte, nem kellett lefogni..csak megtartottam a kezét.


1 hét múlva pont megyünk.


7.


A lànyom 3-at is kapott egyben, covid előtt volt pont 18 hós.

Neisvac

Bàrányhimlő

Mmr

2021. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%
Én most a 15 hónapos MMR-től féltem nagyon. Eddig egyiktől sem volt semmi baja,de erről nagyon durva mellékhatásokat olvastam. Természetes,hogy a szülő aggódik,de az MMR ugye kötelező is,igy is úgy is meg kell kapnia,ha akarom ha nem.
2021. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
13 Nem KELL lefogni. Egyszerűen nálunk nem hajlandó máshogy beadni a doki. A 3 hósatis lefogják. 🤷 Csoda, hogy utálja a gyerek?
2021. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%
Nem izgulok. Tudom, hogy kell, mert ezzel védem meg súlyos betegségektől. Második gyerek, de az elsőnél sem izgultam túl. Nekem 1 hete kapta az első Bexerot együtt a Neisvac oltással, semmi gond nem volt.
2021. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%
Èn többek közt a lehetsèges mellèkhatàsok miatt sem oltattam. Nagyon fèlnèk, ha olyan orszàgban laknek, ahol ilyesmi kötelező, nem csak az előtte lèvő napokban.
2021. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem izgultam sem előtte, sem utána.

(egyiknek sem volt semmi "mellékhatása" egyik gyereknél sem, a nagyobb 7,5 éves)

2021. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Nemhogy nekem, a dokinak sem ment volna fel a zabszem oltás előtt.. Így is csúsztak 2 hónapot az oltásai a lányomnak, de a doki még akkor is félve oltotta be (betegen született a babám).

Konkrétan azt mondta a doki, hogy "vegyünk egy nagy levegőt, és oltsuk be..."

Nem volt benne senki biztos, milyen hatással lesz rá... Ez így nagyon rossz volt. Én azt hittem, megpusztulok az első oltáskor... Ne tudd meg.



Szerencsére csak a 18 hónapos oltásnak lett mellékhatása (betokosodott, hónapokig volt egy kisebb mandarin nagyságú göb a vállán a lányomnak).



A többi oltásnak csak láz volt a mellékhatása.

2021. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%
Lehet kérni, hogy egyszerre csak 1 oltást kapjon!
2021. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!