Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan "engedjem el" a covidot?

Hogyan "engedjem el" a covidot?

Figyelt kérdés

Amint teherbe estem az első babámmal bejött a covid és azóta is túlféltem őt, nem tudok nem azon rágódni, hogy mikor hol szedjük össze, visszük rá a babára (aki már 1 éves).


Születése után látta őt a szűk rokonság, ezután bezárkóztunk 3 hónapra, csak az udvaron látták a babát a rokonok, utána hónapokig csak maszkkal a házban. Most tavasztól látszólag "elengedtem", mindenki (család, barátok) maszk nélkül fogta őt (a puszilgatást azóta sem hagyom), játszott vele, azóta azért eljárunk itthonról, nyaralni is voltunk többszáz ember közé összezárva egy hotelbe, imádta a pici. Szüksége van neki arra, hogy ingerek érjék, nem is akarok újra bezárkózni, de állandóan agyalok, azóta is.


Régen sosem érdekelt, ha valaki beteg volt, közel mentem hozzá, ettem/ittam utána, sosem kézfertőtlenítőztem, 95%-ban el sem kaptam a betegségeket a körülöttem lévőktől.

A terhesség óta a mai napig még a telefonomat is lefertőtlenítem, ha valaki köhög egyet mellettem kb összerándulok, ha valaki a gyerek arcához közel teszi az arcát már feszültséget érzek belül, mielőtt találkozunk rokonokkal kérdezgetem őket, hogy nem-e betegek (képesek úgy jönni a gyerekhez, tapasztalat) stb... Ha valahol vagyunk, valakivel találkozunk, utána 1 hétig azon rágódom, hogy elkaptunk-e valamit... Utálom ezért magam és már a körülöttem lévők is kezdenek utálni. A legszebb az egészben, hogy tudom, hogy úgysem tudunk semmit kivédeni, úgy lettem tavaly covidos, hogy 2 helyen voltam csak, akkor is FFP2-es maszkban, most is a férjem hazahozott valami megfázós betegséget (pozitív gyorsteszt, negatív pcr), a baba is elkapta. Nem tudom kivédeni, mégis bezárkóztam megint 1 hete, mert a babának a betegség miatt 2 hetet csúszik az oltás és nem szeretném, hogy addig ismét elkapjon valamit. A rokonoknak is mondtam, hogy picit most ne jöjjenek. Ez már nagyon túlzás ugye? (Sétálni, szabadtérre megyünk azért, de pl plázába, postára) nem viszem.


Sosem hittem volna, hogy ilyen anyuka leszek, mindig azt hittem, hogy laza leszek. Lehet ha nem lenne a járvány más lennék, de akkor meg lehet találnék más aggodalmat...


Azért féltem túl a babát, mert attól tartok, hogy a szervezete rosszul reagál a covidra és komolyabb baja lehet (tudom, hogy elvileg a gyerekekre kevésbé veszélyes, de nem tudni tényleg kire hogy hat).


Ti, hogyan kezelitek ezt az egész covid helyzetet? Hogyan viszitek őt el bárhová is nyugodt szívvel? Hogy csináljátok, hogy lelkileg nem feszengtek?


Előre is köszönöm a tanácsokat/tapasztalatokat.



2021. okt. 1. 11:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Minél jobban túlfélted, annál kevésbé fog az immunrendszere müködni.

Természetesen olyan emberhez ne engedd, aki bizonyítottan beteg, de mindentöl és mindenkitöl elzárni csak ara jó, hoyg sem a fertözésekkel szemben nem alakul ki védekezés, sem szociálisan nem fejlödik rendesen, ami késöbb jóformán nem javítható, élete végéig hártánya lesz miatta.

2021. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Én azért próbálom nem túlfélteni, mert csak akkor lesz olyan bitang immunrendszere, mint neked, hogy sosem kaptál el semmit. Ez azért van, mert gyerekkorodban rengeteg betegséggel megküzdöttél. A lányom másfél éves, kétszer volt beteg, egy hétig, egyszer sem kaptam el tőle. Férjem múlt ősszel 10 napig volt lázas, azt sem kaptam el (mondjuk a lányom sem). Én nem féltem őt, mert így lesz erős az immunrendszere, hogy minél több emberrel, minél több helyre megyünk, minél több homokot eszik, minél több állatot simogat.

Próbálj erre gondolni, hogy ez neki edzés! A koronától meg ne féljetek, nem ő lesz az, akinek tragikus vêgkimenetelű lesz... Lehet, hogy most pont koronás a lányom, de senki sem tudja mert még az orvos sem fogadja, de nem is izgulok mert erős.


Remélem sikerült kicsit hatni rád :)

2021. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Igen, 1.! Nagyon jól leírtad. Ugyanezt gondolom én is, pont ezért visszük őt sok helyre (bár most egy 2-3 hétig igyekszünk csak szabadtérre vinni, így a betegség + a várható oltás miatt). Itt azzal van a gond, hogy csak látszólag engedtem el (már amennyire), lelkileg nem tudom.


