Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan "engedjem el" a covidot?

Hogyan "engedjem el" a covidot?

Figyelt kérdés

Amint teherbe estem az első babámmal bejött a covid és azóta is túlféltem őt, nem tudok nem azon rágódni, hogy mikor hol szedjük össze, visszük rá a babára (aki már 1 éves).


Születése után látta őt a szűk rokonság, ezután bezárkóztunk 3 hónapra, csak az udvaron látták a babát a rokonok, utána hónapokig csak maszkkal a házban. Most tavasztól látszólag "elengedtem", mindenki (család, barátok) maszk nélkül fogta őt (a puszilgatást azóta sem hagyom), játszott vele, azóta azért eljárunk itthonról, nyaralni is voltunk többszáz ember közé összezárva egy hotelbe, imádta a pici. Szüksége van neki arra, hogy ingerek érjék, nem is akarok újra bezárkózni, de állandóan agyalok, azóta is.


Régen sosem érdekelt, ha valaki beteg volt, közel mentem hozzá, ettem/ittam utána, sosem kézfertőtlenítőztem, 95%-ban el sem kaptam a betegségeket a körülöttem lévőktől.

A terhesség óta a mai napig még a telefonomat is lefertőtlenítem, ha valaki köhög egyet mellettem kb összerándulok, ha valaki a gyerek arcához közel teszi az arcát már feszültséget érzek belül, mielőtt találkozunk rokonokkal kérdezgetem őket, hogy nem-e betegek (képesek úgy jönni a gyerekhez, tapasztalat) stb... Ha valahol vagyunk, valakivel találkozunk, utána 1 hétig azon rágódom, hogy elkaptunk-e valamit... Utálom ezért magam és már a körülöttem lévők is kezdenek utálni. A legszebb az egészben, hogy tudom, hogy úgysem tudunk semmit kivédeni, úgy lettem tavaly covidos, hogy 2 helyen voltam csak, akkor is FFP2-es maszkban, most is a férjem hazahozott valami megfázós betegséget (pozitív gyorsteszt, negatív pcr), a baba is elkapta. Nem tudom kivédeni, mégis bezárkóztam megint 1 hete, mert a babának a betegség miatt 2 hetet csúszik az oltás és nem szeretném, hogy addig ismét elkapjon valamit. A rokonoknak is mondtam, hogy picit most ne jöjjenek. Ez már nagyon túlzás ugye? (Sétálni, szabadtérre megyünk azért, de pl plázába, postára) nem viszem.


Sosem hittem volna, hogy ilyen anyuka leszek, mindig azt hittem, hogy laza leszek. Lehet ha nem lenne a járvány más lennék, de akkor meg lehet találnék más aggodalmat...


Azért féltem túl a babát, mert attól tartok, hogy a szervezete rosszul reagál a covidra és komolyabb baja lehet (tudom, hogy elvileg a gyerekekre kevésbé veszélyes, de nem tudni tényleg kire hogy hat).


Ti, hogyan kezelitek ezt az egész covid helyzetet? Hogyan viszitek őt el bárhová is nyugodt szívvel? Hogy csináljátok, hogy lelkileg nem feszengtek?


Előre is köszönöm a tanácsokat/tapasztalatokat.



2021. okt. 1. 11:41
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
52%

Igen aki nem a covidizmust az új vallást az le van pontozgatva mintha számítana bárkinek hogy hány % a válasz

Komoly mint az oviban csak akkor még cuki ez a dolog

Bizonyos kor után meg nevetséges

#30

2021. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
80%
Én azért pontoztam le az utolsó jópár választ, mert a kérdés nem arról szólt, hogy ki hisz vagy nem hisz a covidban, ki oltatja magát ki nem és ezért hogy bánnak vele. Szíve joga mindenkinek hogy oltat vagy nem, de ez nem ide tartozik.
2021. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van 32-es!Ez nem az a kérdés.Elvittük más irányba

#30,31

2021. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ha te már elkaptad a covidot és a baba is megszületett már akkor, szinte biztos, hogy ő is elkapta, nem szokott súlyos lefolyású lenne gyerekeknél a covid. Gondolj arra, hogy más betegség is ritka esetben súlyossá válhat, influenza, bárányhimlő pl. A covid felnőtteknél és időseknél válhat súlyossá.
2021. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
19%

Lepontozgattam én is sok választ, mert nem a kérdésre válaszolt és így nem is hasznos.

Oltás vs nem oltás nem volt kérdés és az mindenki magánügye.

2021. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon unatkozhatsz
2021. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
56%

Kedves kérdező!


Ezt a kérdést kb. szó szerint én is feltehettem volna. A babánk kora is stimmel.

Nálunk csak annyi a különbség, hogy itt amikor jöttek a rokonok, akkor gátlástalanul ment apósom részéről a pici arcába köpködése ( egy bugyuta játék során a levegőt kipuffogtatva ütögeti ki a saját arcából a baba kezével). A maszkot hagytam levenni, mert úgy gondolom, hogy kb. Semmit nem ér...

200 volt a vérnyomásom... utána kitéptem az öléből a gyermekem amikor közeledett hozzá.

Azóta lazább vagyok, mi is voltunk kirándulni stb. Éttermekbe is szoktunk járni, szívom én is magamba az életet, amíg nem jön megint a börtön.

2021. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!