Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Otthon tartanátok még egy...

Otthon tartanátok még egy napot diétázni?

Figyelt kérdés
Szombaton este a lányom kihányta az ebédjét, egyértelműen elcsapta a gyomrát vele, nem vírus, hiszen azóta nincs semmi baja (se láz, se hányás, se hasmenés). Most ilyen kis ropikat, perecet adok neki és pár korty vizeket (nem éhes). Úgy gondoltam, hogy ma kímélő kaját kap. Ti vinnétek holnap oviba így? Elég neki egy nap "kímélő, diétás" étkezés?
nov. 26. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Én otthon tartanám a biztonság kedvéért.
nov. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Mit ebédelt, amitől rosszul lett-a család többi tagja ugyanazt ette?

Este hányta ki, amit délben megevett? -ez akár vmi enyhe fertőzés is lehet.

És azóta teljesen jól van, csak nincs étvágya, jól értem? Jó a közérzete?

nov. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Borsófőzelék volt az ebéd, sajnos nem rágta meg egyáltalán, egyben kijött az összes borsó, szóval valószínűleg így nem tudta megemészteni. Mi meg ugye megrágjuk. :D


Étvágya lenne, most kapott egy kekszet, issza a vizet kortyonként, igazából én óvatoskodom. Nem merek rögtön neki rendes ételt adni.

nov. 26. 09:41
 4/17 A kérdező kommentje:
(úgy értettem,hogy nem éhes, hogy nem éheztetem a gyereket a pereccel, hanem rendes kaját amúgy sem kér most, de a kekszet bezzeg enné :)
nov. 26. 09:43
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Uh, hát az simán okozhatta. Ilyen picikéknél a borsó héj, vagy nyers zöldség még eleve nehezen emésztődik.

Szerintem egy napot még simán otthon lehet, ha neked nem gáz a melóhelyen. Jobbulást.

nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát sajnos megint hányt :( szóval mégis valami fertőzés lesz... De érdekes, mert közben semmi baja nincsen, csak egyszer csak kijött minden, azóta megint OK 🤷🏼‍♀️ tapasztaltabb anyukák, milyen időközönként kéne kortyoltatni, hogy ne jöjjön ki minden? :(
nov. 26. 11:05
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a jó, ha nem vizet, teát stb. adnál neki, hanem direkt erre a célra való rehidráló folyadékot. Ebben olyan arányban vannak a cukor, só, ionok stb., hogy könnyebben felszívódik és csökkenti a hányások számát. Ami nekünk van itthon az azt írja, hogy: kanalanként, 5-10 percenként kell adni, és ha így nem hány, akkor óvatosan lehet egyre többet adni a mennyiséget. Az első 3-4 órában csak ezt ajánlott adni, és utána lehet elkezdeni enni.


Ha nincs otthon, az ügyeletes patikában kapsz, vagy Dm/Rossmann valószínűleg tart HIPP ORS 200-at (sokak szerint pocsék az íze, mondjuk a többi se sokkal jobb), vagy a neten találsz recepteket banán meg narancslé felhasználásával.

nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ja, és ezt a rehidráló izét behűtve ajánlott adni, úgy jobb az íze. Tehát ha indulnál a patikába porért, előbb tegyél be a hűtőbe egy palack vizet.


És itt a házi recept:

1 teáskanálnyi konyhasó, 8 teáskanálnyi kristálycukor 1 liter vízben oldva, amelyhez 1 csésze narancslét vagy két összeturmixolt banánt kell hozzáadni.


Innen: [link]

nov. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Már elküldtem a férjem az ORS italért :) régen olvastam róla :)


Szegény, azt mondja, hogy éhes... De ha meg eszik, kijön :( na majd remêljük bejön ez az ORS

nov. 26. 11:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Ors az szuper! És utána víz/vagy tea. Nehogy kiszáradjon szegényke.
nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!