Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan "engedjem el" a covidot?

Hogyan "engedjem el" a covidot?

Figyelt kérdés

Amint teherbe estem az első babámmal bejött a covid és azóta is túlféltem őt, nem tudok nem azon rágódni, hogy mikor hol szedjük össze, visszük rá a babára (aki már 1 éves).


Születése után látta őt a szűk rokonság, ezután bezárkóztunk 3 hónapra, csak az udvaron látták a babát a rokonok, utána hónapokig csak maszkkal a házban. Most tavasztól látszólag "elengedtem", mindenki (család, barátok) maszk nélkül fogta őt (a puszilgatást azóta sem hagyom), játszott vele, azóta azért eljárunk itthonról, nyaralni is voltunk többszáz ember közé összezárva egy hotelbe, imádta a pici. Szüksége van neki arra, hogy ingerek érjék, nem is akarok újra bezárkózni, de állandóan agyalok, azóta is.


Régen sosem érdekelt, ha valaki beteg volt, közel mentem hozzá, ettem/ittam utána, sosem kézfertőtlenítőztem, 95%-ban el sem kaptam a betegségeket a körülöttem lévőktől.

A terhesség óta a mai napig még a telefonomat is lefertőtlenítem, ha valaki köhög egyet mellettem kb összerándulok, ha valaki a gyerek arcához közel teszi az arcát már feszültséget érzek belül, mielőtt találkozunk rokonokkal kérdezgetem őket, hogy nem-e betegek (képesek úgy jönni a gyerekhez, tapasztalat) stb... Ha valahol vagyunk, valakivel találkozunk, utána 1 hétig azon rágódom, hogy elkaptunk-e valamit... Utálom ezért magam és már a körülöttem lévők is kezdenek utálni. A legszebb az egészben, hogy tudom, hogy úgysem tudunk semmit kivédeni, úgy lettem tavaly covidos, hogy 2 helyen voltam csak, akkor is FFP2-es maszkban, most is a férjem hazahozott valami megfázós betegséget (pozitív gyorsteszt, negatív pcr), a baba is elkapta. Nem tudom kivédeni, mégis bezárkóztam megint 1 hete, mert a babának a betegség miatt 2 hetet csúszik az oltás és nem szeretném, hogy addig ismét elkapjon valamit. A rokonoknak is mondtam, hogy picit most ne jöjjenek. Ez már nagyon túlzás ugye? (Sétálni, szabadtérre megyünk azért, de pl plázába, postára) nem viszem.


Sosem hittem volna, hogy ilyen anyuka leszek, mindig azt hittem, hogy laza leszek. Lehet ha nem lenne a járvány más lennék, de akkor meg lehet találnék más aggodalmat...


Azért féltem túl a babát, mert attól tartok, hogy a szervezete rosszul reagál a covidra és komolyabb baja lehet (tudom, hogy elvileg a gyerekekre kevésbé veszélyes, de nem tudni tényleg kire hogy hat).


Ti, hogyan kezelitek ezt az egész covid helyzetet? Hogyan viszitek őt el bárhová is nyugodt szívvel? Hogy csináljátok, hogy lelkileg nem feszengtek?


Előre is köszönöm a tanácsokat/tapasztalatokat.



2021. okt. 1. 11:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
61%
Így van, kedves kérdező. Egyébként mi sem vagyunk oltva, és egyelőre nem is leszünk többek közt az említett személyes negatív tapasztalatok miatt. (Covidon is átestek ismerősök, rokonok közül jó páran, de például hasonló negatív dolgot ott nem tapasztaltam, nagyjából náthaszerű volt mindenkinél vagy ilyen "2 napos influenza"-jellegű. Szóval nálunk több szól egyelőre az oltatlanság mellett. Nem beszélve, hogy napi szinten tömegközlekedem zsúfoltabbnál zsúfoltabb járatokon a fővárosban (horror milyen tömeg van), és mégis itt vagyok, hogy lekopgjam, semmi bajom nem volt eddig, pedig lehetőségem lett volna rá bőven...
2021. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
72%
Mivel nálunk home office sem volt (utolsó voltam)
2021. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és hogy ki mennyire fertőz... Az oltott is ugyanúgy fertőz, mint az oltatlan sajnos. Szomszédom kórházban dolgozik ápolóként, náluk kb. egyforma arányban vannak bent oltottak és oltatlanok, sőt, a múlt héten több volt valamivel az oltott beteg, mint az oltatlan. Ha valami, ez biztos infó... Neki hiszek inkább, mint a propaganda médiának (mondom ezt úgy, hogy alapvetően nem vagyok egy baloldali lelkületű ember).
2021. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
53%

Van ismerősöm nekem is aki elkapta nem egy.Egyik 60 éves és tüdőgyulladása lett és kikezelték a kórházban és azóta Hálisten jól van.Másik már 70 feletti 2 kínai oltás után kapta el a feleségétől aki nem volt oltva.

