Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha lehet majd 12 éven aluliaka...

Ha lehet majd 12 éven aluliakat is oltatni,te beoltatod? Megindokolod?

Figyelt kérdés
2021. nov. 10. 17:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
24%

#18

Nekem meg van, több is

A legjobb barátnőm 2 oltást kapott, Modernát, covidos állítólag, 3 hetet feküdt otthon, már mentőt akart hívni olyan rosszul volt.

Egy baraT

2021. nov. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi elküldte.


Egy barátnőmnek pl megzavarodott a mentruációja azóta, hol megjön hol nem, a sógórnőmnek meg teljesen leállt. (Mind a ketten kínait kaptak)


Kínait kapott főnököm tavasszal ahogy megkapta másnaptól 3 hónapig szarul volt utána, annyira beteg lett, hogy végül fel is mondott a munkahelyen, mert hónapokig beteg volt és utána is úgy érezte nincs jól, megtehette (jól kereső férj) és ezután még elment a 2. oltásra is amúgy...na ez a betegség, agybaj a neve..

2021. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
59%

#22 a kínai oltás pont, hogy a hagyományos technológiával készült, amit már kb 200 éve használnak, szóval azon rugózni, hogy ez az oltás kísérleti lenne, elég csúnya.


#20 bocs, mi is budapesti értelmiségi és jómódú rétegben mozgunk, nálunk valahogy pont, hogy mindenki beadatta. Mi sem kaptuk el (eddig), de autóbalesetünk sem volt még soha, mégis mindig bekötöm a biztonsági övet. Lehet, hogy akkor is belehalok, ha be vagyok kötve, de ha van esély, hogy segítsen, akkor direkt miért tagadnám meg magamtól? Ártani meg kb pont annyira ártalmas az oltás, mint a biztonsági öv "felesleges" bekötése. Én pl nem nézek tévét, viszont tanulmányokat szívesen olvasok. Ha van tudományos forrása bárkinek, amiben azt bizonyítják, hogy mennyire káros az oltás, szeretettel várom a linkjét. De többet olvastam arról, hogy pontosan hogyan működik és milyen hatásokat várhatok tőle, hogy ezt reálisnak tartsam.

