Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha lehet majd 12 éven aluliaka...

Ha lehet majd 12 éven aluliakat is oltatni,te beoltatod? Megindokolod?

Figyelt kérdés
2021. nov. 10. 17:49
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
37%

Nem

Magunknak se, neki pláne nem.

2021. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
45%
Nem oltatnám. Magamat sem. Mégis minek ? Ugyanúgy fertőz egy beoltott is, illetve a covid is kiütheti ugyanúgy. Munkahelyemre már egy csomó oltott betelefonált, hogy borzasztó rosszul van, nem tud jönni. Egyik rokon kórházba került, mert folyton összeesett. Mi a francnak oltassam be magam, főleg a gyereket, ha ennyire nem garancia semmire ? Ugyanúgy szerencse és immunrendszer kérdése az oltás hatásossága, mint a covid. Csak a covid után legalább biztos van ellenanyag. Nekem például több ezerrel több, mint az oltott ismerősöknek. Leteszteltük laborban. Engem nem érdekel ki mit szól hozzá, kinek tetszik és kinek nem, majd akkor leszek oltva, ha látom értelmét. Majd amikor nem lottónak tűnik, hanem egyértelműen használ.
2021. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
59%

Amint lehet, viszem oltásra, bár az még beletelik egy kis időbe, most lesz csak másfél éves. De minden oltást beadatok neki, ami csak korának megfelelően elérhető, kötelező és ajánlott oltást is, akkor pont ezt miért hagynám ki?


Magunknak is beadattam, jövő héten kapjuk a 3. szurit. Semmi bajunk nincs. Cserébe már többször is volt közvetlen kontaktunk (utólag) igazolt covidossal, és mi mindig mentünk egyből tesztelni magunkat, mindig negatív eredménnyel. Innentől kezdve nekem nem is kérdés, hogy adom a gyereknek is. Tök nem érdekel, ha ő vagy mi fertőzünk, ez annak probléma csak, aki nincs beoltva, ő meg maga döntött így, akármiért is, nekem meg ez ad biztonságérzetet, mert úgy tapasztalom, hogy minket igenis véd a vakcina.

Hosszú távú hatásoktól nem félek, mert nem vagyok tökkelütött és tisztában vagyok vele, hogyan tud meg nem tud működni egy oltás.

2021. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
58%
Én nagyon örülnék, ha már a fiamat is lehetne. 2 éves lesz. Én nagyon várom a hiteles forrásokat amivel valaki bebizonyítja, hogy mennyire veszélyes volt eddig bármelyik oltás. Merthogy eddig semmi ilyet nem találtam. Holott fikázták a HPV a bárányhimlő és így általában az összes oltást amit valaha feltaláltak. De valahogy eddig az összes csak segített. Nem ártott. És igen vannak mellékhatások sajnos. Minden gyógyszernek is vannak. Azoknak is, amiket az kap, aki covidos lesz oltva vagy oltatlanul. Sajnos sok családtagom lett covidos mielőtt elérhető lett az oltás. Majdnem mind legalább egy éve szenved a poszt covidtol. Az is akinek csak egy nátha volt.
2021. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen igen, ahogyan mi is felvettük mindhármat.
2021. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
61%

Igen, pontosan úgy, ahogy minden másra is beoltattuk őket.


De azért komolyak, akik felnőttként magukat sem oltatják be. Az oltástól félnek, de attól nem, hogy a kovid mit okozhat. Barátnőm tavaly kapta el, még nyáron is azt nyögte. Apósomnak folyadék keletkezett a tüdejében, majdnem kórházba kellett vinni. De persze, inkább a kovid.


Persze a párizsi, a virsli, az instant levesek továbbra is berepülnek majd a bevásárló kocsikba, ott nem számít, hogy azt se tudjuk, mi van benne.

2021. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
39%
Be lehet lépni az oltáskárosultak csoportjába aztán olvasgatni. Kicsit többen irogatnak oda mint az algopirin és virslikárosultakhoz.
2021. nov. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
A legtöbb ember csak mindent erre fog szerintem. Nekem 1 olyan ismerősöm sincs akinek baja lenne az oltástól, vagy oltás mellett kórházba került volna,meghalt volna stb.
2021. nov. 11. 06:49
 19/35 anonim válasza:
31%
A sok oltás ellenes akkor fog nagyot koppanni, ha már késő lenne beadatni az oltást idővel és néznének nagyokat, hogy az oltatlanok halálozási száma rettenetesen megugrik/megugorna. Na, akkor okosok mit mondanátok ? Az egész családfátok kipusztul a saját birka döntésetek miatt :( Igen, látnátok, ahogy a gyermekeitek sorra meghalnak és utána Ti is. Akkor hogyan fogtok elszámolni a lelkiismeretetekkel ? Ugyanez fordítva is lehet, igen. De az "oltós pártiak" valamit tettek az ügyben és nem hiszem, hogy olyan béna lenne a MAI orvostudomány, hogy egy ilyen oltást engedélyezne, ha kicsit is fennállna a veszélye az ERŐS immunosok halálozásnak. Igen, haltak bele az oltásba sokan, de ki tudja, ha nem oltották volna Őket és megkapják a covidot, akkor is nagy eséllyel belehaltak volna az oltatlanságba, mivel messze az átlag alatt van/volt az immunrendszerük erőssége...
2021. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
44%

Uristen ennyi elmebeteget még mindig...az oltás elpusztította az agyatok? Érdekes 2 éve nem kaptam el, úgy hogy Budapesten élek, dolgozok, tömegközlekedek jobbra balra..akkor minek oltassam magam?

Voltam a 2 év alatt 2-3× beteg, semmi extra, egyszer a szaglásom is elment, de kb semmi bajom nem volt. Nem rettegek a haláltól..

De ha olyan jó lenne a vakcina akkor már 6 millió oltott meg csomó átesett mellett már az egésznek vége lenne nem? De ennyi oltásfüggő mellett sosem lesz vége, köszönjük hogy támogatjátok ezt az elmebetrg világot, menjetek és oltassátok be magatokat 15x, hátha hat...

Ennyi bolond hihetetlen, hogy van.

Amúgy észrevettem, hogy a tanult értelmeségi réteg nem akarja beadatni, 2 cégnek dolgozok, elég magas szintű képzett emberek a directorok, mindenhol ellenzi a vezetőség, sehol nincsenek beoltva a vezetőség, általában a butább gondolom irányíthatóbb réteg rohan mert elhiszi amit a tv mond, mi magasan képzett jól élő réteg nem vagyunk befolyásolhatóak könnyen.

2021. nov. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!