Az oltott idős ismerősöm jobban megviselte mint az oltatlan feleségét aki szintén 70 feletti.Neki annyi volt mint egy nátha.Azóta mindketten jól vannak.Feleség oltatott e utána azt nem tudom és nem is lényeg.

Másik ismerős 30-as korosztály vagyis házaspár szintén elkapták és nátha szerű tünetekkel túl lettek rajta.Jól vannak ők is

Szomszédom édesapja nagyon benyelte de ő dohányzott évtizedek óta azt azért hozzáteszem és a Covid mint tudjuk a tüdőt támadja leginkább szóval lényeg a lényeg hogy kórházba került és ő is 70 feletti emberke de szerencsére ő is túlélte.Az már más kérdés hogy azóta otthonban van mert ott jobban gondját tudják viselni de él.

Covid halottat nem ismerek

2021. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
62%

23-as El is hiszem.Tudod miért?Mert ha több oltatlan lenne kórházban mint oltott akkor tele volna vele a propaganda média hidd el hogy ez volna a vesszőparipájuk hogy mindenki oltasson!

Lehet azt mondani hogy arányaiban több is az oltott de akkor is hogy kerül kórházba ha állítólag attól véd meg az oltás,nem?

Előtte az volt hogy kevésbé fertőznek és kevésbé is kapják el blablabla

Mese habbal

Izrael,Egyesült Királyság

2021. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
64%

Az ahogy bánnak egy oltatlan emberrel pedig kritikán aluli undorító emberiség ellenes dolog.Megkaptam én is....Vittem majd 20 000 Ft-ért NEGATÍV pcr tesztet és akkor is belém álltak hogy miért nem vagyok beoltva,talán én nem félek a Covidtól??!!

Szerintem míg viszem a tesztet ami negatív addig csendben kellene maradni és nem marakodni értelmetlenül,ennyi.Magánügy az meg a másik.

Ingyen kellene hogy legyen a teszt minden magyar állampolgárnak mikor szükséges szerintem dehát ezzel is azt akarják elérni hogy inkább oltass mert akkor nem kell perkálni a tesztért.Ami szintén nonszensz mert az oltott is be tudja vinni a fertőzést és akkor mi van?Kisnyúl?

Látszat az egész.Akinek ez nem esik le az nem tudom hol él.

Úgy volt hogy minden be lesz zárva nyáron is ha nem oltatsz,erre mit ad Isten?Elkezdtek nyitni és a kutyát nem érdekelte a védettségi kártya

2021. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
79%

#25 és 26: na ez az! Ha negatív a tesztem, azt jelenti, EGÉSZSÉGES vagyok, tehát nyilván nem fertőzök, és mégis komolyan TŐLEM kell félni, csak mert OLTATLAN vagyok??

Tehát 2021-re elértük ezt: "Úristen, Te egészséges vagy? Menj innen a közelemből!"

Egyszerűen nonszensz. Az emberiség tényleg megérett a pusztulásra...

2021. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
70%

Így van!Mondom hogy megkaptam...Eléggé kiakadtam de mivel nem akartam vitát mert nem voltam abban a helyzetben és lehet hogy még mennem kell oda így szó nélkül elviseltem a bszogatást.Idáig jutottunk hogy aki egészséges az potenciálisan veszélyes egyed XD

Nem tudom mikor lesz vége de már nagyon unom.Ja és arról hogy eü-s embereknek kötelező én nem tehetek.Mert ezt is megkaptam hogy nekik bezzeg kötelező volt...Nem velem kell ezt megvitatni hanem a kedves kormánnyal

#25,26

2021. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
67%
Csak azt nem értem, hogy a 27-es válaszom miért lett lepontozva? Mert ez egy tény, szerintem ezzel azért kb. mindenki egyetérthet, ha nem, akkor fejtse már ki valaki, miért nem ért egyet vele.
2021. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
80%

Enyémek is le lettek XD

Szerinted engem mennyire érdekel?😁

Mindenki úgy pontozgat ahogy akar

Az igazság akkor igazság marad

Te se törődj vele

2021. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!