Amikor a Balatonon önfeledtem pancsoltunk, körülöttünk rengeteg gyerekkel, akkor is csak arra gondoltam, hogy "Na most megnyalta az ujját, a vízbe sok gyerek belepisil, most akkor mit nyel be emiatt". A gondolataim ellenére hagytam őt, hagy élvezze a vizet és a gyerekek jelenlétét. A félelmeimet félretéve próbálom úgy nevelni őt, hogy szociálisan ne sérüljön.

2021. okt. 1. 11:55
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológus. Nem szégyen segítséget kérni, pláne hogy te is érzed magadon, hogy ez már nagyon sok, a gyerkőc hiába nem érzi annyira téged tesz tönkre a folyamatos aggódás. Ezt a szorongás egy jó szakemberrel helyre tudjátok tenni. Kívánom, hogy sikerüljön oldanod ezt a fajta félelmet, de ha nem megy kérj segítséget, hogy te se sérülj a sok szorongástól.
2021. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
2-es: Köszönöm, egyrészt igen, nagyok jókat mondtál! Másrészt ezektől a kijelentésektől, elkiabálásoktól mindig megijedek, mert sosem tudni, hogy kire mi hogy hat és ilyenkor, ha valaki ilyesmit mondd, hogy "Tuti nem lesz baj", még jobban megijedek, mert félek, hogy "elkiabálja". Nekem rengetegszer volt ilyen. Akárhányszor életem során pozitívan álltam valamihez, mindig csalódtam. Sajna sokan gondolták már úgy, hogy nem lehet baj, de ezt nem tudhatjuk biztosra még egy makk egészséges embernél sem (nem csak a covid terén). Egyébként igen, engem másképp neveltek, mindenhol játszottam, megharaptam a kutyát, senki nem kergetett kézfertőtlenítéssel.🙂 A mai napig még bárányhimlős sem voltam (kopp-kopp), pedig direkt bárányhimlős gyerekekhez hordott anya, a két kistesóm is volt, akikkel egy házban éltem. Unokatesómék a covid előtt is antibakterizálták még az alkarjukar is, mégis állandóan betegek. Szóval nagyon jókat írtok, mert tényleg így van, csak lelkileg nem vagyok elég bátor ahhoz, hogy úgy is viselkedjek.
2021. okt. 1. 12:05
 6/37 anonim ***** válasza:
50%
Én beoltattam magam, ami átadódik az anyatejjel( mármint az adódik át ami védi és nem a vírus). Így legalább van egy kis biztonságérzetem. Ráadásul az én babám csak 2 hetes, mégis mindenki láthatta ( távolról, érintkezés nélkül).plusz nálunk mindenki be van oltva és a betegség legkisebb jelere, önként nem jönnek babázni. Ez is segítség.
2021. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%

Pszichológust javasolnék én is. Hidd el, nem te leszel az első, aki a covid helyzet miatt megy.

Nekem egyébként lassan 13 hónapos a lányom és van mellette egy 9 éves, iskolás fiam is. Nem féltem túl a kicsit pedig gondolhatod, hogy a nagy hazahozza a betegségeket, ráadásul a férjem egy 1800 fős gyár egyik vezetője, nem kevés emberrel találkozik, kivédhetetlen a betegség. Legutóbb a fiam 2 hetet volt itthon, a kicsi is elkapta, de csak az orra folyt 1 hétig. Nem pánikoltam, szívtam az orrát, kapta a vitaminokat és szépen meggyógyult, ahogy a nagy is. Ez már a harmadik ilyen orrfolyásos betegsége volt (mindig a fiam hozza haza), de legalább edződik az imunrendszere. Ma délelőtt például apukámékkal volt piacozni, boltban, itt-ott. Vigyék csak, kellenek az ingerek, az emberek, én is viszem magammal mindenhová szinte, járunk kirándulni, bevásárolni, nagyszülőkhöz stb.

Nem mindenki kezeli ezt ugyanúgy, amivel nincs is baj, de idővel a gyerek fejlődésének rovására fog menni a félelmed, ráadásul ez így neked is nagyon rossz lehet, ezért javasolnék neked szakembert.

2021. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
45%

Amint teherbe estem az első babámmal bejött a covid és azóta is túlféltem őt, nem tudok nem azon rágódni, hogy mikor hol szedjük össze, visszük rá a babára (aki már 1 éves).


A covid csak egy nátha nem egy bubópestis, nem kell tőle rettegni. Akármit is mondjanak e médiába.


Ha mégis elkapod szedjél 2x vitamint, sok gyömbéres mézes citromos gyógytea (ha van tüdőfű) fenyőrügyszirup. Én igy kezeltem semmi extra nem volt.

2021. okt. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
65%

Na ez van mikor non-stop nyomatják a félelemkeltést :(

Mi elkaptuk. A kicsi 10 hónapos volt,a nagy 9 éves még az orruk se folyt...

2021. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%
Embere válogatja, nekem 3 ismerősöm halt bele, ebből egy fiatal volt. Nyugdíjas barátom meg simán kihordta. Genetika függő hogy ki hogy állja a covidot.
2021. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!