2021. nov. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
51%
Kedves 20-as : szakközépiskolai végzettségem van, TV-t sosem nézek, utálom a reklámokat, neten olvasgatok, szerzek infót (van némi élettapasztalatom 50+ -al) és csak annyit mondok : aki akarja oltassa magát, aki akarja az meg nem. Mindenkinek a saját joga ezt eldönteni, bár most meg lesz húzva a "szíj" állítólag, mert aki nincs beoltva, az repülni fog a munkahelyéről, de semmi nem biztos. Az oltás kártyát is sok helyen kérik majd megint, akinek nincs : mehet a levesbe. Azt viszont az oltásellenesek SOHA ne feledjék el, hogy a gyerekük felett Ők döntenek !!! Aki oltás ellenes, az a gyermekét sem fogja beoltatni és lehet, hogy a gyermek ezt jól megszívja majd. Lehet, hogy a döntéshoző már rég nem él és a gyermek azért hal meg jóval hamarabb, mert nem kapta meg az oltást...Szóval nagyon nehéz ezt a döntést "okosan" meghozni, talán nem is lehet, mivel nem látunk a jövőbe, ezért nem is tudjuk ma mi lenne a jó megoldás. 100 év múlva, ide visszatekintve már talán le lehet majd vonni az utókornak a tanulságot mi lett volna jobb : oltani , vagy sem. De ezt ma még messze nem lehet tudni. Még valami : sokan vannak akik úgy érzik ( kommenteket olvasva), hogy segített nekik, hogy beoltatták magukat és sokan vélik úgy, hogy halálba küldték azokat, akiket beoltottak. Sokan nem oltatják be magukat és verik a mellüket, hogy nekik semmi bajuk így, oltás nélkül sem : rendben van, de nagy eséllyel ezek a személyek az oltással sem ütötték volna ki magukat, mert elég erős az immunrendszerük.Itt azokat szivatják meg az oltásellenesek, akik az erős immunrendszerű "halhatatlanokra" hallgatva nem oltatják be magukat és ebbe halnak bele. Ezeknek mit mondanál ? ( Tudom ez csak utólag derülne ki és halottal ugye nehéz lehet beszélgetni...) Ezt is mérlegelitek, amikor az oltás ellen ágáltok és mindenkivel el akarjátok hitetni, hogy az oltás ördögtől való ?
2021. nov. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
71%
Én senkivel sem akarom elhitetni. Ezzel szemben undorító propaganda folyik mindenhonnan, hogy oltsam be magam. Fenyegetés, zsarolások, és a fanatikus oltáspártiak próbálják lenyomni az ember torkán, hogy semmi baj sincs azzal, hogy egy kísérleti vakcinával beoltunk mindenkit, és tudomást sem veszünk a rengeteg oltáskárosultról, oltás utáni halottról. Sosem fogsz hiteles információt hallani sem politikustól, sem orvostól. Mindenki higyjen annak, amit lát a környezetében. Én annak alapján, amit tapasztaltam, biztos hogy soha nem oltatnám be magam, a gyeremeket meg főleg nem. Elfogadom ha valaki oltat, fordítva ez nem történik meg sajnos.
2021. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Én meg pont azt latom,hogy az ertelmiségi réteg oltat.Rengeteg buta, tanulatlan ismerősöm van aki pedig virológusnak hiszi magát.
2021. nov. 11. 11:07
 27/35 anonim ***** válasza:
54%
Nem fogjuk oltatni a gyerekeket. Mi mindketten kaptunk 2 oltást, férjem szputnyikot, semmi baja, én kínait. A második oltás óta kihullott a hajam fele, és több tartósan megnagyobodott nyirokcsomóm maradt. Ezek után én már annyira nem merek oltatni, a harmadikat se veszem fel, pedig oltáspárti voltam.
2021. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
45%
Kevesen de egyre többen vannak akik megkaptak és vállalják a hibát mások figyelmeztetésére. Tiktok Watch facebook csoportok teli oltópontos gyors halál es lebénulos videókkal . Keresni kell , magam talalok rá aztán a automatikus ajanló kinál sok sok ledöbbentő anyagot .
2021. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
64%
Egyébként látom, még mindig M.o.-gon vagyunk, ahol a legtöbb embernek világít a negró a szájában, amikor találkozik egy ilyen helyzettel és nem tudja kezelni. Miért van az, hogy a magyaroknak szidni kell minden olyat, amit ha elfogadna, esetleg jobb lenne ? Mindig az a "menő" ebben az országban, aki szembe úszik az árral, adót csal stb. stb. Ez egy beteg dolog : szidni kell mindig az adott hatalmon lévő kormányt, (mindegy kit) ne oltassatok, mert meghaltok és még chipet is tesznek belétek az oltással stb. stb. Borzasztó :( Eltelt már sok évtized, ami alatt azért már okosodhattunk volna, de még mindig nagy a baj a fejekben, mert nem látunk az orrunknál tovább. ( Tisztelet a kivételnek, de ugye sok lúd disznót győz...) Akár tetszik, akár nem, Magyarország még mindig a sötét középkorban van, agyilag, összefogásilag, értelmileg, sajnos :( Egy egész ország olyan dolgokkal foglalkozik/zott, minthogy mi van Győzikével, meg miért szűnt meg a Mónika Show, stb. stb. Borzasztó. Oké, nem kell mindenkinek agysebésznek lenni, de mostanában ( 1,5 éve) egy általános iskolában dolgozom és rengeteget vagyok együtt alsós és elég sokat felsős gyermekekkel és leckét segítek nekik megoldani, (többek között) vagyis "tanulunk". De amikor ott van (véletlenszerűenen) 8-10 db 5.-es (!) gyermek mellettem és megkérdezem , mennyi a 7x8, mert kell a feladathoz és 2 perc elteltével valamelyik "okos" beüti a telefon számológépébe, na ilyenkor szeretnék sírva fakadni : (szorzótábla 2.-os anyag) mi lesz ebben az országban 50 év múlva ? Ugyan ez van a felnőtteknél pl. egy ilyen oltásos "bulinál", csak itt nem lehet telefonos segítséget kérni :) De mivel az a "menő" , ha szidjuk azt ami éppen van, nos, akkor ebből kiindulva legyünk oltásellenesek ! Mert menő ! Pedig ugye nagyon sok ember, csak a többiek megvezetése miatt lesz oltásellenes, mert fogalmuk sincs az egész dologról, nem olvasnak utána, (negrósok) dehát itt az a menő, aki szid valamit és ellene ágál. Gratulálok ! Magyarország "jól" teljesít ! ) ( Már megint....)
2021. nov. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
9%
Olasz, francia, stb helyeken is tüntetések vannak ellene. Ne hazudozzál már itt össze vissza.
2021. nov. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!